Fetele din Zalau-adunarea! :))

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca1820 spune:

Fetelor,pe la voi a fost activitate ,nu gluma.Sotiorul meu a lucrat pana la 23.00 in 24.12 iar a doua zi am iesit putin la o plimbare,pe la mama mea si la niste rude.Timpul a trecut tare repede ier azi am ramas din nou singura,doar cu burtica mea,caci al meu e din nou la lucru.
BIANCA,nu stiu unde ti-e plasat bradul dar am vazut la cineva ca l-au legat de draperie,sus,asa ca nu mai cade cand trag copii de el.Poate te-am ajutat cumva...Va pup,ne mai auzim noi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bimilit spune:

Salutare!Salutare!
Noi nu am avut colindatori multi.In seara de Craciun au fost vreo 3 trupe de copilasi si in rest pauza.Ieri i-am avut la masa pe parintii lui Flaviu.Iar azi pauza totala.A fost nasol la noi pt ca Flaviu a muncit cu drag si spor sambata pana la 21 si azi a plecat iar de la 14 si nu stiu cand ajunge.Asta e !!!!!!!!!!!!!

Va pupicesc pe toate.

Bianca -soacra cu DOUA nurori!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bimilit spune:

Anca nu-l pot prinde de draperie ca nu am spatiu liber pe langa asa ca sper sa reziste bradutul inca 3-4 zile.Oricum suntem cu ochii pe Matei si sper sa nu-l mai traga.Ce face bb? E bine?Cred ca a fost activ zilele astea.Tu cum esti?
Mihaela unde esti? ce fac printesele?
Simona ai fost la Zalau?
Elvira nu fi nacajita ca iar incepi activitatea la magazin si nu mai mananci.
Adriana cum e Paula? Mai face figuri cu somnul?Mamuca nu mai e la voi?

Va pup dulce dulce.

Bianca - soacra cu DOUA nurori!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

saluti fetelor!!!

La noi a fost asa: in 24 sotul a plecat la cumpraturi, de dimineata, a cumparat ce mai trebuia ca sa ma apuc de gatit...apoi la finisat cadourile...eu am bucatarit, Diana cu sotul au impodobit bradul,apoi dupamasa sotul a plecat la socrul sa-i faca bradul si lui, eu am ramas cu fetele acasa, iar in timp ce le imbaiam a venit MOSUL!!! ;))) S-au bucurat, au desfacut cadourile, apoi a venit sotul cu socrul la noi si am asezat masa, am mancat si cam atat...a sunat sora mea si am vorbit vreo ora juma' la tf., apoi ne-am culcat. In 25 am plecat inainte de pranz spre Zalau, am stat pana azi dupamasa, la mama, am mancat si ne-am povestit de toate cele...cam asta fu!

Anca, n-am fost cine stie ce SEFA, doar sefa de schimb la COLLANT si am demarat LOVABLE, multe din maistrele de acolo ma cunosc, daca le stii le poti intreba de mine, ne-am inteles foarte bine . Probabil nu lucrai acolo acum 4 ani si inainte, eu am plecat de 4 ani de acolo, de aceea nu ma stii...
ce face bb?

bianca, sa nu te superi ca n-am dat de veste ca merg in Zalau, n-am avut timp de mers nicaieri, am fost incognito , nici macar prietena mea cea mai buna n-a stiut...s-a gasi la un moment dat si vremea sa ne intalnim, ok?

simona, adriana si elvira, va pup!

Mihaela si fetele mele
Ajutati-o pe Alina sa-si implinesca visul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaiulie2009 spune:

Buna seara lu' Craciun !!!
Sa traiesti matoc batran !!!

Ce sa zic mai fetelor , azi am fost la colindat , apoi au fost la noi finii si niste vecini . In perioada asta cam putin timp pentru scris ... da las' ca de la anu' intram in normal .
Maine mergem noi la fini sa-i colindam , apoi spre seara s-au anuntat niste prieteni in vizita .. si uite asa trec sarbatorile ... si vine revelionul si intram in noul an ...
Bianca , mamuca a fost la matusa mea Lili de sambata pana azi dupa-masa , asa ca nu am prea avut liniste de Paula , neavand-o pe " super nanny " in preajma . Si da , tot asa de agitata si maraita e ca incet , incet simt ca cedez nervos , nu cred ca mai rezist mult si tot mai tare imi doresc sa merg la serviciu mai repede .
Elvira , sa sti ca ne este buna bluzita , iar in legatura cu cadourile asa e cand au prea multe , asta o spun din proprie experienta , ca asa fac si ale mele , pe moment se bucura si in urmatoarele 5 minute gata nu le mai trebuie nimik . Da las' ca o sa creasca ele si om scapa si noi de greutatile astea ... Paula a fost foarte fascinata de asa-zisul microfon , de luminite si de muzicuta . Andreea ce sa zic ... numai asat si-a dorit mereu pantofiori cu toc , sa o fi vazut cum umbla ca si manechinele ...
Anca , cum nu iti mai amintesti cine ti-a fost diriginte(a) in Simleu ?
Dar macar cu cine ai mai fost din Zalau in clasa mai stii ?

