Ce parere aveti despre Dr.Radoi?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Witchie spune:

Am fost pacienta doctorului Radoi. Nu am nimic sa-i reprosez. Am fost foarte multumita de cum s-a comportat in timpul sarcinii si de asemenea foarte multumita de cezariana. Nu mi-a placut Municipalul.

Anda, mama Irinei
domnisoara Irina
In love with...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Eu am fost pacienta dr Radoi(cat a fost dr mea in concediu de nastere)si am o parere excelenta despre el.

,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana ionescu spune:

Buna ziua tuturor mamicilor! M-am gandit sa postez si eu povestea mea desi mi-au trebuit ani pana sa am puterea sa scriu aceste randuri. Dar sa incep cu inceputul. In urma cu 3 ani am ramas insarcinata chiar in prima luna a sosirii noastre la Paris. Nu cunosteam pe nimeni si mi-era din ce in ce mai rau pe zi ce trecea. Am gasit in sfarsit un medic roman care mi-a spus ca totul este ok desi eu nu puteam manca nimic, 3 luni numai cu sucuri de fructe de ajunsesem sa fac gastrita. Vomitam tot ce mancam si chiar si sange. Nu suportam alimentele nici macar vizual, mirosurile si nici macar apa nu puteam bea. Si tot asa pana cand ne-am intors in tara. Aveam aproape 6 luni si starea mea nu se ameliorase aproape deloc. Alte controale la un medic recomandat ca fiind foarte bun, dar care trata femeile ca pe obiecte si situatia parea in regula. La insistentele unei rude am mai incercat inca un control la DR.CRISTIAN RADOI DE LA SPITALUL MUNICIPAL. Din primul moment al consultatiei mi-a spus ca nu vrea sa ma sperie dar ceva nu este in regula si sa fac o ecografie la dr. Iosup. Soc, in urma ecografiei, sarcina era total compromisa, fetita avand numeroase anomalii si nici o sansa de viata normala deci singura solutie avortul terapeutic, eu riscand sa nasc un copil foarte afectat sau mort iar viata mea putea sa fie in pericol. Nu pot sa exprim omenia si comportamentul dr. RADOI, cuvintele sunt prea mici. M-a internat intr-o zi de vineri desi a avut probleme cu conducerea ca nu se faceau internari si apoi a urmat calvarul. Mi-a facut injectii de dilatare, nu se intampla nimic, m-a monitorizat si m-a tinut de mana incurajandu-ma tot timpul.Sambata afla ca are un deces in familie si trebuie sa plece in afara localitatii dar ma asigura ca se intoarce. Peste cateva ore revine, ma consulta si spre seara incep durerile. Ajung pe masa de nastere inconjurata de o multime de asistente, medici. Dupa ce a reusit sa scoata copilul, dupa groaza celor din jur mi-am dat seama ca era un monstru. I-am spus ca nu vreau sa vad si mi-a respectat dorinta dar era si dansul transfigurat. Am ajuns la salon, o rezerva in care din bunavointa domnului dr. au adus o bancuta sa poata sta langa mine sotul meu tot timpul.A venit si noaptea sa ma vada, nu mai eram om dupa ore de chin, iar duminica dimineata la prima ora m-a vizitat, m-a consultat, profund marcat de cele intamplate. In fine, am ajuns acasa si ma tot intrebam de ce mi s-a intamplat tocmai mie.Desi am facut analize si inainte si dupa, cauza se pare ca a fost o infectie virala in primul trimestru de sarcina. Banal, nu?O viroza care putea sa ma coste viata daca acest minunat doctor nu lua o hotarare cu atat de multe implicatii atat pentru mine cat si pentru el. Au trecut anii, nu puteam uita prin ce-am trecut.Intre timp a nascut si sora mea tot cu dr. RADOI, un superb baietel pe nume...Cristian si parca imi doream si eu un copil. Ne-am reintalnit cu domnul doctor care tot insista sa mai incercam spunandu-ne ca a fost o intamplare care nu se va repeta si ca va urmari dansul toata sarcina (si va spun sincer ca nu pentru bani, nu am eu atatia sa pot sa-i multumesc pentru tot ce a facut pentru noi). Incerca ca si mine sa-si stearga imaginea de cosmar din seara aceea. Si iata-ma anul trecut la cabinet la dansul spunandu-i ca am reusit sa raman insarcinata dupa cateva luni de incercari. Nu va puteti imagina ce bucurie am vazut in ochii dansului.Au urmat analize, eu si sotul meu avand dubla incompatibilitate de grup si Rh, eu fiind negativa, bineinteles, tratament pentru E-coli si ureaplasma. La prima ecografie facuta de dansul totul a fost in regula si ne-au dat lacrimile cand am vazut mica nostra viata zbznguindu-se.M-a mangaiat pe burtica si mi-a spus ceva ce n-o sa uitam toata viata "ne-a unit un eveniment nefericit dar sper sa ne uneasca unul fericit". Dupa controale regulate si ecografii de morfologie fetala la dr. Iosup (dupa parerea mea cel mai bun ecografist) am nascut in seara de luni 13 februarie 2006, o seara de vis in care incepuse sa ninga din senin ca in povesti, o superba fetita 3250 gr, 51 cm si nota 10. Nasterea a fost prin cezariana, la 8 seara, marti dimineata am fost date la salon iar miercuri la ora 1 eram deja acasa bine si sanatoase amandoua. Acum Alexandra, sufletul nostru, este o superba fetita de o luna si jumatate care ii multumeste si ea domnului doctor ca exista.

