filmele - cu orice program se vad cu susu'-n jos

filmele - cu orice program se vad cu susu'-n jos | Autor: Leta

Link direct la acest mesaj

Buna

de aseara se intimpla ceva ciudat cu PC-ul meu. Cu orice program as incerca sa vad filme sau filmulete (Windows Media Player, MediaPlayer classic, Picassa etc.), acestea sa vad cu capul in jos. Titrajele in romana se vad la locul lor, in josul ecranului, dar filmul in sine e "upside down"...

Ce sa fie oare? Si cum se remediaza?

Leta si un bebe
POZE DE DECEMBRIE

want my life back

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns xela29 spune:

Ooops... as vrea sa te ajut. Am patit ceva asemanator, filmele pe care le-am descarcat de pe camera video, prima data cand le-am vizionat pe winamp au aprut cu susu'n jos. Am incercat windows media player si acum se vad normal. Pot doar sa iti sugerez sa mai incerci alte playere... bafta multa !!!
Sarbatori fericite !!!

... words are tools...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leta spune:

Merci frumos. Problema e ca eu de ieri vad cu susu'n jos filme si filmulete pe care pina acum le vedeam normal...

Si se vad "strimb" cu toate playerele pe care le am instalate. . Ca daca se vedeau asa doar cu un player ziceam ca s-a "busit" playerul respectiv...dar asa??

Leta si un bebe
POZE DE DECEMBRIE

want my life back

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalynaa spune:

Ai reinstalat Windows-ul?
Si eu am patit-o si nu stiam ce are ..tocmai il instalasem pe domnul Windows si nu instalasem suficiente codecuri.Asta sa fie si problema ta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zana spune:

Sigur e vorba de codecuri,trebuie sa afli ce codec foloseste filmul pe care vrei sa-l vizionezi.

Succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noltic spune:

Buna Leta! Craciun Fericit tzie shi familiei tale. Problema cu vizionatul filmelor cu susu-n jos este de la codecuri; nu este suf sa verifici integritatea codecurilor cu care ai vizionat normal pana acum; sigur ai/s-a mai instatal altul care altereaza poz imaginii; asha ca cel mai bine dezinstalezi toate aplicatziile cu functzie de codare/decodare/playere shi reinstalezi suita de codecuri/playere de care ai fost multumita pana acum; altfel sunt convins ca structura hardware este competitiva pentru aplicatziile de de codare a filmelor actuale in format didgital.
Cu respect, shi bafta,
Nick!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GEORGE IONESCU spune:

Buna, instaleaza codecul ace mega codec pack e si de xp si in el sint toate codecurile si playere de care ai nevoie si asta rezolva problema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leta spune:

Va multumesc pentru tips! O sa incerc reinstalarea codecurilor.

Leta si un bebe
POZE DE DECEMBRIE

want my life back

Mergi la inceput