Ma duc sa incerc sa o adorm pe paulica , ca iar se crizeaza si nu vrea nimik .

Fetelor va pup si sper sa reusesc sa intru maine din nou !!!

http://pg.photos.yahoo.com/ph/lucian_ciotlaus/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaiulie2009 spune:

Fetelor zice-ti si voi cum poti sa dormi cand e chef de bubuie ... asa ceva nu se poate ... o fi Craciunul dar eu credeam ca suntem cat de cat oameni civilizati mai ales cand sti ca sunt in jurul tau copii mici !!!!!
Spune-ti si voi nu am dreptate ????

La naiba cu chefliii...astia nici nu mai colinda , nici nu canta , de-a dreptul urla si rag ca niste animale ...

Scuza-ti cuvintele urate dar trebuia sa ma descarc ca de 2 zile " animalele " astea din bloc numai in chefuri o tin si cu muzica la maxim de se scutura si vopseua de pe pereti ...

Noapte buna voua ... ca la mine nu poate fi vorba pana inspre dimineata ...

http://pg.photos.yahoo.com/ph/lucian_ciotlaus/my_photos


si tot ce mai e , ca nu mai rezist ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns machetutza spune:

buna ziua lui Craciun!

si La Multi Ani! de Sf. Stefan, pentru toti cei care-i poarta numele!

Mihaela multumesc pentru urari; am sa-i transmit sotului meu

Adriana eu am postat un mesaj pe topicul vechi - care nu e inchis, inca- in care-ti multumeam pt ajutor; sper ca l-ai vazut

Bianca - tatal meu inca mai lucreaza la ... Cuprom (fost ICEE, Emailati, Elcond); este maistru la Filiere.
nu am fost in Zalau de Craciun pt ca sotul meu a lucrat; poate dupa Anul noul vom merge la parinti.

Noi suntem in plin chef; il sarbatorim pe sotul meu - Stefan; asa ca va pupacesc si va scriu mai tarziu!!

Va doresc Sarbatori fericite! si sa va aduca Noul An numai bucurii si impliniri, sa va creasca copii mari, sa va bucurati de ei!!


Simona, mama lui Lucian care-si zice "Luchi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaiulie2009 spune:

Buna fetelor !!!
Mersi Elvira de atentionare . nu stiam eu de ce s-a marit asa pagina ... chestia cu spatiu intre icoane nu o stiam .. da vorba ceea : < omul cat traieste invata > .
Pai hai sa va spun eu ce happy sunt , dupa atatia nervi , din cauza chefliilor .
Dupa ce saptamana trecuta mi-am cumparat costumatia de revelion , Bianca chiar a si vazut-o , vreau sa va spun ca azi am fost la shoppingareala , vorba Biancai , sa-mi caut pantofi ca sa pot sa ma asortez . Am batut magazinele in lung si-n lat , ca-n povesti , si intr-un final am mers la Leonardo ( magazin de unde imi cumpar 90 % din incaltaminte , fie vara,toamna ,iarna si de care sunt foarte multumita ), unde ia ghici-ti voi ce mi-am gasit ?
Niste pantofiori de Patrizia Rigotti , nu stiu daca a-ti auzit de firma asta , la super pret , adicatelea erau la reducere din toamna si exact o singura pereche mai aveau , care era fix nr. meu . Chiar le-am si zis fetelor de acolo ca astia pe mine ma asteptau ... si dupa cum am spus pretul a fost super , o reducere de la 1 milion si ceva la 240.000 lei vechi .
Va dati voi seama ce noroc pe capul meu , poate daca mergeam cu o zi mai tarziu nu ii mai gaseam , ca deja in timp ce ii probam intrebau de alte marimi prin sala ...
V-am spus asta ca sa stit ce bine ma simt , dupa atatea neplaceri , ca sa zic asa .
Aaaaaaa , si mi-am mai tras si un sutien meserias de I.D. Sarrieri a-ntaia ...

Deci ... concluzia ... dupa furtuna , vreme buna ... sper sa am parte numai de zile din astea " super meseriase " ..

