Fumatul si sarcina (3)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

Cosmina, dar eu n-am zis nimica de mentolate, pacatele mele!
Chiar nu stiu nimic despre subiect...nu vad de ce cele mentolate ar fi mai periculoase, habar-n-am, n-am mai auzit!
Asa ca nu te pot ajuta.

Dolcebaby,vitamina C te ajuta la buna vascularizare a placentei plus ca se pierde foarte multa din cauza fumatului deci e foarte bine sa fie luata (minimum 500mg pe zi). Nu cred ca reface placenta dar ii face bine totusi. Totusi tu cu 2 tigari pe zi nu esti fumatoare...stai in banca ta!
La cat mai putine tzigari!!!


Ioana 28 saptamani cu Serghei si Katja (30 martie 2004)

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolcebaby spune:

inaioana vad ca ne intersectam din ce in ce mai des... suntem prahovence poate d'aia...

pina sa ramin insarcinata fumam un pachet pe zi crede-ma ! Acum ma abtin cu greu mai ales ca am probleme cu placenta, dar asta am aflat abia acum citeva saptamini. Doua - trei tigari pe zi fumez de la inceputul sarcinii

dolcebaby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

Normal ca ne intersectam! Dar vad ca esti din Bucuresti si nu esti pe lista de intalnire de la "Mamici de mai-iunie"! Cum se poate?

Ioana 28 saptamani cu Serghei si Katja (30 martie 2004)

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolcebaby spune:

Mei pai io sunt prahoveanca d'aia "operata"... stau in Bucuresti dar m-am nascut in PH. pe la Potigrafu pe undeva, sunt in Buc. de la 12 ani... este o poveste lunga si cam trista...
Parintii ii am la tara acolo la Potigrafu

Nu sunt pe lista de mamici de mai - iunie pt ca inca nu au avut fetele timp sa ma treaca ... dar urmeaza
Ma bucur ca v-am gasit ! Sunteti foarte prietenoase si va pup pe toate

dolcebaby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

Dolce, iti raspund la "Mamici de mai-iunie" ca sa nu deviem subiectul asta.

Ioana 28 saptamani cu Serghei si Katja (30 martie 2004)

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiudana2004 spune:

Neata!Deci s-a redeschis subiectul.
Carminuta si eu fumez mentolate acum,pt ca celelalte mi se par acum mult mai tari si daca tot nu pot sa renunt,bag din astea mai usoare.Si ca sa nu va mai zic ca ieri am reusit sa fumez .......1pachet la serviciu.Scuza...toate erau fumatoare acolo si nu m-am putut abtine!

Dana 25+ cu Andrei Ioan

poze nunta

burtica
eco 4D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Ceau fetelor!
Am revenit pe aici sa va spun ca am nascut o fetitza pe 31 ianuarie. A vrut sa vina mai repede (la 36 sapt + 6 zile), nu stiu din ce cauza, sper ca nu datorita fumatului!
Dar, am vrut sa va spun greutatea (cred ca va intereseaza deoarece e legata de fumat) si anume 2530 gr. Am avut din aceasta cauza probleme cu ea, nu au vrut sa ma lase acasa pana nu ajungea la greutatea initiala (stiti ca scade in spital si avea 2400), dar am reusit totusi cu ceva scandal sa plec de acolo. Acum o alaptez si nu mai fumez (macar atat) .
Sa stiti ca e problema totusi cu greutatea, eu am tratat-o cu indiferentza, acum regret ca am fost asa. Daca puteti sa va abtineti de la fumat, incercati, nu numai pt copil, dar ca sa evitati problemele ulterioare. Si asta v-o zic eu, care am fumat din a 5-a luna, dar sunt alte fete care o fac de la inceput si chiar nu e o gluma.
Singurul "avantaj" va pot spune ca a fost nasterea, fiind micutza, nu am avut dureri mari si am o taietura minuscula. Dar zic ca nu merita sa riscati.
Va pe toate si incercati sa lasati tigara macar acum!
Ingrid S si Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolcebaby spune:

Ingrid sa-ti traiasca sa fie sanatoasa si mincacioasa !!!!

Dar de ce ai nascut asa devreme la 36 de saptamini ? Ce s-a intimplat ?

dolcebaby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raalucutza spune:

INGRID CE VESTE BUNA MI-AI DAT AZI!FELICITARI! SA FIE CEA MAI FRUMOASA SI SANATOASA SI DESTEAPTA FETITZA DIN LUME!

RAALUCUTZA26+cuCELESTINA http://community.webshots.com./user/raalucutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raalucutza spune:

dolce baby te-ai sacrifica daca le-al lasa de tot!sau vb prostii????? bine ca vorbeste campioaana intre-ale fumatului!pupici pt mamicile fumatoare si va doresc la cat mai putine!

sa nu cumva sa ratati sa cititi va scriu si aici!va invidiez pt intalnirea voastra!dar faceti pozici sa le vad si eu!


RAALUCUTZA26+cuCELESTINA http://community.webshots.com./user/raalucutza

Mergi la inceput