sarcina dupa postinor 2?????????

sarcina dupa postinor 2????????? | Autor: gina_g

Link direct la acest mesaj

[buna seara
am ramas insarcinata dupa ce am luat postinor 2( ce e drept, l-am luat cam dupa cele 72 ore precizate in prospect), sunt deja in 3 luni, ma simt bine, nu am nici un fel de reactii considerate"tipice":greturi, etc etc...am fost la doctoor, mi-a spus ca e ok, ca sarcina evolueaza bine
e oare prea devreme sa depisteze eventuale probleme? cum as putea sa stiu la ce sa ma astept????
imi doresc un copil sanatos
va rog sa ma ajutati daca ati trecut prin asa ceva, sau poate ati auzit...
multumesc mult

font=Comic Sans MS][/font=Comic Sans MS]

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Intra pe subiectul mamici de mai-iunie sau iulie-august (depinde de luna in care vei naste) si povesteste cu ele.

Codruta & Petra Alexandra (9 august 2005)
Poze cu noi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60154" target="_blank">Povestea nasterii & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Varsta lui Petra

www.euroski.go.ro" target="_blank">Scoala de Ski

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cypocs spune:

ai spus dr-lui ca ai luat postinor?Ce a zis?Pe la 12-14 saptamani afli mai multe la eco.Da si o cautare pe google.succes

ALIA
http://community.webshots.com/user/cypocs101
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;10042;30/st/20060515/dt/7/k/9ad9/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acvi spune:

buna Gina, iti inteleg perfect ingrijorarea si eu am ramas insarcinata tot cu postinoir prima data si am trecut prin aceleasi stari ca si tine,l-am terorizat pe medicul meu la fiecare eco sa se uite daca e sanatos ,si cu toate asigurarile lui, tot nu m-am linistit pina nu am vazut in brate puiutul.S-a nascut perfect a avut Apgar 10 ,a fost un copil f cuminte de mic(de aceea am luat curaj sa-i fac si o surioara la vara) asa ca daca dr iti spune ca-i ok eu zic sa-l crezi.

Sarcina usoara!!
Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acvi spune:

aaaaa,uitam sa-ti spun..eu am luat pilula la 1 ora dupa ...si tot nimic!!
Gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrutaa spune:

azi suntem in 7 dec. pe 2 nov mi-a venit menstruatia. am avut contacte sexuale pe 10,13,14,16 si 17.pe 19 am luat postinor 2. tb sa-mi vina menstruatia pe 2 sau 3 dec. nu a venit si am facu ecograf. sunt insarcinata. doctora imi spune ca tb sa fac avort, copilul va iesi cu malformatii din cauza hormonilor din postnor. ce sa fac ? sunt disperata. ne dorim enorm acest copil !!! ajutati-ne !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yannia spune:

Petruta, scuza-ma, nu vreau sa te judec, dar am o nelamurire: daca iti doresti enorm copilul, de ce ai luat postinor? Dupa cum ai vazut, au fost fete care au nascut copii sanatosi in aceste conditii,insa, din pacate, nimeni nu-ti poate garanta asta.Sincer, eu nu as risca. Nu vreau sa te influentez, e doar parerea mea. Mergeti la mai multi doctori si cereti-le parerile, ei sunt in masura sa va sfatuiasca si apoi decizia e a voastra.

18+
http://bd.lilypie.com/32Yup3.png
http://community.webshots.com/album/561174599GagMVk?vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrutaa spune:

buna . eu pe 15 ea fost la ginecologie pt a-mi face control sa vad daca totu-i in regula. am depistat o anexita in partea dreapta, iar doctora mi-a prescris urmatoarele: augumentin, indometacin, meclon solutie pt spalar si meclon ovule. am apucat sa iau doar jumate de tratament pt ca nu il suportam ( o data am vomat augumentinul, indometacinul-supozitor cum il bgam in 5 min il dadeam afara). pe 19 cand am luat postenorul am inceput si tratamentul pt anexita. in mintea mea a fost faptul ca ma gandeam sa raman insarcinata dupa ce tratez anexita, ori eu eram deja. in prospectul augumentinului scrie ca daca iei anticonceptionale si augumentin concomitent tb sa iei si o alta masura de protectie (prezervativ). oare acest fapt a dus la anularea efectului lui postenor ? ieri am fost la un alt medic si mi-a zis ca daca postenorul nu la dat afara pe bebi, din contra, la fixat mai bine. doctora are 39 ani si a cerut si parerea unei doctore de 62 ani din buuresti care-a spus acelasi lucru. sper sa fie bine. pe de o parte ma bucur, pe de alta mi-e frica. am de facut analize, iar doctora mi-a zis ca sa supraveghem sacina indeaproape. am sa va mai scriu. multumesc pt indrumari. astept raspunsuri si pareri. pa

Mergi la inceput