Link-ul catre paginile urmatoare

Link-ul catre paginile urmatoare | Autor: andreeaC

Link direct la acest mesaj

Am o problema. Nu stiu daca e de la mine sau de la site. De ex intru in pagina legistativa si-mi arata ca sunt doua pagini de subiecte. Vreau sa citesc si subiecte din pagina 2 (sau rmatoarele, depinde de caz), dau click pe 2 sau pe butonul de next (din josul paginii) si ma redirectioneaza in prima pagina, cea cu toate forumurile. As vrea sa citesc si eu si ce e dincolo de prima pagina, are idee cineva cum, unde e problema, e link-ul de vina?
Multumesc anticipat, andreeaC

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Da-mi te rog concret pagina si subiectul la care te referi.

Marius Pernes
home page - www.marius.rdsor.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreeaC spune:

Asadar:
Intru pe pagina cu toate forumurile, aleg un forum (care are 12-13 subiecte pe prima pagina) si vreau sa le vad si pe cele de pe pag 2, 3 dupa caz.
Am incercat la urmatoarele si ma trimite inapoi la pagina de inceput - cea cu toate forumurile. Am apasat pe butonul de jos - cel pe care scrie 2, cel de next, chiar si pe cel de go to page ... si la toate am patit la fel.
Iata forumurile - cred ca sunt toate care au mai mult de o pagina:
Discutii generale, La bucatarie, Parintii intreaba..., Femina, Lectii..., Zona artelor, Prieteni dintotdeauna, Evenim comunitatii, Miresele, Asteptand un ingeras, Clubul scutecelor, Pagina legislativa



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Nu asa, te rog concret Forumul X subiectul Y. Nu pot sa stiu ce anume apare sau nu apare la tine pe ecran. Uite subiectul Y din forumul Z are X pagini si eu nu pot sa vad decat Y pagini desi apar X pagini.

Marius Pernes
home page - www.marius.rdsor.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreeaC spune:

Nu este vorba de paginile unui subiect. Este vorba de paginile CU subiecte ale unui forum.
De exemplu: Forumul -Probleme legislative - are 2 pagini cu subiecte (17 subiecte, 15 pe prima pagina, restul pe a doua). Eu nu pot intra pe a doua pagina sa vad ce subiecte sunt acolo. Daca intru pe un subiect anume pot citi toate paginile lui.
Forumurile pe care le-am dat eu exemplu au mai mult de o pagina cu subiecte si eu nu pot vedea decat prima pagina de la fiecare din aceste forumuri.
Sper ca am fost mai clara. Daca nu, mai incerc. Iti multumesc de ajutor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Si cum procedezi ca sa treci la pagina urmatoare la o sectiune? Ce browser folosesti?
Daca iti dau linkul de mai jos ajungi la pagina a doua la sectiunea legislativa sau nu?
http://www.desprecopii.com/forum/forum.asp?FORUM_ID=4&sortfield=lastpost&sortorder=0&whichpage=2
dar la a treia:
http://www.desprecopii.com/forum/forum.asp?FORUM_ID=4&sortfield=lastpost&sortorder=0&whichpage=3

merge asa?

La tine imaginea pe monitor este ceva de genul de mai jos?

www.romleas.ro/imagine/image.jpg

Mergi la inceput