Lista medici ginecologi/obstetricieni (6)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

quote:
Originally posted by laura.carolina

buna VEVE am si eu o intrebare.As vrea sa citesc parerea lui ILUCAE (V 2) referitor la dr.Filipescu de la Elias dar nu stiu cum sa gasesc capitolul V pagina 2? Eu o sa nasc in februarie prin cezariana si o sa avem o fetita.Mersi si sper sa ma poti ajuta


Linkurile de la capitolele vechi sunt la sfarsitul primului mesaj,cel cu lista.Uite pagina cautata de tine:http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=46118&whichpage=2
Nastere usoara si puiut sanatos!



Irina,veve & croko
poze1,2,3,4,5,www.dotphoto.com/go.asp?l=airise&p=veve" target="_blank">6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Cristina Vasiliu nu mai e la Municipal?
Ete ca fusei la dansa acu' doua saptamani,da' nici prin cap nu-mi trecu s-o intreb daca e tot la Municipal......
Lazarescu Dan de la Bucur a fost la un pas de a ma nenoroci pe mine pe viata.....o fi bun,n-o fi bun,dar e cit se poate de superficial....



P.S.La dansa la cabinet.....pt cine doreste,are cabinet particular.....eu o am ca medic de 12 ani si nu cred ca voi renunta

BRENDA

CU CE VITEZA AR TREBUI SA MERGI SPRE APUS PENTRU A NU SE TERMINA NICIODATA ZIUA?
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguttza spune:

Dr. Anca Firu - Universitar (Municipal)!
O manutza de femeie, dar un medic si un om extraordinar! Am gasit-o din intamplare, era de garda sambata trecuta...Datorita ei sunt inca in viata! N-o s-o scap din ochi pentru nimic in lume!!!

Daca ar fi sa am doua vieti, as trai o singura data.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

A auzit cineva despre Dr. Citu (are dansul si o policlinica, "Policlinica Citu") sau despre Dr.Mihailovici Zora?

Ceau!

Si eu merg la doctor Catu la policlinica. Eu am auzit numai de bine despre medicii de aici. Eu merg la d-na dr Taurescu si este ok. Am mers ptr o infectie cu candida, care s-a vindecat dupa tratament...iar acum dansa se ocupa de bebe din burtica...avem 31 saptamani si suntem ok. Costa putin mai mult consultatia, insa medicii isi dau silinta. Eu sunt multumita!
O prietena a mers tot aici la dr Chirescu si mi-a spus ca e foarte de treaba si dansa.

Pentru lista medicilor puteti adauga recomandare pozitiva din partea mea ptr dr Cioata Ionel si dr Eugenia Taurescu, maternitatea Odobescu Timisoara.

Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_N spune:

