infectia urinara, o problema ???

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorinaoo1 spune:

Nu a incercat nimeni tratamentul cu Norfloxacina? E un medicament bun si pt infectiile recidivante. Vorbiti cu medicul vostru, poate stie ceva.
Din pacate nu pot spune ca mie cu asta mi-a trecut pt ca am un medic care nu prea se ocupa. Abia luna trecuta mi-a dat sa fac urocultura - desi de 6 ani suport simptomele infectiei cu e-coli. MI-a dat tratament cu Ciprofloxacina. Cand eram insa studenta luam din farmacie (nu era nevoie de reteta) Norfloxaxina. Soacra mea de curand a luat si ea medicamentul asta si a scapat.



nasica de moflea
material fain

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daro26 spune:

Buna! Acum o saptamana jumatate am avut simptomele unei infectii urinare, am facut urocultura si rezultatul a fost infectie cu E.coli. N-am luat antibioticul inca (ciprofloxacin) pentru ca am asteptat sa vad daca sunt sau nu insarcinata (aveam o multime de sperante). Intre timp am baut ceai de coada calului, si otet de mere cu miere de albine dimineata. Nu mai am nici o usturime sau jena, doar ca mi se pare uneori ca nu pot sa golesc total vezica (parca mai ramane ceva).
Se poate ca o infectie urinara sa treaca fara antibiotice? Am luat doar NO-SPA vreo 2-3 zile.

Astept raspunsurile voastre. Sanatate multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carrie spune:

buna fetelor, acuma am vazut si eu subiectul.

am suferit mult din cauza infectiilor urinare care recidivau lunar...
ma simt mai bine, sper sa n-o patesc acum in urma tratamentului cu UROVAXOM, care e de fapt un vaccin oral.tratamentul e scump, cam 1 mil/2 sapt dar sper din suflet ca bun.
in plus f bune sunt picaturi de RENOSTIM!NATURALE
sanatate multa va doresc

Cristiana si gagalicea Theodora Alexia ( 3 anisori)

Thea Alexia
noi si Roma 2006
www.kodakgallery.com/BrowsePhotos.jsp?&collid=52286767308&page=1&sort_order=0" target="_blank">la mare 2005
www.desprecopii.com/info.asp?id=531" target="_blank">nasterea papusii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dj_mama spune:

hai ca numai aici nu scrisesem !
credeam ca am scapat de infectiile astea ca din primavara nu mai avusesem probleme; aiurea! ca si bibirox, mie mereu imi iese urina sterila dar pe mine ma doare in dreptul rinichiului drept de nu ma pot apleca;
pt ca am luat luna trecuta antibiotic ca se vazuse la eco inceput de infectie urinara (atentie, prinsese un pic si ovarul stang) acum am tabarat pe RENALEX picaturi naturale, am luat si Urinal (eu prefer URINEX) dar nu a cedat cum ma asteptam, acum e ameliorat dar tot cam ... tulbure si ma cam tine in continuare pe la shale; o fi scazut imunitatea de la post si d'aia m-a prins?

m-am pus si pe ceaiuri doar cand stiu ca stau in casa ca transpir rau ca le beau calde, deh, sa nu se duca "taria";
stiam ca si mesteacanul e recomandat dar toate au un ... gust
mi-o trece fara antibiotic?

Mergi la inceput