Mamici din nou aspirante-10

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zozela spune:


Sper ca nu m-ati uitat....

Hai sa va zic ce am gasit pe un site(nu stiu dc pot sa-i spun numele):
Modalitati prin care poti ramane insarcinata
-faceti intre octombrie si martie.Potrivit expertzilor,sansele de a ramane se dubleaza.Cea mai putin prolifica perioada este in lunile aug.-sept.
-faceti de ziua de nastere a partenerei.Unele femei au o sensibilitate si un grad de fertilitate crescut in ac. moment......
-Retrageti-va rapid!Se considera ca retragerea penisului imediat dupa ejaculare,poate mari concentratia spermei..


Ce zicetzi de asta?!

Nunta noastra-26.06.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Pako ma bucur ca esti mai bine>stai la caldurica si odihneste-te ca ai trecut peste un hop mare.Vorba ta bine ca a fost acum nu cand sarcina era mai mare.

Zozela multumim de informatii.Eu una stiam toate astea dar in cazul meu nu sunt valabile.

Cornelia multumim mult de urari.

Familia mea
Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Buan dimineata mamici!

Vai am ajuns pa pagina 3.Unde sunteti toate?

A inceput o noua saptamana.Abia astept sa vedem cine mai pleaca de la noi.




Familia mea
Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelia_laura spune:

Buna dimineata si de la noi. Sa aveti o saptamana cat mai buna.
pako, imi pare bine ca ti-ai mai revenit. Si da, tot raul spre bine daca ne gandim ca ca un asemenea accident nefericit poate aparea si la o sarcina avansata.
Eu merg miercuri la doctor si recunosc ca am emotii. A trecut mai bine de o luna de la ultimul control.

Cornelia, de Eduard(21 06 2004) si 12+
POZE EDUARD & MAMI & TATI
www.babiesonline.com/babies/e/eduard" target="_blank">Pagina de web a lui Eduard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Cornelia iti tin pumnii sa fie bine!

Familia mea
Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

Salut!

Noi am fost o saptamana la munte unde a fost tare bine si frumos...si multa zapada, ca de asta duceam lipsa!
Altfel sunt in ziua 39, fara semne de urati sau ovulatie pana acum, am terminat si utrogestanul si astept cele 5 zile dupa sa vad dc imi vine sau nu altfel va trebui sa merg la doctor sa vedem ce e de facut.

Nu am reusit sa citesc din urma dar am dedus ce a patit Pako si tare rau mi-a parut. Refacere rapida si va fi bine de acum inainte!

Pupici!


Mihaela si Alexia- Maria26 august 2004

Multumirea aduce fericire chiar si in saracie.
Nemultumirea aduce saracie, chiar si in bogatie. - Confucius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulia P. spune:

Buna fetelor,

M-am gandit sa-mi aduc si eu contributia, ca sa ajungem din nou pe prima pagina, acolo unde ne sta bine.

Noi suntem in perioada de . Am inceput devreme luna acesta...

Sper ca ati petrecut un weekend placut. Noi am participat sambata la petrecerea organizata cu ocazia implinirii superbei varste de 1 an de catre doua dintre prietenele lui Tommy (gemene, neidentice). Tommy s-a simtit ca acasa, a rasturnat toate jucariile, a cerut din toate felurile de mancare, a "furat" un piscot de pe tort... O sa punem poze pe link cat de curand...

Va doresc o saptamana placuta tuturor.

Iulia P. si Thomas Anthony (16 iunie 2004)

Our freedom starts with the prison that we choose...

http://pg.photos.yahoo.com/ph/dragos_popa/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim spune:

Buna seara!

Pako ce bine ca te-ai intors! Hai ca va fi bine, trebuie sa fie si bine dupa cate o lovitura de soiul asta. Mergem inainte impreuna!

Mami Irinel sa dea Domnul sa fie bine, ca deja imi fac planuri pentru anul asta.

Shian drept sa-ti spun admir din tot sufletul mamicile care stiu sa respecte viata care le-a fost dat sa o poarte. Ai facut tare bine ca ai renuntat la fumat. Sper sa nu mai simti nevoia nici dupa ce va veni bebe. Te rog sa nu-mi iei in nume de rau ca spun asta, o zic din tot sufletul si cu gandul la tine. Imi amintesc cam cata-mai balena ma facusem si eu in timp ce o purtam dupa mine pe Ruxi, dar a avut domnisoara grija sa ma scape de ele in primele 3-4 luni dupa ce a rasarit. Ma uitam pe pozele voastre: Doamne ce minune de copil ai! Sa-ti traiasca si sa fiti fericiti ca tare bine va sta impreuna!

Cornelia tinem pumnii stransi sa fie bine! Te asteptam cu vesti si deja cred ca putem avea pretentia si la poze...

