Topul restaurantelor din Bucuresti (2)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns moko spune:

quote:
Originally posted by radu300

Maine voi posta impresii proaspete despre Calise (sala mare din spate stanga) si Laguna Blue. In principiu, ambele au mici probleme, dar care pot fi rezolvate prin discutii cu personalul. Inainte de nunta!


"www.PentruNunta.ro"




abia astept!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moko spune:

quote:
Originally posted by miltisus
si eu am platit avansul la Calise,nu inteleg de ce sa te temi?! Eu am sa fac in vara nunta la braseria din calise unde se fac de obicei botezuri si cred ca e OK! Include si terasa...aer...mai ales ca e vara..poti sa stai linistit afara.



acum m-am mai linistit...in momentul in care postasem mesajul anterior, primeam in fiecare zi informatii diferite- ba ca e bine, ba ca e rau . De aici...cu Dumnezeu inainte!...sper doar sa aflu dinainte ce nu merge bine acolo, sa pot preveni!

nimic nu esueaza in aceeasi masura precum succesul.(G.K. Chesterton)
au mai ramas...
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radu300 spune:

Vad ca e interes mare pe Calise, asa ca incep cu asta.
Ce merge bine: servirea. Culmea, desi in momentul cand am vazut ospatarii mi-am pus mainile in cap, par amatori (si probabil ca sunt luati cu ziua) dar s-au descurcat foarte bine. Meniul: simplu, fara "floricele" dar OK sau peste OK (as fi spus foarte bine, dar ma abtin din cauza faptului ca mi s-a parut ca nu au portionat corect aperitivul)
Altceva de bine: ringul de dans foarte mare, dispunerea buna a meselor - spatiu suficient desi au fost cam 120 - 140 persoane si se asteptau 160.
Ce merge prost: iluminarea execrabila (jumatate de sala e iluminata doar cu ceva neoane albastre insuficiente ca macar sa deosebesti icrele negre de masline!) Cameramanul va avea mari probleme acolo si filmarea va iesi ciudata rau - adica sub standard (din ce vad eu asa fugitiv jumatate de sala e iluminata cu neone albastre iar cealalta jumatate cu becuri strobo de discoteca!)
Ce sa nu faceti in nici un caz: NU folositi DJ-ul dicotecii, o fi bun ca DJ de dicoteca dar nu are nici o treaba cu nunti sau botezuri)schimba nu numai ritmul in timpul dansului, dar i se pare normal sa alterneze o melodie populara sadea cu una latino, si dupa asta sa urmeze ceva antrenant, si asta a facut toata seara, plus ca a fost total nepregatit la tort si nici poveste de primire invitati). Sala de care vorbesc eu este cea cu banchete albastru inchis, cea mare, cu tavane negre. In mod evident este discoteca in mod normal, intreg programul a avut doar muzica de discoteca si populara (plus manele si turcesti, asa a cerut publicul a avut o justificare aici).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

ginuta eu fac pe 27 mai nunta la hanul drumetului
ce vrei sa stii de el?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moko spune:

quote:
Originally posted by radu300

Vad ca e interes mare pe Calise, asa ca incep cu asta.
Ce merge bine: servirea. Culmea, desi in momentul cand am vazut ospatarii mi-am pus mainile in cap, par amatori (si probabil ca sunt luati cu ziua) dar s-au descurcat foarte bine. Meniul: simplu, fara "floricele" dar OK sau peste OK (as fi spus foarte bine, dar ma abtin din cauza faptului ca mi s-a parut ca nu au portionat corect aperitivul)
Altceva de bine: ringul de dans foarte mare, dispunerea buna a meselor - spatiu suficient desi au fost cam 120 - 140 persoane si se asteptau 160.
Ce merge prost: iluminarea execrabila (jumatate de sala e iluminata doar cu ceva neoane albastre insuficiente ca macar sa deosebesti icrele negre de masline!) Cameramanul va avea mari probleme acolo si filmarea va iesi ciudata rau - adica sub standard (din ce vad eu asa fugitiv jumatate de sala e iluminata cu neone albastre iar cealalta jumatate cu becuri strobo de discoteca!)
Ce sa nu faceti in nici un caz: NU folositi DJ-ul dicotecii, o fi bun ca DJ de dicoteca dar nu are nici o treaba cu nunti sau botezuri)schimba nu numai ritmul in timpul dansului, dar i se pare normal sa alterneze o melodie populara sadea cu una latino, si dupa asta sa urmeze ceva antrenant, si asta a facut toata seara, plus ca a fost total nepregatit la tort si nici poveste de primire invitati). Sala de care vorbesc eu este cea cu banchete albastru inchis, cea mare, cu tavane negre. In mod evident este discoteca in mod normal, intreg programul a avut doar muzica de discoteca si populara (plus manele si turcesti, asa a cerut publicul a avut o justificare aici).


