Copilasi poznasi de iulie-august 2004 (143)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ssarah spune:

Pupici si de la noi sa nu ne uitati de tot.
Raportez copil vorbaret, nu-i tace gura toata ziua, mosu, baia, ochi uite, usa, cafia (cafea),catea (cartea) etc, + cateva inventate gen oaca (broasca), maca (rata) sau hama (catel).Ar trebui sa le scriu undeva ca nu mai stiu cate zice.
Ca si frumosul suedez, are damblaua cataratului pe birou, motiv pentru care toata ziua fotoliul de langa el sta in mijlocul sufrageriei...
De cateva zile nu prea dormim, dar deh, ne iese un canin si suntem maraita..
La capitolul greutate, desi am luat constant in ultimele luni suntem tot la categoria pana, la 1 an si 4 luni avea 9450 g si 79 cm...dar nu ma mai stresez..
In rest mor de ciuda ca nu am citit forumul cateva zile si am aflat ca ati organizat un party, tare as fi vrut sa fi venit si noi..

Am reusit sa fac un nou cont pe webhost si am postat ultimele poze.

http://community.webshots.com/user/sabrina_maria

Ramanem prin zona..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corianai spune:

Alex de cand nu te-am mai vazut pe aici!!! Ce frumoasa e fata ta!! Tare ma bucur ca sunteti bine, hihihi... ce placut e sa intalnesti cunostinte asa vechi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimilinca spune:

Buna dimineata!
Mai ce de copii frumosi am vazut !!! la cei 3 cavaleri! si sanatate lu'Pat!
Liliana si Corianai, vacanta placuta si sa va bucurati din plin!
Olivia, parca se vede ceva slipire de geniu in ochisorii lu'tunsulache ! Asa trag si eu nadejde cu copiii facuti la batranete, sa fie inteligenti. om vedea noi... Pozele noastre sunt facute la Banca nationala.
Hi, hi, Ioana, noi am luat aspirator, si tare am fi vrut cort, hai sa facem schimb, ce zici? va mai trebuie casuta in mijlocul casei?
Caro, ce-mi place cum povestesti de Feli, de programul ei: balet, concert de Craciun, poezii invatate in limba germana, asa ca o mica domnisoara de pension...
Marcela si micuta Lia, .

In rest, avem o mare, mare problema: Ilinca mea cea cuminte arunca cu pietre in copii . Si, mai mult ii si place sa-ti povesteasca cum face:ia piatra de jos, si o arunca ..."poca". Bine iti arata si cum se pupa cu Edi :tonc, tonc, ,asa zgomotos... dar m-am necajit tare cand am auzit ce povestea bona. si se enerveaza daca nu o lasi...
Ce ma fac cu asemenea apucaturi????????

Va pup si o zi frumoasa!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEABANICA spune:

'neata!

Gata!Am terminat si a doua tura de carnati,toba e afara la presat,sunculita fiarta e si ea gata...mai am sarmalutele si cltabosul dar astea in ajun...acum fac o ciorbita de vita pt cupil,dar asta e floare la ureche
Maine impodobim si noi bradutul,o sa va pun pozici cand e gata.
Andruska,cred ca e unu si acelasi lucru,da caltabosul se face cu orez...iti trimit un colet,ok?
Olivia,dupa miros sunt,mmmmm,nu stiu la gust fiindca eu le-am facut dar nu le-am gustat,tin post.
Caro,ba da mai sunt la dieta,dar ce nu pot sa gatesc daca sunt la dieta,ma satur doar cu mirosul.
Am vazut pozilicile cu toti cupii frumosi si okiosi,pupam pe toti in egala masura
Liliana si Cori,vacanta placuta,sa va distrati la maxim!

...sunt pe aici,azi am mai mult timp,sper...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simona R. spune:

Buna ziua!

Olivia,chiar ma gandeam si eu ce cumintel statea Luca la tuns,si apoi imediat am vazut ca incepuse sa planga,lasase buzitza in jos,of,of,....

Si eu cred ca nu vor sa mearga pe jos din cauza ca sunt prea incotosmaniti..(oare exista cuvantul asta?)

V-am zis ca nu mai vrea sa doarma in patut,am zis ca o fi asa,o seara ,doua,dar.........Azi noapte s-a trezit la doua si nu a mai vrut nici mort in patut ,asa ca a dormit George cu el in pat;
eu sper sa fie doar o faza acum cu iesirea caninului...ca eu nu pot sa dorm cu el in pat,chiar daca dorme toata noapte ca se foieste muuuult si eu am un somn de iepure.

Mai vorbim!

http://community.webshots.com/user/simonarida

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Ilinca imi pare rau de faza asta..nu merge cu explicatul? ca nu e bine, ca e fetita cuminte...etc?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Lumi ai dreptate, tati a dedat psihic asa ca ar face schimbul bucuros chiat ti-ar mai da si ceva in plus!!
Si noi am vazut copii frumosi si nazdravani(pozele cu Patrik le-am trimis si taticului sa vada un baiat frumos si ochios ca cine stie)
pupici

http://photos.yahoo.com/gorodeii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimilinca spune:

Roxana, iti dai seama ca aseara nu mai asta am facut: ca nu e voie, ca nu-i frumos, ca nu o se mai joace nici un copil cu ea, ca plange mami... parea ca intelege. Dimineata, inainte de a pleca la servici, pupaturi si ii spun: azi esti cuminte? "da" mai arunci cu pietre in copii? "da, poca"...
Astept plimbarea de azi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gongutza spune:

Bey fetele,nu-mi furati okiosu'(Patrick) ca eu vreau sa negociez cu Roxi sa mi-l dea pt bebedoi care o sa fie fetitza(asta daca o sa mai fie bebedoi)
Noi suntem bine,si-a revenit complet teroristul,il asteapta pe mociu si vrea sa-i aduca bobo si pe mai mai(pisika) ca s-o traga de cuada...asta vrea,asta o sa primeasca,hehe
Am vazut poze,pupam toti copilasii,f frumosi toti.Poate deseara apuc si eu sa pun poze,cand e treaz Alex nici o sansa ca vrea el aparatu ca sa-l pupi bebea(sa pupe copilul care se vede pe display)
revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corianai spune:

Ofofof ce Ilincuta nazdravana!!!! Auzi la ea... poca!! Mama ei trebuie sa o faci sa inteleaga ca pe copilul acela il doare, si chiar poate sa arunce si el. Sigur o sa inteleaga!!
Avem si noi un var de 3 ani care bate rau copiii in parc. La gradi inca nu a fost ca mama lui mai are si unul mic de 1 an si sta acasa cu amandoi. Vad ca isi fac probleme mari parintii, zilele trecute ziceau ca l-au programat la psiholog.

Mergi la inceput