Poveste cu final trist

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mariana tache spune:

In fata unei asemenea tragedii ramai fara cuvinte, fara putere...
Sa va dea D-zeu putere sa mergeti mai departe si sa aveti grija de fetita voastra!


Mariana, Stefan (20.04.2004) si Simon (30.08.2005)

Pozicile noastre: album 1 si album 2
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34377" target="_blank">Nasterea lui Stefan
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60260" target="_blank">Nasterea lui Simon

Sanatate Maxima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hanako2004 spune:

-PArvulita sincer regret ce-ia ce ti sa intamplat mi-au dat lacrimile citind randurile scrise de tine si totusi asteptam un final mai fericit ....sa dea domnul sa aveti putere sa treceti peste accest necaz si sa fiti fericiti cu fetita pe care o aveti .
insa nui lasa asa pe cei de la spital !!trebuie facut ceva ...
mult noroc tie si familei tale

pozeNOI emily printesa noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Nu-mi vine sa cred ce am citit. Incep sa cred ca mizeria asta din sanatate nu se va sfarsi niciodata!
Intradevar va trebuie putere sa treceti peste asa ceva! Sper sa va dea Dumnezeu aceasta putere!

Codruta & Petra Alexandra (9 august 2005)
Poze cu noi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60154" target="_blank">Povestea nasterii & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Varsta lui Petra

www.euroski.go.ro" target="_blank">Scoala de Ski

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Dumnezeu sa odihneasca sufletelul mic! Si voua multa putere sa va continuati viata alaturi de fetita voastra!

Maternitatea de la Municipal a fost inchisa pentru dezinfectare prin septembrie tot in urma decesului unui bebelus. N-au rezolvat nimic. Cand se va termina cu situatia asta?



Andreea, mami de Tudor - 10.08.2005
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Draga Parvulita, sunt alaturi de tine si iti doresc multa putere sa treci peste aceste momente tragice!
Ar trebui sa reclami ceea ce ti s-a intamplat, sa faci public, pentru a ajuta alte mamici macar sa se fereasca de acel spital. Stiu ca e foarte greu sa faci demersuri, ca vei retrai povestea ta, insa aici pe site nu intra atat de multe fete incat sa se auda in afara suficient.
Dumnezeu sa va ajute si s-o odihneasca pe micuta vostra ingerasa!

Ripley si Ana Ecaterina (10.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Parvulita, sincere condoleantze si bunul Dumnezeu sa te intareasca pe tine si pe toti ai tai sa treceti peste tragedia asta. Ufff, spitalele din Romania
Bine faci ca nu lashi sa se treaca cu buretele peste moartea micutzei Teodora, ci incerci macar sa preintampini si alte cazuri. Daca te putem ajuta cu ceva, din toata inima.

"Unde exista dragoste, exista si Dumnezeu" - Tolstoi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikiriki spune:

Dumnezeule!!
Mare esti tu!! Cum lasi sa se petreaca asemenea nenorociri???
De ce exista asemenea nedreptati pe lumea asta fara sa fie pedepsite??
Nu pot sa spun nimic care ar consola sufletul tau in fata unei asmenea tragedii!!!!
Si eu astept un copil pe care l-am dorit de 5 ani si care cu mari eforturi, chinuri si tratamente pana la urma ni l-a dat Dumnezeu!! Nic nu pot sa imi imaginez ce sentimente cumplite trebuie sa-ti treaca prin suflet??!!

Despre spitalul "faimos" Municipal...ce sa spun...am avut si eu o tentativa de a naste acolo dar am fost convinsa de cei din Giulesti sa ramana acolo, la Giulesti, (se pare ca ei nu au avut asemenea robleme in ciuda aspectului jalnic al spitalului...) desi spitalul e vai de mama lui ca si aspect. M-am gandit ca intr-un spital ca Municipal care arata asa de bine nici nu s-ar pune problema de asemenea nenorociri!!?? Dar iata ca aspectul spitalului si dotarile nu conteaza atunci cand oamenii care lucreaza acolo sunt total inconstienti!!
Mi s-a povestit exact in septembrie cand am fost sa fac un test la Giulesti si am fost in situatia de a alege un alt spital, despre cazul bebelusului mort de la Municipal, copil de medici, mort in urma unei infectii intraspitalicesti si nu mi-a venit sa cred!!!
Ei bine, iata ca exact cum spune zicala :"la pomul laudat sa nu te duci cu sacul" asa si la Municipal....

Iti doresc sa treci pe cat posibil de aceasta tragedie sa ai puterea sa o iei de la capat si sa NU IERTI SUB NICI O FORMA PE MOTIV CA NU POTI LUPTA CONTRA TAGMEI LOR DE MEDICI!!!
ASA CEVA TREBUIE PEDEPSIT !!! Sunt niste criminali!!

Kikiriki 33+ si Luanna

Kikiriki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaxeni spune:

Parvulita,ti-am trimis un mail cu patania mea in acest spital si ar mai fi multe povesti prin care am trecut tot acolo,dar m-am rezumat la cea care m-a afectat cel mai mult si care imi sta in fata in fiecare minut.
In spitalul ala e vorba de incopetenta crasa si nu de dotari.
Al doilea copil l-am pierdut tot din cauza unei infectii intraspitalicesti dar care nu are legatura cu acel spital.

alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

Doamne, Parvulita, ce tragedie...sa va dea Dumnezeu puterea de a merge mai departe si fetele au dreptate, nu trebuie sa-i lasati pe cei responsabili sa scape, suntem alaturi de voi, exista cai de-ale veni de hac, indiferent ca sunt sefi sau nu, indiferent cata putere au, trebuie sa se faca dreptate....

anasia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Parvulita e ingrozitor !Nu e normal sa se intample ca in zilele noastre, in spitale cat de cat "bune" sa se moara din cauza infectiilor intraspitalicesti!
Asta denota lipsa de interes pentru curatenia din spital si pentru sterilizare! Si nu in ultimul rand lipsa controalelor medicale periodice si obligatorii care trebuiesc facute fiecarui angajat(fie el medic, asistenta , infirmier sau brancardier)!
Cand va ajuta Dumnezeu sa treceti putin peste durerea crunta ce v-a lovit, ar trebui sa va mobilizati si sa faceti ceva: asa poate salvati alte vieti de bebelusi nevinovati!
Multa putere va doresc! Si curaj sa faceti ce trebuie!

Pupici!


Ioana& Alesio(08.10.2004) Pagina Alesio
Poze Yahoo
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50933" target="_blank">Povestea bazucului nostru scump

Mergi la inceput