- O bila alba pentru dl dr. Tutunaru, apreciez profesionalismul dansului, corectitudinea, grija cu care te trateaza ca om si ca pacient. Mi-a readus speranta si increderea in medici atunci cand nu mai credeam ca pot sa gasesc un doctor care sa ma faca sa nu ma simt doar unul din multii pacienti care umplu holurile spitalelor si ale cabinetelor. Nota 10 pentru faptul ca nu se plafoneaza, nu se multumeste cu simplul fapt ca e deja un nume si are o clientela numeroasa.
- O bila alba si pentru doamna dr. Badea Mihaela, este cea care mi-a explicat ca nu am nici un fel de cervicita, ca ceea ce imi prezentau toti dr. ca fiind leziuni si inflamatii erau doar niste orificii glandulare deschise, nimic anormal dupa cum mi-a spus tot ea. O recomanda din toata inima, este un medic si un om deosebit, are rabdare, nu se grabeste sa te expedieze, explica absolut tot, raspunde la toate intrebarile. Nota 11.
O bila neagra pentru:
- Ioana Miloiu – din pacate pe doamna dr. nu o intereseaza sanatatea pacientilor, ci doar banii pe care ii poate obtine de pe urma lor. Am fost pacienta ei aproape 6 luni de zile, de prima oara mi-a spus ca ma suspecteaza de cervicita si de aici a inceput “distractia” : da-i cu colposcopii video unde imi arata 2 rani foarte, foarte urate ( eu una nu am vazut nimic, dar mi-am inchipuit ca e cam ca la echografii unde iti trebuie un ochi format, de profesionist), da-i cu nenumarate papanicolu, teste de secretie, biopsii, un test HPV, echografii si cam tot ce se putea. Pana aici nu e nimic ciudat, mi se pare normal ca doctorul sa investigheze pacientul in amanuntime, partea proasta este ca ea umfla preturile pana la cer. De exemplu, biopsia m-a costat 2.600.000, asta pentru ca mi-a zis ca am doua leziuni si imi preleveaza din amandoua. Am platit absolut totul de 2 ori, prelevarea 150.000, biopsia 600.000 si analiza tesutului 550.000, total 1.300.00, inmultit cu 2 iese frumoasa suma de 2.600.000. Partea nasoala a fost cand renuntand la serviciile ei si ducandu-ma la alti 3 dr. mi s-a spus ca nu mi-a fost luat tesut decat dintr-un singur loc si ca nu am nici urma de cervicita. Cu testul HPV a fost iar a mare bataie de joc, l-am facut in august si urma sa primesc rezultatul in maxim o luna de zile, dar abia in decembrie, cu mare scandal si presiuni am reusit sa am hartia in mana. Intre timp o tot sunam si imi spunea sa vin ca e gata, pot sa-l iau, ajungeam la cabinet, dintr-o data isi aducea aminte ca ori primise doar confirmare telefonica, ori il uitase la spital ori era intr-un alt dosar cu analize…ceva se intampla de fiecare data, dar avea grija sa-mi mai puna 2-3 intrebari, sa ma sfatuiasca sa renunt la carne, la fumat, sa-mi povesteasca cum asociatul dansei de la cabinet (care se ocupa cu bioenergia) sparge bucati imense de cristale doar cu puterea mintii, pe scurt, imi spunea tot felul de nimicuri care nu avea nici o legatura cu situatia mea medicala, dar la sfarsit trebuia sa achit 500.000 pentru ca , asa cum mi-a spus chiar ea (citez): “Imi pare rau, orice intrare in cabinet la mine costa 500.000”. Asa si era, te duceai pentru o prelevare pt testul HPV, dadeai cei 500.000 plus banii pe test, te duceai sa iei rezultatul papanicolau, pac inca 500.000. In final, testul HPV mi-a iesit negativ, avea stersaturi grosolane, modificari facuta cu pasta de sters, iar parafa dr. care lucrase testul era pusa cu numele dr. Albu Dinu Florin (!!). Ma rog, cred ca omul nici nu stie ca numele lui apare ca fiind al unui medic care lucreaza analize de laborator.
Anul asta am repetat testul HPV pentru ca am realizat ca celalalt e o hartie fara valoare, bineinteles ca a iesit pozitiv, am tulpinile 11, 16, 31, 33. Nu ma intrebati de ce nu am renuntat mai repede la dr. Milou, poate pentru ca parea ca stie foarte bine ce spune, imi tot povestea de alte cazuri similare cu ale mele si tratate cu succes, nu stiu cum, dar la inceput m-a facut sa am mare incredere in ea. Nu imi pare rau de banii cheltuiti, sunt de parere ca sanatatea nu are pret, ci de modul in care am fost pacalita si tratata. Experienta cu ea mi-a lasat un gust foarte amar, nu pot sa cred ca exista doctori care se poarta in halul asta cu pacientii.
- O bila neagra am si pentru Magdalena Dorobantu, am ajuns la ea cu un papanicolau CII / CIII, cu o secretie de culoare alba si cu disconfort in timpul actului sexual. Mi-a recomandat doar sa repet testul papanicolau, cu toate ca ii spusesem ca in trecut mai avusesem gardnerella si mi-a facut consult, videocolposcopie, apoi a concluzionat ca secretia arata foarte, foarte bine, nu e nimic in neregula cu ea. Degeaba ii spuneam eu ca imi pateaza chilotul in maxim o ora dupa ce fac dus, ca ma deranjeaza, ca nu am mai avut asa ceva…mi-a propus sa nu fac nimic timp de 3 luni, asta ca sa vedem daca nu trece de la sine. Dupa trei luni alt consult, alt papanicolau, alta colposcopie, din nou secretia arata perfect. Am abandonat-o si pe ea, m-am dus frumusel la Cantacuzino, am refacut secretia si asa cum si banuiam mi-a iesit o mandrete de gardnerella.
Partea proasta din toate intamplarile astea nefericite e ca mi-am cam pierdut increderea in medici, ma tot gandesc ca poate nu mi se pune diagnosticul corect, poate trebuie sa fac cine stie ce analiza, poate nu trebuie sa o fac, ma rog, parca am inceput sa sufar de o usoara paranoia cand vine vorba de mersul la ginecologie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florypop spune:

Maria N acestor doua "doamne" ale medicinei eu le-am facut reclamatie acum un an jumate. Pe vremea aia erau la Medicover. Am avut o intalnire chiar cu directoarea de la Medicover si stii ce mi-a spus: "Noi ne formam medicii in clinica". Mai pe scurt noi eram pe post de cobai pentru anumiti "doctori" din clinica lor.

