Eco morfologica la Medlife :(

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Punktulet spune:

Buna,
Sunt noua pe aici ...ma primiti si pe mine in clubul vostru?
Sunt insarcinata in 15 saptamani, este prima sarcina si sunt foarte speriata :(. Am vazut ca majoritatea ati facut eco 3D la Medlife...sunt programata si eu pentru eco 3D+morfologie fetala pe 6 martie tot la Medlife, la dna dr. Andreea Muntean. O cunoaste cineva?A fost cineva la ea?

Pupicei multi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magnetism79 spune:

quote:
Originally posted by Punktulet

Buna,
Sunt noua pe aici ...ma primiti si pe mine in clubul vostru?
Sunt insarcinata in 15 saptamani, este prima sarcina si sunt foarte speriata :(. Am vazut ca majoritatea ati facut eco 3D la Medlife...sunt programata si eu pentru eco 3D+morfologie fetala pe 6 martie tot la Medlife, la dna dr. Andreea Muntean. O cunoaste cineva?A fost cineva la ea?

Pupicei multi!

adynyx :)


Nu am auzit de ea pana acum dar am o intrebare , de ce te-a progr pt eco morfo tocmai pe 8 Martie cand tu ai deja 15 sapt?
In rest e okcu Medlifeul eu insa ma duc la dr. Radulescu iar acum la 20 de sapt cand voi avea eco morfo merg la Euromed, tot la el pt ca e mai bun ecograful.
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Punktulet spune:

M-au programat pentru 6 martie deoarece mi-a recomandat doctora mea sa fac aceasta eco intre 22-26 de saptamani :( plus ca morfologia fetala nu mi-a zis sa o fac (dar o fac eu din propria initiativa ...e mai sigur asa....cred ); si mie mi s-a parut destul de tarziu ....
Iar pe 6 martie voi avea 22 de saptamani si 2 zile.
Sa incerc totusi sa ma programez mai devreme? Va fi prea tarziu la 22 de saptamani?

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aalina2003 spune:

Magnetism 79,aceeasi parere buna despre dr.Radulescu o am si eu. Excelent ecografist,cred ca este printre cei mai buni,fara exagerare ,mai putin mediatizat insa. Am nascut cu el la Filantropia in martie 2006 (cezariana la rece,cu rahianestezie),ecografiile pe care mi le-a facut (2D,by the way)au fost hotaratoare pentru sarcina mea,eu fiind cu Rh negativ,izoimunizata. Mi-a facut si Doppler,dar numai pentru ca era absolut necesar,m-am dus unde si cand mi-a spus el.Mi-a pasat mai putin daca ecograful era 2D,3D sau 4D (niciodata nu l-am intrebat ce fel de ecograf foloseste)..am stiut ca sunt pe maini bune si atat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flo1980 spune:

Buna tuturor!
Eu am 16 saptamani acum si am programare la dr. Muntean Andreea (Medlife) pe 14 februarie. Atunci voi avea 20 saptamani. Echografia morfologica se poate face intre 20-26 saptamani , am auzit eu.
Am ales aceasta doctora, caci am vazut ca la ea echo. 3D este 2 milioane, acum sper sa fie si buna la pretul asta. Nu ma prea descurc bine cu banii si totusi dr. mi-a zis sa o fac. Daca are cineva vreo informatie.....va rugam dati de veste!
la !

Flory mami de Alex si 15+

bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magnetism79 spune:

quote:
Originally posted by aalina2003

Magnetism 79,aceeasi parere buna despre dr.Radulescu o am si eu. Excelent ecografist,cred ca este printre cei mai buni,fara exagerare ,mai putin mediatizat insa. Am nascut cu el la Filantropia in martie 2006 (cezariana la rece,cu rahianestezie),ecografiile pe care mi le-a facut (2D,by the way)au fost hotaratoare pentru sarcina mea,eu fiind cu Rh negativ,izoimunizata. Mi-a facut si Doppler,dar numai pentru ca era absolut necesar,m-am dus unde si cand mi-a spus el.Mi-a pasat mai putin daca ecograful era 2D,3D sau 4D (niciodata nu l-am intrebat ce fel de ecograf foloseste)..am stiut ca sunt pe maini bune si atat!


