Eco morfologica la Medlife :(

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Punktulet spune:

Buna,
Magnetism79: Nu mi-a facut nici un fel de masuratori..sau cel putin mie nu mi-a explicat nimik . M-ai intrebat ce varsta am...in aprilie fac 23 de ani !

PS: Multumesc mult pentru raspuns!!

Multi pupici pentru bebici si mamici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magnetism79 spune:

quote:
Originally posted by Punktulet

Buna,
Magnetism79: Nu mi-a facut nici un fel de masuratori..sau cel putin mie nu mi-a explicat nimik . M-ai intrebat ce varsta am...in aprilie fac 23 de ani !

PS: Multumesc mult pentru raspuns!!

Multi pupici pentru bebici si mamici

adynyx :)


Punktulet dragut este adevarat ca tu ai varsta mult prea mica pentru ca bebe sa aiba ceva, o malformatie dar orice doctor la eco iti masora translucenta nucala, osul nazal si maxilarul, eu stiu lucrurile astea pt ca sunt tot medic si mi-a masurat aceste valori de la 13 s si 3 zile , poate iti va face macar o eceo morfo la 20 -22 sapt ma gandesc , cine e medicul il cunosc? scuza-ma cred ca ai mentionat ceva de numele medicilui dar am uitat.
Pupici
P>S> daca vrei la doct Radulescu suna la Medlife si cere la el sa-ti faci o programare sau il mai gasesti la Filantropia , poti suna si acolo asist sunt f. dragute si ua si acolo Eco, iti poti face o programare si acolo.
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Magnetism, buna!
Ce faci? Ai primit PM de la mine?
Eu saptamana asta voi ajunge la dl. dr. Radulescu si am maaaari emotii cu ficare zi cu care ma apropii de 31. Sper sa fie bine bibicu'
Te pup, o zi buna si te mai astept la mai-iunie!

Lori 22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magnetism79 spune:

quote:
Originally posted by Lorich

Magnetism, buna!
Ce faci? Ai primit PM de la mine?
Eu saptamana asta voi ajunge la dl. dr. Radulescu si am maaaari emotii cu ficare zi cu care ma apropii de 31. Sper sa fie bine bibicu'
Te pup, o zi buna si te mai astept la mai-iunie!

Lori 22+


Da draguta mea am primit si iti multumesc eu am scris la capitole mai mici la mamici de mai iunie si cand am vazut ca fetele erau deja la cap 32 sa nu cred!!! ce mult scriu fetele de acolo, in plus eu am programare pe 4 feb cand fac fix 20 sapt si te cred la capitolul cu rabdarea ca nici eu nu mai am rabdare deloc, tu il simti pe bebe?ce faci mai lucrezi, cand iti iei prenatal? eu l-am simtit si sotul meu la fel intr-o seara , mi-amai crescut burtica in ult timp, am in schimb multa energie, hai ca iti mai scriu la mamici de mai iunie te caut pana te gasesc , pupici de PM, vorbim, de-abia astept sa-mi povestesti despre eco si nu uita de CD sau DVDdoar asa de rezerva...
Pupici inca o data , astept poze cu bebe sa vedem ce e de data asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Magnetism, draguta
Iti raspund iar pe PM, sa nu ne bata fetele care vor sa stie despre eco Medlife :).
La "mamici" suntem la cap. 32
Pup

Lori 22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flo1980 spune:


Daca sunteti dragute, spuneti-mi si mie va rog, daca ati auzit ceva rau despre echografiile la Medlife.....as mai avea timp sa renunt la programare...Multumesc !

Flory mami de Alex si 17+

bebe 2
pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magnetism79 spune:

quote:
Originally posted by flo1980


Daca sunteti dragute, spuneti-mi si mie va rog, daca ati auzit ceva rau despre echografiile la Medlife.....as mai avea timp sa renunt la programare...Multumesc !

Flory mami de Alex si 17+

bebe 2
pozele mele


Depinde cat de profi e medicul care te vede , ecografele sunt toate bune insa daca cel care este in fata ecranului e un incompetent, nici cea mai performanta aparatura nu il poate ajuta.Intreaba si tu despre medicul care iti va face eco si sigur vei primi un raspuns, personal desi sunt femeie si mai sunt si medic consider ca la capitolul gineco barbatii sunt mai profi decat femeile , nu stiu de ce si nici nu pot da vreo explicatie.+19 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubu77 spune:

Buna Flo
La cine mergi la echo la Medlife?? Eu nu am auzit nimik de rau..Dupa cum vezi sunt multe pareri de bine aici..
Eu una am facut in sarcina la Chitescu si am fost ff multumita.Ea mi-a descoperit o dezlipire de placenta pe care cei de la Municipal nu au vazut-o.
Iar in privinta aparatelor echo nu stiu de ce zice Botica ca ar fi ami performante in alta parte..ca eu am tot citit si se pare ca Medlife e ff bine dotata la aparatura( si credeti-ma cam-am documentat). Eu acum cam 1 an jumate mergeam la Chiteasca care avea un echograf voluson parca 4d super performant.
Eu unaam fost multumita. Am auzit ca mai sunt buni-Pelinescu, Bolintineanu.
Succes si pupici la burtici.
Eu una la viitoare sacina tot la Chitescu voi merge.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flo1980 spune:

Iubi77 la dr. Muntean Andreea merg. Am mai intrebat .....nici un raspuns pana acum.....

Multumesc de raspuns!

Flory mami de Alex si 18+

bebe 2

pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flo1980 spune:

Timpul trece.....nici un raspuns....

Flory mami de Alex si 18+

bebe 2

pozele mele

Mergi la inceput