Imbatranire prematura a tenului

Imbatranire prematura a tenului | Autor: roxicucu

Link direct la acest mesaj

Poate cineva sa ma ajute cu informatii cu privire la imbatranirea prematura a tenului? Ma interesez pentru mama mea care are aceasta problema. Pe la 26 de ani tenul mamei mele a inceput sa se rideze ajungand ca intr-un an sa arate ca fata unei batrane de 50 ani. Acum are 55 ani si tenul este la fel de imbatranit. La vremea respectiva, mama mea a pus totul pe seama climei, locuiam la Constanta. Mie mi se pare ciudat ce s-a intamplat, ma gandesc ca ar fi putut sa fie vreo lipsa de vitamine in corp, vreo dereglare hormonala, ceva. Ati mai auzit despre asa ceva?

Roxana

http://community.webshots.com/album/267997357UUZEdo

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Eu n-am auzit,insa nu mai bine pui un subiect si jos la clinica DC..nu de alta ,dar eu cred ca este de natura patologica..nicidecum din cauza vremii...Asa toate fetele care stau in Cta. ar avea probleme..nu?
Ai intrebat un medic despre asta?Sau mama ta a fost la un medic?..ca normal nu e sa ti se intample asa ceva.
Te pupic dulcic..si-mi pare rau ca nu te pot ajuta cu mai multe informatii.

POZE


Judecand prea mult oamenii,uiti sa iubesti!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cait spune:

Mama unei prietene de aici la 25 de ani a imbatranit rapid in cateva luni ..mi-a spus ca este o boala nu am tinut minte.In nici un caz nu este de la vreme sau stres.
Cred ca era bine sa consulte un medic la vremea respectiva.

Cait
Home is where heart is...my heart is far away from here..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxicucu spune:

Cait, ai putea sa o intrebi, te rog, pe prietena ta cum se chema boala aceea? Si la ce medic ar trebui sa-i spun sa mearga, la endocrinolog, la dermatolog?
Multumesc

http://community.webshots.com/album/267997357UUZEdo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cait spune:

O sa-ti trimit un mail cu ce am reusit sa aflu..

Cait
Home is where heart is...my heart is far away from here..

Mergi la inceput