Asa ca, va recomand un doctor foarte bun si mai presus de toate un mare OM, dr. RADOI CRISTIAN.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Oana ,povestea ta m-a impresionat tare mult.Sa fie sanatoasa Alexandra si sa va bucurati de ea.


,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Am un baietel minunat de 15 luni, nascut anul trecut prin operatie cezariana cu anestezie epidurala, cu Dr. Radoi de la Sptalul Universitar. Vad ca parerile despre el sunt impartite, experienta mea cu el a fost pozitiva, pastrez o amintire frumoasa atat lunilor de sarcina cat si nasterii propriu-zise.
Este un chirurg exclenet, opereaza impecabil, am avut o refacere foarte usoara dupa cezariana, eram acasa dupa o zi si jumatate, alaptand cu succes, capabila sa vad singura atat de casa cat si de copil, iar in 2 saptamani eram ca noua, nu mai aveam dureri.
Prietenele mele care au nascut de curand cu el, acum o luna si respectiv doua luni au fost la fel de multumite, nu au avut nimic de reprosat.
Eu voi naste si urmatorii copii tot cu el, nu mi-as schimba medicul. Si nici spitalul, macar la Universitar esti ajutata si incurajata sa alaptezi, ceea ce in alte spitale nu se intampla, este curat si renovat fata de alte spitale, iar ideile despre ingrijirea copiilor sunt ceva mai moderne, ai copilul cu tine in salon, etc.

Tomasa, fericita mamica a lui Tudor (9 ian. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Am uitat sa scriu ca baietelul meu s-a nascut atunci cand a vrut Dumnezeu, cezariana mea a fost necesara si neprogramata, iar Dumnezeu a vrut ca el sa vina intr-o duminica.
Dr. Radoi a fost super prompt, l-am sunat si a venit imediat la spital, unde a si ajuns in acelasi timp cu mine, desi era week-end iar eu veneam din Bucuresti pe cand el se afla inafara localitatii.

Tomasa, fericita mamica a lui Tudor (9 ian. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadina spune:

Si noi avem una bucata galushca de 3 ani juma si am nascut cu Dr. Cristian Radoi. Asa cum am mai spus am nascut normal, fara anestezie. Dumnezeu mi-a ajutat sa nasc repede. Epiziotomia a durut f tare insa mi-am dat seama ca era necesara, mandarina s-a nascut cu 3.950 gr.
Prietena mea cea mai buna va naste cu dr Radoi si ii doresc ca totul sa decurga la fel de bine.
Normal ca parerile sunt impartite, noi suntem diferite, organismele noastre reactioneaza diferit, avem perceptii diferite. Abia daca toata lumea l-ar lauda as incepe sa-mi pun probleme legate de credibilitatea mesajului.
Si noi ii multumim pentru contributia avuta la venirea pe lume a Carinei.
Nadina

Mergi la inceput