Va tuc pe toate ca ne pregatim sa mergem la colindat ...
Revin mai pe la noapte ...

http://pg.photos.yahoo.com/ph/lucian_ciotlaus/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Servus fetele!

Nu-s la serviciu, neamtu' nostru ne dadu liber pana in 3 ian., meserie!

Bianca si mie mi-ar placea enorm sa e vedem, poate mai la primavara, sa se incalzeasca afara si sa ne faca placere sa stam la o poveste in aer liber. pana atunci, DC-ul sa traiasca!
Cat despre dusman, m-am lamurit demult ca nu mai merita nici macar efortul sa-l bag in seama ce si cum crede, oricum nu-l convinge nimeni de realitate...deh, noi sa fim sanatosi!
printesa mare e la el, ramane pana dupa anul nou, iar cea mica abia s-a trezit din somnul de pranz. Ai tai ce fac?

elvira, gata vacanta? esti la munca iar?

simona, inca un pentru sotior! Ce de sarbatori la voi in familie!!! Bravo!

adriana, nasol de tot cu vecinii...nu inteleg nici de vorba buna? Noi avem noroc de oameni mai civilizati aici, la un moment dat un vecin de sus-colt cu noi-facea un chef, l-am lasat pana pe la ora unu noaptea, apoi s-a dus sotul la ei si i-a rugat sa inceteze sau sa dea sonorul mai mic si s-au conformat...ne cunoastem si stiu ca avem copii.
cu paula trebuie sa ai rabdare, e varsta cand asa se manifesta unii copii. Am citit si la "parintii intreaba..." subiectul tau si iti spun ca asa am patit si eu acum un an cu Silvi, e pe undeva si subiectul meu...conteaza mult un ritual la culcare, si respectarea orei de culcare, fie ca e 21 sau 24...si neaparat pentru un copil asa agitat sa fie ritual-la noi e baita, masa, putina joaca si anuntat cu cca 30 min. ca mergem la nani, apoi harjoneala pana o vad in pijama, pupic lui tati, perna si jucaria cu care se culca in patut...cuvintele si pupic de noapte buna, lasat un bec pe hol aprins...uneori mai stau lannga ea pana se linisteste...cam asta!

anca esti bine?

Mai vin, merg la plimbarica cu silvia. la toate.


Mihaela si fetele mele
Ajutati-o pe Alina sa-si implinesca visul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bimilit spune:

Salutare!Salitare!

Fetelor am tras azi o spaima.La ora 13 l-am pus pe Matei la nani in patutul lui.Pe la 14.30 il aud povestind lucru care m-a mirat ca el doarme pana la 15-15.30.Am intrat la el in camera si surpriza : se distra de mama focului sub patut.Am incremenit.Ce facuse micul print ? Si-a rupt patutul.Avea un patut din lemn cu lateralele culisante pe tije metalice .Nu-mi imaginez cum s-a putut rupe .Patutul l-am luat de nou si Matei doarme in el doar de 2 luni.Parea ff solid si era deosebit pt ca se putea plia si avea o lucratura frumoasa.L-am luat repede de sub patut si l-am pipait din cap pana in picioare .Nu are nimic e vesel .Noroc ca era si Flaviu acasa ca am putut fugi sa-i cumpar alt patut .Sper sa nu-l distruga si pe asta.Stiti de ce cred ca s-a intamplat asa ? Matei e si Stefan si saracutl o fi zis ; Astea nu-mi mai iau nici un cadou asa ca hai sa-i fac sa-mi cumpere ceva. Totul e bine cand se termina cu bine!!!!!!!!!

Adriana esti o norocoasa.Adevarul e ca , costomasul e superb.Ia fa mataluta o poza cu el si posteaz-o.De ce nu ai trecut pe la mine?
Mihaela te admir.Eu is mai rea si nu stiu cum as fi reactionat in asemenea situatie, plus ca esti o mare doamna ca o lasi pe Diana fff des la Zalau.( stiu ca e tatal ei , dar ???????????????)
Simona - La multi ani !!sotului tau.Si parintii mei au lucrat la Elcond( Cheregi)si eu ii cunosc pe parintii tai.
Anca ce face bb?Unde esti? Sa fi atenta ce patut ii cumperi la bb.
Elvira - mare noroc am avut cu magazinul tau .Pupici la printesa.
Va pupicesc ca vb cu mama.A sunat cand eram plecata la cumaparat de patut si a vb cu Flaviu.Saraca ii necajita ca nu stie ca patut i-am luat la Matei.Ma tot intreaba daca e mai rezistent ca cel pe care l-a avut? si daca sigur ii spun drept ca Matei nu a patit nimic.

Va pup dulce dulce.

Bianca - soacra cu DOUA nurori!

Mergi la inceput