Roandre important este ca v-ati relaxat. Bine ai revenit!

Iulia spor si sa fie cu reusita!!!

Eu imi astept sotul cumintica. Azi-dimineatza as fi vrut sa vad pe unde mai este temperatura mea, numai ca am reusit sa cobor din pat inainte, asa ca ramane pentru maine. Sper ca ovulatia sa mai astepte macar pana vineri.
Haideti sa va spun ce idee m-a traznit. Am vazut ca se vorbeste tare frumos despre Dr.Cezara Bucur si ma gandeam sa dau si eu o fuguta pe la dumneaei sa vad ce parere are despre al meu bebe 2 de se lasa atata asteptat. Maine o sa sun sa-mi fac programare la CMU. Dupa cum se pare, nu prea mai am rabdare pana in aprilie asa cum ma laudam anul trecut.

Va pup si va doresc o seara linistita!

Mami Simona si printesa Ruxi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shian spune:

Buna tuturor!

Noi n-avem prea multe noutati,asteptam cuminti saptamana viitoare cand vom merge la doctor...Sangerarile isi fac de cap,cand vin ,cand se duc...
Mi se pare mie,sau la a doua sarcina burta creste mai repede?


Cornelia Laura,multumesc pentru incurajari!Si la prima sarcina am sangerat,ar fi trebuit sa mi se para normala sangerarea de acum,dar totusi imi fac griji...
Cat de curand o sa vin si la mamici de august...multumesc!
Iulia P.,Mult noroc in prestatii,te asteptam cu vesti bune!Tinem pumnii!
Multumesc pentru urari si tu ai un copilas tare frumusel!
Ma intrebai ce limba vorbim in casa...pai,cand este si tati acasa vorbim japoneza,iar cand este la serviciu vorbim romana...Shion le intelege pe-amandoua,doar ca din lipsa de comunicare si cu alte persoane (care vorbesc romaneste),nu prea imi raspunde in romaneste(doar cand vrea el si asta foarte rar).
Voi in ce limba vorbiti mai des?
Pako,multa sanatate si ai grija de tine!Ma bucur ca esti optimista,asta inseamna ca esti o luptatoare!Mult noroc!
Sim,multumim tare mult pentru urari,eu deja stiu ce ce minune de fetita ai!Sa-ti traiasca!
Cat despre fumat,ai perfecta dreptate,n-am de ce sa-ti iau sfatul in nume de rau!Am considerat intotdeauna ca ,copilul n-are nici o vina ca mama vrea sa-si distruga plamanii,deci el nu trebuie sub nici o forma sa sufere de pe urma viciilor mamei.Si cand am fost insarcinata cu Shion am procedat la fel,am lasat tigara cand am aflat ca sunt insarcinata.N-am fumat pe tot parcursul sarcinii si nici dupa ce-am nascut caci alaptam,abia pe la 4 luni cand Shion a renuntat la tatica,m-am apucat iarasi.As vrea ca de aceasta data sa fi renuntat definitiv...sper sa reusesc!
Iti doresc mult noroc,sper ca aceasta programare sa-ti aduca raspunsuri si solutii,iar cat de curand sa ne dai si o veste buna!


Va pupic pe toate,sper ca aceasta saptamana sa aduca vesti bune!Mult noroc tuturor!

Anca&Shion(21.05.2004)
http://community.webshots.com/user/shian124

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaluidavid spune:

Buna mamici dragi!
Pako imi pare tare rau .Iti doresc sanatate si recuperare rapida!
Despre noi...eu ma maresc pe zi ce trece deja am o burtica considerabila care nu mai poate fi ascunsa(nu ca as vrea sa o ascund) de nici o haina,oricat de larga ar fi.Cu kilogramele stau bine deocamdata,din cauza greturilor si a racelii am dat jos vreo 4 kg,dar acum incep sa recuperez.Mai ales cu sotul meu care imi face absolut toate poftele
Aaaaaaa sa ma laud si la voi,ca la mamicile de iulie-august deja am facut-o, priviti aici , aici , si aici
,sunt poze facute la un studio profesional cu ocazia implinirii unui anisor!
Maine merg si eu la doctor,abia astept o sa mai intru sa va dau vesti!
Shian si eu la fel,cand am aflat ca sunt cu David am lasat tigara,dupa ce nu a mai supt m-am apucat din nou,iar acum ca sunt am lasat-o iarasi,sper eu ca definitiv desi asa spuneam si data trecuta
Va si va astept pe TOATE la mamici cat mai curand!

Stefania 12+ si David(24 dec 2004)

www.babiesonline.com/babies/b/bebenr2/" target="_blank">bebe din burtica

Mergi la inceput