Copilasi poznasi de iulie - august 2004 (149)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vrabiuta spune:

ma inscriu si eu in clubul depresivelor.
lia pui a plans de dimineata cand am lasat-o la cresa. si directoarea imi serveste in fiecare zi aceleasi baliverne... ca e din ce in ce mai bine si se vede un progres... ce progres, frate???? cand in primele zile am lasat-o vesela si pe masura ce a trecut timpul e din ce in ce mai greu sa o las acolo...


"When the first baby laughed for the first time, the laugh broke into a thousand pieces and they all went skipping about, and that was the beginning of fairies." James M. Barrie

foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

ooh, am scris degeaba, s-a pierdut mesajul anterior, deci rescriu si mai scurt ce vreau sa va intreb:

azi gatesc asa: fierb 4 pulpe de pui (sa ajunga pe 2-3 zile), apoi impart bulionul de carne in 2 cratite:
- in ambele pun putin morcov, patrunjel, ardei, ceapa (intr-una o calesc in cealalta nu), cartof si rosie
- apoi intr-una adaug predominant dovlecel, in cealalta fasole verde
- la felul cu fasole verde fac si un sos simplu (fara prajeala) de lapte cu faina in care zdrobesc si un catel de usturoi, sare
- in ambele cratite la final adaug sare si verdeata

Intrebare: Daca Danut mananca doar pireu facut la mixer din felurile astea doua (cate unul odata) cu carne, si fara supa/ciorba, desert e suficient oare? e nutritiv sau nu ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doamna Bibi spune:

Am intrat sa va salut si sa va zic ca suntem bine,ca de obicei.
Imi pare rau ca am citit vesti asa rele,dar toate se vor rezolva si dupa nor vine si soarele,deci capul sus ca o sa fie bine.
Maine ma duc sa depun dosarul,sper sa am noroc...
In rest domnisorul Bobo e super activ si super istet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corianai spune:

Dorsilia de ce ii faci piure la mixer din mancare?? Nu vrea daca ii tai tu bucatele mici-mici cu cutitul?? Eu zic ca ar fi bine sa incerci. Si sa stii ca Eva nu mananca niciodata doua feluri, supa + felul doi si eventual si desert. Mi se pare cam mult pt burtica ei, daca mananca un fel bine mi se pare suficient
Vrabiuta Eu cred ca intr-un fel are dreptate directoarea, Lia face progrese, poate nu-i convine ei ceva dar se va obisnui. Mai sunt cumva copii nou-veniti acolo care plang? Sa stii ca se cam iau unii dupa altii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

Corina, sanatate Evei!
Danut nu mananca pranzul decat asa, carnea e de pui/gaina/bibilica de casa, de la mama si nu e la fel cu cea din comert, e mai fibroasa, si el n-are decat 6 dintisori, n-o razbeste si decat sa o inghiata intreaga, ceea ce oricum nu ar face-o ca o scoate pe limba afara...i-o pasirez acolo cu legumele.

Mananca sandwich cald, soldatei de paine cu unt, sunca de praga, branza, cascaval, banana, biscuiti, pufuleti din mana.

Pranzul il bagam la mixer. Pt ca tot scoate cu limba ba un morcov, ba un patrunjel si se raceste mancarea de 3 ori pana sa manance

e chiar asa nepotrivit oare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corianai spune:

Nu e deloc nepotrivit si din ce zici tu acolo mananca foarte bine Danut, nu-ti mai face probleme. Cred ca si Eva ar vrea asa meniu, macar cateva zile, numai ca muma-sa puturoasa nu-i face sapte feluri odata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simona R. spune:

Buna seara!
Pai de ce sa fie nepotrivit Lio?Ca si David mananca mancarea bagata la mixer...si el nu mananca nici sandwici-uri

Acum inchide si deschide usile de la combina muzicala si numara usile"naa","doo"...

Vad ca incepeti cu toatele sa cautati bona..ehee....greu lucru..va doresc succes!

Am depus dosarul ala pt.supliment(ca eu acum lucrez si iau doar trei milioane) si nu era nimeni la coada(precum ma asteptam eu)

Va pup!!!!!!!!!

http://community.webshots.com/user/simonarida

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

simona, cum e inapoi la munca? cum e cu bona?

philip&andreea
copilasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Salutare, fete!
Intru shi io fuga sa ma laud cu Julia mea, mincao'ar mama pe ea da dajteapta!
Zicetzi de dintzi, vad ca ea are fro 9, parca, daca nu kiar 10, shi fro doo cioturi de maselutze, asha ca-i dau mincarea nepasata, shi-un singur fel la prinz, ala principal. Incerc sa gatesc zilnic, da nu ma omor cu diversificatu shi cu storsu creierilor, daca mincarea pe care vreau s-o fac nu e gata intr-o juma de ora, fac altceva bine, exceptind fiertu carnii, daca are.
Numara pin la 5 , zice da daca vrea ce-o intreb, daca nu, zice nu shi vorbeshte de m-a zapacit, da asta se trage de la Bogdanelu. Face numa stricaciuni shi-i alpinista, adevaru e ca m-au cam capiat...Gata, ma opresc aci, ca io ash zice toata ziua
Pup la mamici shi copilashi, buboshi sau nu

Iren dubla mamica Bogdanelu nazdravanu si Julia turbo
decembrie
degetzeii


In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62378" target="_blank">Ajutatzi-o pe micutza Alina sa vada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corianai spune:

Iren ti-am vazut puii, si pe mamica lor cea frumoasa Mi se pare ca sunt apropiati ca varsta, cred ca te capiaza La noi cu diferenta de 6 ani juma si tot se antreneaza la prostii amandoua... mai mult, am constatat ca Eva e muuuult mai cumintica atunci cand e singura, cand vine sora-sa de la scoala incep turbulentele p-acilea Muta mobila, se cocoata, se tarasc pe sub paturi, trag de toate celea, cateodata ne intrebam daca Eva evolueaza uitandu-se la Mara sau se intampla ieczact pi dos

Mergi la inceput