Aceasta doamna Miloiu ar trebui sa se apuce de altceva, eventual de bioeneregie. Am o colega care a mers la ea si in loc sa vada ca avea un fibrom pe sarcina, a indrumat-o sa afle de la colegul ei atrograma copilului.

RUSINE acestor "doamne"!!



Flory 19+ si Andrei
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20721;104/st/20060624/dt/8/k/911c/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_N spune:

Doamna Miloiu imi tot spunea ca e posibil sa am menstruatia dereglata din cauza alimentatiei si imi recomanda de fiecare data sa cumpar de la ei de la cabinet cartea scrisa de domnul respectiv despre ciclurile hranei. Imi explica cat de gresit ne hranim in ziua de azi, despre cum nu respectam ritmurile de alimentatie, despre cum consumam prea multe grasimi saturate. Bineinteles ca tot ce spune e corect, dar cand il ridica in slavi pe partenerul dansei era deja o situatie ridicola. Domnul respectiv nu e gras, e mai mult decat gras, cand merge nu isi poate apropria picioarele cum trebuie. A nu se intelege de aici ca am ceva cu oamenii grasi, dar sa fiu trimisa la un om cu clare probleme de greutate ca sa ma invete el cum sa ma hranesc, asta mi se pare deja de domeniul dosarelor X. Niciodata nu am depasit 50 de kg, nu mananc grasimi, in perioada aceea ma lasasem de fumat si de cafea, de dulciuri, faceam sport, pur si simplu nu vad cu ce ma putea sfatui el. Situatia seamana cu parabola chelului care te ajuta sa ai un par superb. Tot in legatura cu puterile cu care era inzestrat respectivul, d-na Miloiu imi tot zicea sa stau linistita, daca imi iese cumva virsul HPV el e singurul care ma poate ajuta si vindeca, pot sa ma dau linistita pe mana lui deoarece mai rezolvase o multime de situatii similare. Patetica situatie si revoltatoare, asta deoarece am vazut o multime de oameni disperati care veneau acolo cu copii de 4-5 ani, copii cu boli grave care asteptau sa fie vindecati de omul acela care nu se putea ajuta nici pe el. Asta mi se pare sarlatanie pe fata, nu pot sa fiu nici ingaduitoare, nici intelegatoare, nu pot sa gasesc nici o scuza.
Cat despre doamna dr. Dorobantu, mi s-a parut superficiala si prost pregatita din punct de vedere profesional, asta prin comparatie cu dr. Miloiu care este clar ca nu urmareste altceva decat rotunjirea contului personal.
Nu stiu cat de mult i-ar mai lua astazi directoarea de la Medicover apararea doamnei Miloiu, asta avand in vedere ca dr. Miloiu isi aduce toti pacientii de la clinica la ea la cabinet.
Si da, chiar ca e rusinos ce se intampla, e rusinos si e revoltator ca se fac experimente pe noi, ca nimeni nu plateste pentru greselile comise, ca orice s-ar intampla pacientul e de vina.
Eu una nu mai am deloc incredere in doctorii ginecologi ai clinicii Medicover, sunt sigura ca sunt si acolo medici buni, dar din pacate eu una nu mai am curajul sa le incredintez sanatatea mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madi spune:

Din pacate nici eu nu am o experienta tocmai buna cu Dr. Ioana Miloiu, desi mi-a fost recomandata de cineva care era foarte multumita de dansa. Pe mine "m-a tratat" vreo cateva luni bune (timp in care am cheltuit milioane si m-am indopat cu antibiotice)de o infectie care de fapt nici nu exista. Noroc ca am fost inspirata si, intr-un final, am ajuns si la alt medic. Ca sa nu mai spun, ca la Medicover, imi iesise PAP I in conditiile in care aveam o rana pe col.

“Daca ti se pare ca esti prea mic ca sa ai un impact, incearca sa mergi la culcare cu un tantar.”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florypop spune:

Ce pot sa iti spun este ca Miloiu nu mai presteaza la clinica Medicover.
Totusi cred ca nu trebuie sa catalogam toti medicii din Medicover ca fiind prost pregatiti profesional dar te inteleg. Si eu am aceeasi retinere ca si tine fata de Medicover cu toate ca sunt abonata la ei dat fiind faptul ca cei de la compania pentru care lucrez au contract cu ei.

Flory 19+ si Andrei
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20721;104/st/20060624/dt/8/k/911c/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Un 10+ Dnei Dr Irina Ciupilan de la Cuza Voda Iasi! O persoana placuta care nu te inhiba in nici un fel. se poate discuta lejer cu easi nu este genul de medic care fuge dupa bani , dimpotriva, este o tipa careia ii place ce face si actioneaza in consecinta!


Oana

Mergi la inceput