Sociologie-psihologie-"SPIRU HARET"

Sociologie-psihologie-"SPIRU HARET" | Autor: brendamitran

Link direct la acest mesaj

Hai sa vedem.....citi sintem?
Poate ne povestim impresiile.....
Io anul asta dau licenta! Yeachhhhh....mi-e groaza,dar abia astept sa termin.....m-am intepat rau,am facut 5 ani,mi se pare exagerat de mult!

BRENDA
"Lumea nu-i decit un Nicaieri universal.De aceea n-ai unde sa te duci niciodata."(Cioran)
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Neaparat Spiru-Haret? Alti sociologi nu primesti?

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tlaura spune:

Eu am terminat Spiru anul trecut; din pacate cu permanentele plecari ale sotului meu si implicit ale mele, nu am reusit sa dau si licenta. Nici nu stiu cand se va intampla lucrul acesta. Plus ca mai am si cateva restante . Pai eu in timpul facultatii am facut o gramada de chestii : am ramas , am nascut, am stat un an in State, iar acum suntem aici; tot timpul am avut mult de recuperat.
dar, ce pot sa-ti spun, e ca mi-a facut o deosebita placere sa invat, materia mi-a placut f. mult ( mai putin partea cu sociologia); sunt lucruri f. interesante si utile. Daca ar fi sa mai aleg vreodata, tot psihologia as face-o.
Tine-ma si pe mine la curent cu ce se mai intampla pe acolo!
Pupici!

www.imagestation.com/album/?id=4287441075&code=8712142&mode=invite" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Ba sint bine- veniti si ceilalti,asa schimbam impresii despre mersul lucrurilor.....
O.K.,Laura.......

BRENDA
"Lumea nu-i decit un Nicaieri universal.De aceea n-ai unde sa te duci niciodata."(Cioran)
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Pai,hai! nimeni?

BRENDA
"Lumea nu-i decit un Nicaieri universal.De aceea n-ai unde sa te duci niciodata."(Cioran)
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tlaura spune:

Dupa ce dai si licenta, vrei sa profesezi? La ce te-ai gandit? Mie tare mi-ar fi placut, dar dupa cum spuneam, la mine s-ar putea intampla la anu' si la multi ani!
Cand incepe sesiunea de iarna (sau primavara)?
Esti pregatita pentru licenta? Ce lucrare ai facut si cu cine?

Hai ca te-am asaltat cu intrebari, dar asta voiai, nu? sa discuti!

Pupici!


www.imagestation.com/album/?id=4287441075&code=8712142&mode=invite" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Brenda, eu am terminat socio in 2002 la UVT.

Hehe, Laura, haios, si eu am facut bebe in timpul facultatii.

Licenta am dat-o din antropologie culturala, pe care o iubesc si am visat multa vreme sa fac cercetare. Dar in Romania asta e un vis utopic acum. Mai ales pentru mine, caci am si doi copii, iar un antropolog de teren nu prea sta acasa ...

Asa ca lucrez in cu totul alt domeniu.

In socio mi-as fi dorit sa profesez tot in cercetare (psihologie sociala preferabil) si mai putin in studii de piata, marketing. Nu pot spune ca acestea din urma nu imi plac deloc, dar nu e pe "filmul" meu si as fi ajuns sa ma plictisesc repede.

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iri_sori spune:

Buna eu sunt anul intai la psihologie, inca nu am inceput examenele si carti nu avem la toate materiile asa ca ma descurc un pic cam greu.

iri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Mey....sesiunea incepe pe 23,nu asta-i baiul......problema e ca io ma chinui sa caut o lucrare gata facuta,evetual sa o si cumpar,pt ca nu am timpul necesar sa ma apuc acum sa fac o lucrare....Daca ar fi s-o fac,as face-o de nota mare,ori asta iti ocupa foarte mult timp.....si uite ca nu gasesc pe cineva care sa aiba asa ceva.
De profesat,da.SPER sa am sansa sa profesez la noi in domeniu,in general se cauta,dar nu stiu cum stam cu posturile,e cam bataie pe ele......insa......s-o termin intai,ca pe urma.....
Iri....la spiru esti?

BRENDA
"Lumea nu-i decit un Nicaieri universal.De aceea n-ai unde sa te duci niciodata."(Cioran)
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Primul examen, din prima sesiune - marti. N-am mari emotii, oricum avem subiectele de examen pe site, chiar daca la unele intrebari n-am gasit raspunsul in sinteze. Din pacate, n-am mai gasit manuale si sintezele nu cuprind tot. Sper sa ma descurc, imi place ceea ce-am citit pana acum si poate o sa ajung sa profesez candva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iri_sori spune:

Buna! Brenda sunt la Spiru Haret anul I.

iri

Mergi la inceput