Anti-inflamatoare in sarcina?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aida_o spune:

nu ai voie nici un fel de antiinflamator din cele mentionate de tine... si eu sufar tot cu coloana si mi s-au interzis categoric antiinflamatoarele pe perioada sarcinii. pe mine ma ajutau enorm supozitoarele Piroxicam, dar mi s-a explicat clar ca afecteaza fatul si nici sa nu ma gindesc la asa ceva.

singurul medicament pe care am voie sa-l iau pentru asa ceva, este Tylenol regular (cel simplu). cert e ca pina acum am luat de doua ori dar... e ca si cum n-as fi luat nimic. asa ca m-am impacat cu ideea ca asta e, trebuie sa rabd :)


Se mareste clanul :)

www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Calgary&mid=4771&cid=13012" target="_blank">album , alte poze si eco 18 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laureta spune:

quote:
Originally posted by cypocs

INDOMETACIN???i8n galati , in spital se da si indometacin pt dureri in nsarcina , parca am citit ca e antiinflamator.Nu ma pricep dar se dadea in masa acest medicament.

ALIA
http://community.webshots.com/user/cypocs101
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;10042;30/st/20060515/dt/7/k/9ad9/preg.png




Da mi sa intamplat si mie.Eram la socri si am facut febra mare eram in 15 saptamani.
Urgent la spital internare si tin minte ca unul din medicamente era Indometacin supozitoare am citi prospectul (paranoia cum eram sa fie bebe bine) si m a speriat ce scria acolo.Nu l am luat.Si mai era paracetamol sinus parca,nici pe ala nu l am luat.In schimb imi faceau niste injectii de dormeam toata ziua papaverina scobutil si inca ceva.
Doctori lasa de dorit acolo,erau sarbatorile si nu aparea nici unul.Bine ca sa terminat cu bine norocul Inisei.






Laureta si galusca Inisa(10 iunie 2004)www.babiesonline.com/babies/i/inisa/" target="_blank">



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

quote:
Originally posted by roxanaz

Doamne, chiar ca-s inconstienti Simina astia cu indometacinul!!!!
nu esti slaba Adela, nu te invinovati! sper ca de data asta sa nu suferi degeaba. poti incerca cu fastum gel pentru ca procentul de substanta activa care ajunge in sange este muult mai mic decat in cazul administrarii orale. chiar am sa caut ceva date de farmacodinamie si cand gasesc ti le scriu. aplica-l doar in criza si in cantitate mica. sanatate si sa fie asa cum doresti!

Roxana



Roxana stie ce spune! In plus, mai conteaza si suprafata prin care se absoarbe, daca e suprafata mica nu-i bai! Foloseste-l atunci, in criza, ca nu e problema!





Simina & Andrei (Deiutzu) & Raluca

Virsta bebe2
Virsta Deiu


Home, wherever you are...

Excursie la Lake Arrowhead
Laguna Beach
Beach Cities

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aida_o spune:

Dar imediat dupa nastere, ce stiti: avem voie sa reincepem sa luam antiinflamatoare daca vrem sa il alaptam pe bebe? Banuiesc ca nu, dar na, intreb si eu

Mergi la inceput