Bebelusi de iulie-august 2005 (47)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Simonaci79 spune:

Cati- ti-am simtit lipsa! Pupici micutei Alexia, sa se faca repede bine si sa nu mai aiba febra sau mucisori! Vorba ta, bine macar ca papat! Pupici si multa sanatate!

Vali-imi pare rau ca nu ti-am raspuns dar chiar nu stiu nimic legat de subiect! Am inteles ca e un procent di venitul lunar (25% sau cam asa ceva) si tb sa-l dea pana la 18 ani sau pana termina fac daca e la stat. In rest nu prea stiu nimic despre subiect! Imi pare chiar rau ca nu te pot ajuta!

Emaaimee- si eu am aceeasi probl. Se intoarce pe burta si pt ca a uitat sa se intoarca invers, supa vreo 10min- un sf de ora, ma striga sa-l intorc la loc si imediat tusti inapoi! Il distreaza tare sa-l tot intorc! Cred ca ii voi pune centuri la patut! Si la masa de infasat ca nici acolo nu are stare! De fapt oriunde e pus pe spate, nu-i ia mai mult de 10 sec sa fie pe burta! Felicitari pt micuta vorbareata! Cred ca va topiti cand ii auziti vorbind!

Anis- pana mai incape! Cred ca pana pe la 2 ani, sau pana face 15 kg, nu stiu ce sa zic. Si eu am mari emotii ca noi am depasit 10 kg si nu stiu nici scaunul nici caruciorul cat o sa mai fie bune (carutul e pana la 17, scaunul nu stiu, voi vedea.)

Simona si Mario 22.07.2005
http://pg.photos.yahoo.com/ph/simonaci79/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonaci79 spune:

Lacramioara- bine ati venit! Sa-ti traiasca puiul, sa fie sanatoasa si papaciosa! Cred ca era lungaaaa si slabuta cand s-a nascut! 57 cm????wow ce mare! Bravo ei! Se face fotomodel! Si intra cu succes in topul cu cei mai lungi bbi! Va asteptam mai des!

Ce zici Anis? Sau bb de iulie-august, cine poate, sa puneti in top si cei mai lungani bbi?

Hristina- felicitari titirezului! Si mie imi e frica de bum! Si ii tot pun perne pe langa el dar am vazut ca au inceput sa cam zboare din pat cand incepe sa dea din "aripi" ca parca zboara! Multe inainte dar cu spor si mare grija!

Monai- lectura placuta! Te admir ca-ti faci timp de citit! Eu nu am mai citit decat reviste de cand am terminat faculatea!

Simona si Mario 22.07.2005
http://pg.photos.yahoo.com/ph/simonaci79/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonaci79 spune:

Vali- eu una nu dau iaurt!

Anis- am inteles de la dr mea ca de la 5 luni ar tb sa ia numai 500g/ luna (pana si umflatelul meu s-a incadrat cat de cat!) si dupa un an iau cam 500-1kg/am! Deci nu ar tb sa mai creasca cat sa nu-i mai fie bun!

Simona si Mario 22.07.2005
http://pg.photos.yahoo.com/ph/simonaci79/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonaci79 spune:

Corbioana- sper sa nu fie cazul sa repetati analizele, sau daca e, sa iasa bine de fiecare data! Pupici si multa sanatate!

Fetele cu listuta, ma iertati ca mai am si eu propuneri, m-am gandit ca ar fi frumos, mai ales ca fetita Lacramioarei e chiar maricica! dac se poate! Stiu ca aveti f multe de completat si va multumim mult de tot pt listuta noastra!

Va pup si eu acum ca s-a facut tarziu, ma duc si eu sa spal bibe si sa ma culc! Pupici si noapte buna tuturor, dar mai ales nopti linistite puilor agitati!

Simona si Mario 22.07.2005
http://pg.photos.yahoo.com/ph/simonaci79/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonaci79 spune:

Acusor- frumusel foc Teo si grasunel! Imi plac mai ale spozele de la baita! Ce cuminte sta el! Si globul acela e super! F frumoase poze si sa-ti traiasca frumuselul!

Simona si Mario 22.07.2005
http://pg.photos.yahoo.com/ph/simonaci79/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rosi spune:

Multumim mult pentru incurajari;speram sa fie totul bine.
Raportam si noi primul dintisor.Cred ca or sa mai apara si altii ca stam toata ziua cu manuta in gurita si ne frecam gingia rau de tot.In ceea ce priveste rostogolirile si Alexia le exerseaza.Ea sta pe burta de la 4 luni iar de la 3 luni si jumatate doarme numai pe burta.Nu-i place deloc pe spate.De vreo cateva zile isi impinge genunchii sub burtica ca si cum ar vrea sa plece de-a buselea insa nu reuseste sa-si miste si minile in acelasi timp.



http://pg.photos.yahoo.com/ph/ramona_gealapu/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rosi spune:

Corbioana multa sanatate puiului tau.
Lacramioara bine ai venit.




http://pg.photos.yahoo.com/ph/ramona_gealapu/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rosi spune:

Anis cum ai tratat bubitele lui Ingrid? I-au disparut? Alexia inca le mai are si nu stiu care este cauza aparitiei lor.



http://pg.photos.yahoo.com/ph/ramona_gealapu/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana C spune:

Rares si Bianca
Daria
Ioana Alexandra

Adriana, felicitari ginerelui meu frumos si jucaus pentru dintisor!!! Multi inainte!!! Lasa, cuscra, ca trece perioada asta si-o sa vezi ce bine o sa fie si pt Aidan si pt tine.

