Mamici din Cluj partea a 2 a!

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Raluca spune:

Buna dimineata tuturor, mamici, pitici....

Cezara, s-ar parea ca si noi vom pleca spre mare in 28-29 iulie dar, dupa cum iti spuneam, nimic sigur, inca...la momentul acesta noi ne mutam deci suntem cam agitati ca sa nu mai vorbesc de partea financiara...In parc noi mergem aproape zilnic dupa amiaza caci in zona unde stam nu prea este spatiu verde...deci, cand vrei ne putem intalni...propune o zi, ora!

Cristina, tare ma bucur ca sunteti bine, pe unde va plimbati??? Poate ne vedem intr-o dupa amiza! Ilinca e faza de "NU" la papa, in rest..nu are nici o treaba doar ca fuge in continuuu si ne termina pe noi! Ieri, de ex. am dus-o pe lac cu barca si.."jos la mac, mac"...erau rate pe lac si a vrut sa sara si eu da-i cu explicatiile , cu greu am ajuns la mal, plansete...ce mai, spectacol in toata regula....asta ca sa stii ce te asteapta cand mai creste Theo!

Vilma, trimite-mi nr. de mobil , daca reusim venim sa ne intalnim in WK- am inteles ca prindeti acolo WK din 12-13 iulie,sper sa am sot acasa ca sa putem veni! Dar nu treceti prin Cluj???

Ioana, Florina, ce faceti?V-am cautat prin parc sambata/duminica...



Raluca si Ilinca (1 an si 4 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Coryydo spune:

Carrie,

Poti sa-mi spui si mie unde pot sa-mi fac haine de graviduta? Am numai 7 sapt, dar pe viitor.....

Multumic!

Corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dpintilie spune:

Carrie, multumesc pentru informatii. Cu siguranta ca o sa sun, doar ca mai incolo, deocamdata e cald si ma descurc cu rochite. Insa cand va veni vreme mai rece...
Eu stiu un singur magazin cu haine si alte lucruri pentru copii, Baby Boom. Aveam intentia sa ma apuc de cumparat lucruri pentru bb, dar am povestit cu mai multe femei( mama, soacra, cumnata, ) si m-au lamurit sa mai astept.Sa am doar strictul necesar pe cand se naste.

Ce mai face Theodora? Nici nu imi pot imagina ce sentimente ai cand o tii in brate, dupa 9 luni de asteptare. Chiar asa, cum ii vei spune? Theodora, Alexia? Eu m-am gandit la Ioana daca e fetita, sau Andrei daca e baiat. Dar mai este timp de schimbari.

Nopti cat mai usoare si sa creasca mare.
Pa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaruta mica spune:

buna fetelor,
raluca, n-am prea fost prezenta in ultima vreme ca am avut o conferinta mare de organizat si n-am apucat sa prea ajung pe acasa dara-mi-te pe net.... felicitari noii mamici!
m-am bucurat mult acum cand am intrat si am vazut atat de multe mesaje.
si m-am bucurat si mai mult de ideea cu Salciua - daca ne primit am da si noi o fuguta.... (Vilma, imi trimit si mie telefonul tau?)
raluca poate ne coordonam pe weekend, ce zici?
ei da mai revin eu dupa ce ma 'recuperez' un pic ca is tare obosita.
un zambet
mamaruta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vilma spune:

Mamaruta si Raluca: v-am trimis pe email telefonul meu.
Abia astept sa stam la un gratar impreuna!!!
Sa ne vedem sanatosi!
Va pup,
Vilma si Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca spune:

Dragi mamici, veniti sambata/duminica in parc ???? sambata vom fi cu siguranta in parc atat dimineata cat si dupa amiaza...duminica am vrea sa iesim la padure asa ca poate nu ajungem , ce ziceti ne intalnim?????

Raluca si Ilinca (1 an si 5 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns romana_74 spune:

Salutare Cluj! Sunt o viitoare mamica din Cluj, am 38 de sapt. de sarcina si vreau sa le spun gravidutelor ca nu au nici o sansa sa gaseasca ceva pentru ele de imbracat in Cluj, doar la comanda. Eu am comandat de pe un site reclama ciorapi si chiloti speciali de gravide si pot spune ca au fost tare buni. Acolo gasiti si ceva haine, dar nu prea sunt ieftine, de fapt ce e ieftin in ziua de azi?! Voi naste cu medicul Muresan Daniel si ma bucur ca am auzit numai vorbe bune despre el, intradevar e un om de milioane. Eu astept un baietel si sunt tare nerabdatoare ! Va mai tin la curent! Va pup! ROMANA

romana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dpintilie spune:

Bine ai venit,Romana.
Stiu site-ul respectiv, dar nu am stiu daca sa am incredere in ei sau nu. Acum daca vad ca tu ai comandat, parca am si eu curaj. Ma gandeam ca iti trimit prin posta si daca nu vezi marfa inainte de a o cumpara, poate ai surprize. Si pe mine ma tenteaza lenjeria pentru gravide. Si ar mai fi cateva lucruri, dar care nu stiu zau cum le pot trimite prin posta. E vorba de mesele lor de infasat. Tare mi-ar placea una.
38 de saptamani...inseamna ca in curand o sa fii mamica. Iti doresc o nastere cat mai usoara.

Eu am doar 15 saptamani, mai am timp si pentru lenjerie si pentru lucruri pentru bb. Dar imi place sa ma uit,sa ma interesez intr-o parte sau alta.Cand vine timpul, sa merg la sigur.

Numai bine la toate mamicile, burticile si bb-i.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns romana_74 spune:

Sa stii Dana ca am comandat si cartea Mama si copilul si un tarc pentru o prietena care a fost intradevar cam mare, dar l-au trimis. Daca nu iti place poti sa trimiti lucrul inapoi. Oricum pt. masa de infasat vei plati cam 150.000 lei mai mult, taxe postale ca e cam grea. In rest daca vrei sa mai povestim tot felul de chestii despre ce te intereseaza, eu intru pe chat in special dimineata si putem sa vorbim acolo mai multe. Am o gramada de carti care mi-au prins foarte bine. te pup si mai vorbim!

romana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dpintilie spune:

Mama si Copilul mi-am cumparat-o si eu, dar din Cluj de la o librarie. E foarte buna. In rest, unde am vazut lucruri dragute pentru copii e magazinul Baby Boom din Manastur. Doar ca acolo au un singur tip de masa de infasat. Iar in catalogul celor de la bebelusul tau erau o gramada.
Te pup si mai vorbim.

Mergi la inceput