"www.PentruNunta.ro"



multumesc mult, radu.Eu am rezervat salonul de vis-a-vis de discoteca, deci elimin problema iluminatului.Emotii mari de tot aveam cu meniul( se pare ca pana la urma aveam si de ce- de aperitiv ne temeam si noi)- o sa incerc sa merg saptamanile viitoare intr-o sambata seara sa vad si eu cum arata, ca sa stiu ce sa cer in septembrie.Macar era gustos?

nimic nu esueaza in aceeasi masura precum succesul.(G.K. Chesterton)
au mai ramas...
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radu300 spune:

meniul a fost gustos, dar repet, nu avea nimic spectaculos (impresia de incropit in graba...). Acum, nu vreau sa dau cu rosii pentru ca nu stiu care au fost cerintele celor care au comandat meniul. O sa trec zilele astea prin zona si poate stam de vorba .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moko spune:

quote:
Originally posted by radu300

meniul a fost gustos, dar repet, nu avea nimic spectaculos (impresia de incropit in graba...). Acum, nu vreau sa dau cu rosii pentru ca nu stiu care au fost cerintele celor care au comandat meniul. O sa trec zilele astea prin zona si poate stam de vorba .


"www.PentruNunta.ro"



orice informatie e mai mult decat binevenita!!!miercuri, o parte din noi nu vom fi "in zona"(plecam in excursie).In orice alta zi te astept cu drag!

nimic nu esueaza in aceeasi masura precum succesul.(G.K. Chesterton)
au mai ramas...
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Ce stiti de Restaurantul Capitol????E langa Casa Armatei???Eu am nnta acolo pe 22 iulie.Am citit ce ati postat voi pana acum dar nu am gasit nici o referire despre acest restaurant??!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmona spune:

Am incercat sa caut pe internet restaurantul Calise, am gasit un site care nu e activ. Unde anume exact se afla acest restaurant (inteleg ca e prin zona podului Cotroceni), si pentru cine a fost acolo si-l recomanda cam cat costa un meniu?? Sunt si separeuri pt. mai putini invitati (20) - vreau sa fac petrecerea de botez acolo. pe net se mai pomenea ceva de niste gasti de cartier care-si fac de cap in week-end pe acolo - e doar o coincidenta de nume??? si daca mai aveti cunostinta de restaurante prin Militari sau Drumul Taberei impartasiti va rog din experienta, ca sunt contra cronometru si nu am timp de cautari!! mercic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moko spune:

quote:
Originally posted by carmona

Am incercat sa caut pe internet restaurantul Calise, am gasit un site care nu e activ. Unde anume exact se afla acest restaurant (inteleg ca e prin zona podului Cotroceni), si pentru cine a fost acolo si-l recomanda cam cat costa un meniu?? Sunt si separeuri pt. mai putini invitati (20) - vreau sa fac petrecerea de botez acolo. pe net se mai pomenea ceva de niste gasti de cartier care-si fac de cap in week-end pe acolo - e doar o coincidenta de nume??? si daca mai aveti cunostinta de restaurante prin Militari sau Drumul Taberei impartasiti va rog din experienta, ca sunt contra cronometru si nu am timp de cautari!! mercic




vad ca nu ai pm activat.lasa-mi eventual o adresa de mail si am sa-ti dau detalii acolo.In principiu, exista si un salon mai mic, adecvat botezurilor.Cat despre gastile de cartier...am fost asigurati ca nu mai sunt de actualitate!!

nimic nu esueaza in aceeasi masura precum succesul.(G.K. Chesterton)
au mai ramas...
poze

Mergi la inceput