Impreuna, Timisoara (35)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns otiliarusu spune:

Daca tot am timp tinind cont ca Bogdan doarme,sotul e la servici si friptura in cuptor,am intrat sa va salut.Ma intereseaza cum ati facut rost de femeie pentru copil, cele care ati avut,ce cerinte ati avut,pret etc.Sau cum ar fi varianta cu cresa.M-am interesat pe net si am descoperit una particulara(care la o prima impresie m-ar tenta daca n-ar fi 150 euro, eventual cu tichetele de cresa despre care se vorbea la inceput de 2006)undeva pe Rusu Surianu sau ceva de genul asta.Ce parere aveti?...in ideea ca imi trebuie timp si mie pentru study si efectiv suntem doar noi 3 in Timisoara, deci nu se pune problema dus la bunici etc (si oricum nu putem sa-si taie mama tzitzi sa o trimita cu fiul pentru lapte)?!

Bogdan,baietelul nostru drag(1 noiembrie 2004)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/drog78/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

E greu de gasit cineva de incredere. Si mie mi-ar fi tare greu intr-o asemenea situatie. Eu cred ca as opta ptr. cresa privata. Gandeste-te ca in aia 150 Eur intra si papa si in genere copii stau acolo de dimineata pana dupamasa. Si ar sta cu copii, e minunat pentru ei sa deprinda un comportament social asa de devreme.
Dar daca optezi pentru asta evita, te rog eu din suflet, Baby's Land! Si la fel va spun tuturor. Nu va duceti copiii acolo. Va poate da Lili cate amanunte doriti ca sa va taie pofta.

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Am intrebat-o pe Lili. Chiar despre cresa aia este vorba care era pe Rusu Sireanu, dar s-a mutat pe langa complex.

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otiliarusu spune:

Multumesc pentru sfat!
De ce spui de Baby-s Land...ca eu chiar pe asta o gasisem de la voi prin discutii si nu stiu ce vroiai sa zici despre Lili,poate mi-a scapat mie discutia asta.Daca poti trimite-mi un PM sau ceva ....sau direct pe forum.Nu ca as insista cu cresa asta dar nu stiu alta particulara aproape de Hotel Ambasador,in spatele cimitirului din Calea Sagului.Eventual daca stie careva informatii despre celelalte crese din zona, va rog mult...!M-a speriat cineva ca "la cresa 1/2 din zi ii tine pe olita si 1/2 dorm" si eu deja parca-l vad pe manzul meu cum plinge.Si sa spun drept tin la a invata ceva, probabil asta m-a speriat mai tare, ca vine mai "prostut" decit la plecare sau bolnav si eu am oroare de boli pentru ca n-a fost niciodata bolnav si nici eu nu sunt o bolnavicioasa....si sa stai apoi cu el acasa zile in sir nu e nici un cistig.Deci, ce spuneti?


Bogdan,minunea pentru care trebuie sa multumim cerului in fiecare clipa(1 noiembrie 2004)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/drog78/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otiliarusu spune:

Daca s-a mutat linga complex oricum cade de pe lista ca e prea departe si nu e in drumul sotului meu.

Bogdan,minunea pentru care trebuie sa multumim cerului in fiecare clipa(1 noiembrie 2004)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/drog78/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Pai de Lili am zis, pentru ca ea a lucrat acolo.
Conditiile in sine nu sunt chiar rele. Insa la alimentatie as avea mult de comentat. Totul se ingroasa cu enorm de mult cartof. Un pic de spanac si muuuult cartof, un pic de carne si muuuult cartof etc. Avand in vedere ca ar manca mesele principale acolo, mie una nu mi-ar conveni deloc asa ceva.
Alta chestie si mai nasoala: patronul se ocupa si de copii, caci o educatoare la asa multi copii (cred ca sunt vreo 15 acuma) este mult prea putin. Si el nu este deloc rabdator, tipa la ei. Brrr, eu una l-as gatui. Poate nu ma crezi, dar l-am vazut si personal. Eu consider ca am un fler excelent la oameni. Iar eu copiii mei nu i-as lasa in apropierea aluia.
De asta ziceam ca alte amanunte picante va poate da Lili.

Si oricum s-a mutat cresa in complex, nu mai e la tine in zona.

Pupici

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Otilia,doamna care a stat cu copiii mei sta pe la tine prin zona,e super de treaba,as recomanda-o oricui cu toata increderea,dar nu stiu daca e libera,ma interesez sa aflu nr. ei de telefon,ca nu-l mai am,il aveam notat in telefon si tel. ala mi sa furat in urma cu un an.
Danitin,ma bucur ca ai avut o vacanta faina.
Doris,citisem ca a fost Mihai la voi cu Iulia,Ines e mai bine?
Gabi,evidenta ca am uitat sa-ti trimit mail cu datele,promit ca deseara il trimit.
Silvana,Craciun fericit!sau pe cel sarbesc nu-l mai sarbatoriti?
Irina,ai disparut?La multi ani la Ioana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

la multi ani tuturor ionilor, ioanelor!!!

va pup, pe mai tirziu!

http://pg.photos.yahoo.com/ph/katiktm/album?.dir=e12f

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_codat spune:

Buna fetelor,

LA MULTI ANI pentru toti care se numesc Ion si Ioana.

Fetele care sunteti in concediu de cresterea copilului va rog sa imi spuneti si mie daca ati depus ceva la primarie sau in alt loc si ce trebuie sa depunem noi. Unde anume se depune, este coada mare? Care e orarul? Daca stie cineva va rog ...

Am citit cite ceva pe forumul legislativ dar fiecare spune ce se intimpla si cum merge la ei in oras.

Eu vin in 15 ianuarie in tara si voi sta doar 3 zile. De aceea mi-ar prinde foarte bine daca luni dimineata as merge cu "lectia invatata" la primarie.
Eu mai am doar 2 luni de CIC, firma trebuia sa trimita ea ? Trebuie sa iau ceva formulare eu? Sa trec prima data la Universitate sa imi dea dosarul si apoi sa plec spre primarie?

Sunt multe care ar trebui sa le stiu dar astept sa vad ce imi spuneti si voi

Merci,


Dia & printesele : Caroline Iulia (14 iulie 2002), Stephanie Daria (09 martie 2004)

http://fr.photos.yahoo.com/ph/dia_codat/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

salutare!
dia, imi pare rau, eu nu stiu ce sa-ti raspund ca nu sunt in aceeasi situatie, dar poate ca te-ar ajuta sa intri pe www.primariatm.ro, poate gasesti ceva interesant pe acolo. succes!

nu stiu la voi cum e , dar la mine net-ul merge ingrozitor, am tot incercat sa postez dar nu a mers. incerc mai tirziu, poate, poate...



http://pg.photos.yahoo.com/ph/katiktm/album?.dir=e12f

Mergi la inceput