Bebelusi de iulie-august 2005 (43)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns corbioana spune:

Anis am vazut ca m-ai trecut si pe mine acolo la listuta de diete merci daca tot e pe asa sa dau si eu niste date pt cand ai timp. Nu-i graba ca vad ca te ploua toata lumea cu date.
1,68 si 56 kg tinta = 53 kg, si eu ca si tine nu fac mare dieta pt asta reincep sala sper sa ma si tin de ea, si mai reduc din porti si unele mancaruri, dulciuri si bauturi sa vedem ce iese.

Ioana si bebe Andrei 27 iunie 2005

http://pg.photos.yahoo.com/ph/corbioana/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

Salutari tuturor!
Scapai de raceala, imi iesi maseluta, iar acum sunt fresh .

Mandra mea, de cand a invatat miscarea cu intorsul, o tot repeta, sa nu uite..., ca apoi sa urle dupa mine sa o intorc inapoi, ca nu-i place. Si uite-asa eu o pun pe spate, ea...pe burta, eu pe spate...
Mai nou, incearca sa se ridice si in fundulet, singura. Si se chinuie, se inroseste toata, se enerveaza ca nu reuseste dar tot nu se lasa.

Ca sa nu mai spun ca mancarea se serveste numai in fundulet. Acum inchipuiti-va si voi cum aratam amandoua cand vrea sa suga stand in fund.... Cand ne-a vazut tati a zis ca am luat-o razna de cand cu maseaua .

mamica de superbebelusa (15 iulie 2005)

Iulia Anastasia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hristina spune:

quote:
Originally posted by Diana Mirela

Salutari tuturor!
Scapai de raceala, imi iesi maseluta, iar acum sunt fresh .

Mandra mea, de cand a invatat miscarea cu intorsul, o tot repeta, sa nu uite..., ca apoi sa urle dupa mine sa o intorc inapoi, ca nu-i place. Si uite-asa eu o pun pe spate, ea...pe burta, eu pe spate...
Mai nou, incearca sa se ridice si in fundulet, singura. Si se chinuie, se inroseste toata, se enerveaza ca nu reuseste dar tot nu se lasa.

Ca sa nu mai spun ca mancarea se serveste numai in fundulet. Acum inchipuiti-va si voi cum aratam amandoua cand vrea sa suga stand in fund.... Cand ne-a vazut tati a zis ca am luat-o razna de cand cu maseaua .

mamica de superbebelusa (15 iulie 2005)

Iulia Anastasia



Bravo, acu ai mai multa minte!

Referitor la miscarile Iuliei, nu stii ca repetitia este mama invataturii? Felicitari si ei! Cunoastem stilul! Avem si noi un exemplar!

Kasi si Victoria ( 23 iulie 2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/kasivitan/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albinutzza spune:

quote:
Originally posted by Diana Mirela
Acum inchipuiti-va si voi cum aratam amandoua cand vrea sa suga stand in fund.... Cand ne-a vazut tati a zis ca am luat-o razna de cand cu maseaua .[/purple]





Albinutzza & Luca bondarelu' 07 Iulie 2005
Bondariciu' mic

Parintzi de bondarici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andatudor spune:

Mamini-multa sanatate la toti 3 ! Sa ajungeti cu bine acasa!!

Anis-un special pt. tine(de fapt meriti o mie).Niciodata nu ti-am cerut sa-mi treci date in listuta si tot timpul am vazut date noi-pe care eu le scriam aici ca titlu informativ-in listuta ,fara macar sa te fi rugat sa le treci.Deci faci muuuulta munca in plus!!! Multumesc!

Noi azi ne-am chinuit sa -i recoltez pishu,dar n-am reusit,dupa 3 tentative esuate ,am renuntat.Mai incerc si maine.
Ieri nu am mai dormit mult,s-a culcat chiar mai tarziu decat de obicei 9,45 dupa baita.Cred ca a fost asa o perioada de....testat rabdarea.Cum l-am dus la dr. si l-am parat ,cum s-a facut baiat cuminte.De vreo 2/3 zile simt ca mi-a scazut si productia de lapte,am inceput sa beau ceai de chimen,anason si fenicul,uuuuffff sper sa-si revina,ca ieri a supt Andrei din ora in ora,cred ca nu-i ajungea.Si in disperare de cauza sa va povestesc ce am facut:am chemat o vecina sa-i dea sa suga(ca o paranteza am nascut amandoua in aceeasi zi,la interval de o ora,ambele cezariene si baietei si stam in acelasi bloc,dar ne-am cuoscut abia in salon,pt. eu desi stau de vreo 4 ani jum. nu prea imi cunosc vecinii)).Cand l-a pus la san,Andrei se uita ff mirat la ea si inorcea capul dupa mine,nu a mai vrut sub nici un chip,incepuse chiar sa rada de "gluma " noastra!!