Rosi, Laura25 felicitari si bebelinelor voastre pentru dintisori!!! Si felicitari celorlati bebelusi (pe care i-am uitat) pentru dintisori!!!

Ioana, Adriana, Giana, Laura25 si eu sint in aceeasi oala, ca de vreo 2-3 zile Eva ma dispera noaptea; se trezeste la fiecare 40 min si incepe maraiala de alintatura sau nus' ce ma'sa are, ca ma enerveaza; azi-noapte aproape am scos-o in strada; noroc de sot, ca a fost liber azi si s-a ocupat el de ea toata noaptea (cred ca s-a trezit de vreo 6 ori) . Nici formula nu mai vrea si roade tot ce apuca. Sper sa nu patim si in noaptea asta asa, ca e de rau . Si sper sa fie de la dintisorii de sus, sa nu mi se transforme copilul bun, jucaus si cuminte intr-o alintatura.
In schimb, ziua e aceeasi Eva, vesela si cuminte, doarme binisor (chiar mai bine ca inainte - daca nu doarme noaptea)...

Adriana, ma apuc si eu de baut, ca nu mai rezist .

Deja simt f bine dintisorul din stinga sus, prin gingie. Astept cu nerabdare sa ii iasa si dintii aia si sa ne reluam programul de copilas cuminte. Offfffffff .....

Monica-Elena, eu ii dau cartof dulce din borcanel, special pt bebelusi, asa ca nu stiu cum il prepara aia; probabil ca este fiert si apoi facut piure.

Ioana, imi pare f rau pt Andrei, sper sa nu fie nimic rau si sa ii treaca repede.

Simona si Emaaimee, si Eva e la fel cu intorsul; nu mai sta o sec pe spate; isi gaseste ea ceva de facut sa ajunga pe burtica; uneoir e ok si sta mai mult asa si se joaca, alteori ma striga.

Irda, eu cred ca Daria a crescut fff bine; nu stiu de ce iti faci probleme. Pt un copilas care s-a nascut cu 5 saptamini mai devreme, a recuperat chiar foarte mult si arata si se comporta ca un bebelus nascut la termen. Stai linistita, ca marimea copilasului mai depinde si de parinti.
Am vazut din poze ca tu esti maruntica si slabuta; atunci si Daria va fi la fel. Eva e f lunga si solida pt ca familia sotului e asa; sotul meu are 1,83m, soacra-mea la fel, iar Eva seamana f bine cu ei; plus ca ia "slaninutza" de la mine, ca eu ma ingras f repede

Laura25, wow, deja fac pipi si kk la olita??? Inseamna ca in citeva luni, dupa ce vor incepe sa mearga singurei, nu o sa mai ai probleme cu schimbatul lor!!! Eu cred ca o sa incep asta dupa ce Eva va invata sa mearga singurica, dupa ce va avea 1 an (ca am doar una de schimbat, nu 2, ca tine) . Noi nici olita nu i-am cumparat, dar ne bate gindul, doar asa, ca sa o vada prin casa, si sa nu fie ingrozita de ea cind o s-o asez pe "tron" la timpul respectiv. Deocamdata o iau cu mine la baie cind merg sa fac pipi si ii explic tot "procesul" ... pina la spalatul si stersul pe miini, poate asa o sa-si aminteasca ceva atunci. Acum doar ride si e f curioasa

Zilele astea o sa incepem si noi cu ou fiert, iaurt si brinzica; sper ca nu fie probleme, pt ca Eva a avut reactii mai neplacute la formula normala, din lapte de vaca, asa ca e pe formula cu soia. Sper ca brinza si iaurtul sa nu ii faca rau si sa fie ok.

Pupici.


Oana si Eva (29 iunie 2005)
Poze cu Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana C spune:

Azi am fost la Mall, ca au reduceri de 70-75%, sa imi cumpar ceva de imbracat. Si am luat 1 pereche de pantaloni si 1 bluza in cabina de proba.
Maaaaaaaaaaaareeeeeeee greseala!!!
Ca erau acolo 3 oglinzi, ca sa iti poti vedea si si m-am ingrozit!!!
Maaaaaaaamaaaaaa ce sint .
Ma bag si eu la dieta, ca nu mai tine. Pina nu slabesc nu-mi mai cumpar nimic de imbracat!!!



Oana si Eva (29 iunie 2005)
Poze cu Eva

Mergi la inceput