Cine a nascut cu Dr Badiu (Spit. Municipal) ?

Cine a nascut cu Dr Badiu (Spit. Municipal) ? | Autor: inni

Link direct la acest mesaj

Buna ziua tuturor mamicilor.
Sunt o proaspata graviduta (de numai 6 saptamani)si as dori si eu sa cunosc parerile voastre despre dr Badiu.(cele care ati fost supravegheate pe parcursul sarcinii, bineinteles, si care ati nascut cu dansul).Mie mi-a facut o impresie buna si ca medic si ca om, insa...mai departe numai voi imi puteti spune.

In speranta ca o sa am cateva pareri va pupic si va doresc sa cresteti copii frumosi si sanatosi.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ck3 spune:

am nascut eu in noiembrie si a fost super, nu te-a inselat feeling-ul.E un super profesionist si cel mai mult mi-a placut ca e abordabil oricand desi e fff ocupat. Singurul minus este ca se intampla sa nu poata veni la programari la CMU sau sa astepti mult la ambulator pentru ca are nasteri,dar astea-s riscurile meseriei..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.mattei spune:

Nu cunosc acest doctor dar uite ce am gasit la mamici de noiembrie decembrie 2005 - capitolul 1 - prima pagina - poate iti faci o parere.

http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64851&whichpage=1

Alina si bb Carla
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20718;19/st/20060127/dt/7/k/48cb/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Uite aici niste linkuri despre ce s-a mai discutat pe parcursul timpului despre dr Badiu:
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=10411
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=46118&whichpage=3

Si eu am nascut cu dinsul, mi-a supravegheat sarcina si acum tot la el ma duc la control general. Depinde cum comunici cu el, cel mai bine iti faci liste cu intrebari, n ute va lasa nelamurita.


"Prietenii sunt aceia care te iubesc chiar si atunci cand te cunosc"

Dana mama lu'Radu Stefan (Fecioras de 2003)

Radu mamii (intre 0-2 ani) si Raduc de la 2 anisori :-)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

Dr. Badiu este si ginecologul meu. Mi-a supravegheat sarcina, am nascut cu dumnealui...este profesionist si s-a daruit profesiei.
Este, intr-adevar, ocupat, dar raspunde fiecarei solicitari si...ii plac bebelusii.

Mie imi conduce si lucrarea de diploma i nu am nimic sa-i reprosez.

Sarcina si nastere usoara iti doresc!

mamica de superbebelusa (15 iulie 2005)

Iulia Anastasia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inni spune:

Va multumesc celor care mi-ati raspuns.Mi-au fost de un real folos ceea ce am aflat de la voi.
Multa sanatate va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bindiu spune:

Si eu am nascut cu dr. Badiu. Este foarte bun ca medic si eu nu am ezitat sa il sun oricand si la orice ora pentru orice chestii mai putin sau mai mult importante. De fiecare data m-a ascultat si mi-a raspuns la toate intrebarile(in timpul sarcinii). Cind trebuia sa nasc a venit foarte repede la spital(am nascut la 00,30).
Deci din punctul meu de vedere, ai toata increderea in el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamimo spune:

Am nascut al doilea copil cu Dr Badiu.Intr-adevar este un profesionist.Desi mi-a fost groaznic de frica de cum va evolua sarcina si mai ales de cum va decurge nasterea in sine(aveam o experienta negativa la activ) am fost sustinuta si incurajata timp de noua luni.Am nascut natural un bebe de 4.550 kg,iar Dr Badiu mi-a fost mereu alaturi.
Sarcina usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

Si eu si nasa mea am nascut cu doctorul Badiu. Si daca as face al doilea copil, m-as duce tot la el. Am observat si eu ca este din ce in ce mai aglomerat la el... dar asta este de bine!!! Nu?! Mi-amintesc ca atunci cand eram internata si asteptam sa-mi vina "sorocul", erau fete care asteptau in zadar sa le vina medicii care le supravegheasera. La mine, Badiu era la spital cand m-am internat la 6 dimineata, apoi, a venit chiar in ziua de paste sa ma externeze.
Nu mai spun ca nu mi s-a intamplat sa nu-mi raspunda la telefon, indiferent de ora, si sa nu-mi dea toate detaliile, la toate prostiile de intrebari pe care le-am pus aproape 1 an (9 luni + alte c2 2 dupa nastere ;) )
Mi se pare super OK !!


Laura mama lui Dimitrakis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kita spune:

Si o incurajare din partea mea; am nascut natural acum aproape un an cu el, in 10 februarie; a fost foarte bine, mai ales ca a vorbit cu anestezista pentru epidurala, cand contractille erau pe la 4 minute; as putea zice ca habar n-am ce sunt alea dureri de nastere;
Si la bebe DOI, tot pe mana lui o sa mergem; o singura data nu mi-a raspuns la telefon(nu era inchis), insa a sunat dumnealui inapoi, caci a vazut probabil numarul, desi noi nu ii lasasem nici un mesaj;

Kita(Alina) si bebe Andrei (nascut pe 10 februarie 2005)
album

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns theo_2004 spune:

si eu am nascut tot cu badiu in oct 2004.este un profesionist desavarsit si un OM in adevaratul sens al cuvantului. eu am nascut prin cezariana cu peridurala si a fost super si atmosfera din sala de op, si cicatricea este mica, mica. tot la el merg la control (acum anual) si urm bb va fi tot de dansul supravegheat cat va sta la mine in burtica si adus apoi pe lume.

mergi cu incredere la el si vei fi ff multumita.

mami lui theo nascut la 29.Oct 2004
"o zi in care nu ai ras este o zi pierduta"

Mergi la inceput