pupici

Anda si Andrei Mario 15 august 2005

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bbdeiulie_august2005 spune:

Am adaugat noile date, corbioana.
Si m-am adaugat si pe mine ca sa nu fiu mai prejos. Eu ma laud cu 5 kg date jos . Poate erau mai multe daca nu erau sarbatorile astea.
Oricum e bine ca ne sustinem una pe cealalta. Eu am multe kg de dat jos. Sa vedem ce reusesc pana la vara.

Acusor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankak spune:

Buna seara fetelor!

Dupa discutiile din zilele trecute am tot bintuit prin site-uri de gen ca eram cu o obsesie....si cititi ce am gasit! Daca e bine sau rau...spuneti si voi parerea!

Anca si Matei (26 august 2005)

Fimoza


autor:
Mircea Anghelescu

Fimoza este cauzata de un inel fibros de la nivelul preputului copilului mic. Consecinta este ca decalotarea este incompleta sau chiar imposibila.

Multa vreme pediatrii recomandau manevre usoare de decalotare pentru largirea treptata a acestui inel fibros. Fimoza nu favorizeaza infectii locale sau renale, in cele mai multe cazuri, nefiind atat de stransa cat sa impiedice mictiunea. Nu se mai recomanda operatia sau manevra descrisa anterior. Prin decalotari repetate se produc mici leziuni care duc la cicatrici care mai curand stramteaza inelul fibros. In plus poate cauza o complicatie grava, parafimoza. Aceasta consta in strangularea glandului de catre preput si necesita interventia chirurgicala de urgenta!

Fimoza se vindeca spontan in adolescenta ptin cresterea glandului. In S.U.A. se recomanda sistematic circumcizia. Pediatrii europeni nu mai considera ca interventia chirirgicala se impune. Eventualele inflamatii locale pot fi prevenite prin igiena locala, evitand manevrele de decalotare. Daca totusi se intampla ca glandul sa fie strangulat de preput, prezentati-va cu copilul la camera de garda a unui spital de pediatrie cu sectie de chirurgie, cat mai repede. Intrrventia este simpla si in general nu necesita spitalizare dar ramane un accident care poate fi evitat.





http://pg.photos.yahoo.com/ph/ancaknacoschi/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:

Eu va doresc un week-end placut , cu copii foarte foarte cumintei, mancaciosi si somnorosi.

Eu imi termin ziua de lucru si ma bucur FOARTE FOARTE FOARTE tare ca stau 2 zile cu fetele mami Ana si Ela. Atat de mult inseamna pentru mine atunci cand am la dispozitie 24 ore doar pentru ele . Parca uit de suferinta din timpul saptamanii.

Daca am noutati de la Ana, va anunt luni !

Pupaturi la BB frumosi si mamici harnicute

Brianamica mamica de 2 fete cucuiete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albinutzza spune:

quote:
Originally posted by andatudor
Cand l-a pus la san,Andrei se uita ff mirat la ea si inorcea capul dupa mine,nu a mai vrut sub nici un chip,incepuse chiar sa rada de "gluma " noastra!!



Intodeauna m-am intrebat cum ar reactiona un daca l-ai pune la sanul altei

Albinutzza & Luca bondarelu' 07 Iulie 2005
Bondariciu' mic

Parintzi de bondarici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema.nu.ela spune:

fetelor care aveti bebe de 5 luni, spuneti-mi si mie va rog ce program de masa au ai vostrii? ca a mea de cand nu mai plange de foame nici nu stiu cand sa-i dau.

in luna a 5-a i-am dat 5 mese ziua la interval de 3h30min, si o masa noaptea (daca se scula). acum am ramas la 5 mese dar nu prea mai mananca asa bine. s-ar putea sa o doara si gingiile ca o tot vad cu mana in gura; roade si lingurita.

Mergi la inceput