Ah daca ai stii cat de incantata sunt ca e cineva care il stie si a mai si nascut cu el nici nu pot sa-ti spun ce bine imi pare ca te-am descoperit si ca mi-ai raspuns.Eu am ajuns la el dintr-o intamplare recomandata de o colega si prietena reprez medical, care il cunostea si mi-a spus ca nu o sa imi para rau .Acuma ca ai nascut cu el te rog sa-mi spui si mie tie la cate sapt ti-a spus sexul copilului ca mie mi-a spus la 13 sapt si 4 zile ca e baiat , l-am mai intrebat inca o data si mi-a spus ca 99 la sut sigur e baiat si te rog sa imi spui cat iai dat la nastere.Eu cred ca o sa nasc natural daca ma ajuta Bunul Dumnezeu.
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magnetism79 spune:

quote:
Originally posted by Punktulet

M-au programat pentru 6 martie deoarece mi-a recomandat doctora mea sa fac aceasta eco intre 22-26 de saptamani :( plus ca morfologia fetala nu mi-a zis sa o fac (dar o fac eu din propria initiativa ...e mai sigur asa....cred ); si mie mi s-a parut destul de tarziu ....
Iar pe 6 martie voi avea 22 de saptamani si 2 zile.
Sa incerc totusi sa ma programez mai devreme? Va fi prea tarziu la 22 de saptamani?

Pupici

adynyx :)


Nu nu e prea tarziu insa te intreb daac ti-a spus sa faci vreun test de tip bitest sau triplu? Ce analize tia recomandat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Punktulet spune:

Buna,
Nu, mi-a spus ca nu este necesar acel triplu test!Eu am intrebat-o si a spus sa nu-l fac ca nu este nevoie :(
Si analizele le-am facut cand aveam 6 saptamani;au fost analizele care se fac de obicei: la sange, Pap testul, hiv.... dar nimik deosebit...
dar am inteles ca dupa eco 3D urmeaza un nou set de analize.Aveti idee ce analize se fac?

Pupicei multi,


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Buna fetelor,
Am intrat sa citesc subiectul asta, tocmai pentru ca as fi vrut sa aflu mai multe despre Dr. Radulescu (Radulescu-Bodica, parca)de la Medlife. Am vazut doua pareri - si chiar pareri bune. Magnetism79, aalina2003 sa va intreb totusi daca se poate inregistra ceva, daca trebuie CD, DVD sau caseta. Tati poate intra? Avem vreun ecran unde putem admira bibeloul?
Mersi mult si promit ca dupa 31, cand merg eu la eco sa intru sa va spun ce parere mi-a facut si mie.
Pupici si sa va fie bine!

Lori 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magnetism79 spune:

quote:
Originally posted by Lorich

Buna fetelor,
Am intrat sa citesc subiectul asta, tocmai pentru ca as fi vrut sa aflu mai multe despre Dr. Radulescu (Radulescu-Bodica, parca)de la Medlife. Am vazut doua pareri - si chiar pareri bune. Magnetism79, aalina2003 sa va intreb totusi daca se poate inregistra ceva, daca trebuie CD, DVD sau caseta. Tati poate intra? Avem vreun ecran unde putem admira bibeloul?
Mersi mult si promit ca dupa 31, cand merg eu la eco sa intru sa va spun ce parere mi-a facut si mie.
Pupici si sa va fie bine!

Lori 21+


Daca nu ai mai fost la el iti spun ca este un PROFESIONIST si un medic excelent, vad ca tu ai deja 21 sapt , cand o sa-l ai pe bebic si ce e? .Nu trebuie sa mergi cu CD, eu am luat unul de rezerva in caz de ceva , ia si tu sa-l ai la tine dar doct e un dragut si ai sa vezi iti va da el unul. Am vazut ca puteau intra si mamici cu tatici,al meu nu a venit am fost singura cu mama pt ca a avut o problema si nu a mai ajuns.Daca nasti cu el sa-mi spui, oricum nu vei fi dezamagita.
Pupici

Mergi la inceput