Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (21)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mimsi spune:

Mary, felicitari pentru dintisori! Trebuie sa cotizam acum, ca am aflat, nu? Vad ca voi va plangeti de cat mananca bebeii, a mea a prins reclama aia cu crescutu in somn si baga un somn...Azi n-a vrut cu nici un chip sa manance la 3 ore, a mancat la 4 si la 6 ore. Acum doarme. Sper sa nu ne jucam de la 5 dimineata. A, si a descoperit televizoru si e foaaaarte atenta. Am iesit azi afara cu marsupiu (n-o mai scosesem de joi, ca am fost eu racita), am stat cca 2 ore, ne-a prins un pic gerul dar a fost tare bine (probabil d'aia a dormit copila in casa cca 3 ore de taiai lemne pe ea). Repetam figura si maine, ca ei ii prieste tare bine aerul. Cam asta e. Ma bag si eu la regim, sa-mi ziceti cand dati startul.


Mimsi si Alexia(10.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moki spune:

Bravo,Andreeeeeeeeei!!!!!
Mary,asa veste trebuie sarbatorita!!!!!
Unora le ies dintisorii si noi nu mai scapam de colici..De vreo trei zile nu stiu cu ce ramane frate in stomac, fiindca la toate supturile Mario are un program artistic,de m-a zapacit..Se agita ,mai si plange,si normal ca mananca asa pe intrerupte,ce apuca..In rest rade ,se joaca si doarme bine ,dar la supt,e jaleeeeeeeeeee..mai e careva asa??
Pupam!
Moki si bebe Mario!!

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moki spune:

Aoleeeeeeeeuu,ce-a iesit!!
Am uitat ca unele cuvinte nu trec de ochiul critic..

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Da, exista puseu de crestere la 3 luni!

dani, vad ca ti-ai facut semnatura din ce in ce mai frumoasa. Daca ai un site cu poze si vrei sa-ti apara link pe numele fetelor, iti spunem noi cum faci. Mersic pentru urari, dar nu sint sigura ca vreau in Franta. Mie mi-ar trage in jos CV-ul; trebuie sa o iau de la munca de jos, si n-am mai scris cod de peste 2 ani.

Daca va laudati acilea cu super regimuri si super siluete, o sa ma faceti sa imi intzarc copilu' in 2 timpi si 3 miscari. Si eu care vroiam sa alaptez pina la un an ...

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Mary felicitari pentru primii dintisori!!!!. Sa ne pui poze cat de curand. Care au iesit cei de jos sau de sus?

Irina si Vladut (26.08.2005)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Vreau sa va intreb ceva:
Nu li se strange pampersul sub burtica? I-l pun normal, peste burtica si se trage tot sub burtica si o jeneaza.
Sofia, nu merge linkul.

Si mie si la Petra ne cade parul. Dar parca mie mai mult.

Codruta & Petra Alexandra (9 august 2005)
Poze cu noi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60154" target="_blank">Povestea nasterii & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Varsta lui Petra

www.euroski.go.ro" target="_blank">Tabara de SKI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Mary felicitari pentru dintzishori!
Eu am o amica a carui copil s-a nascut cu 2 dinti. Ea mi-a recomandat doctorita si ii multumesc pe aceasta cale, hehe.

Eu inca lucrez si parca nu se mai termina... am ajuns cu lucrarile la luna septembrie si asa mi s-a luat dar e musai sa termin pina miine.

Miine ma duc in colectivitate de copii... m-a invitat finutza mea la serbarea de mos cracila la gradi si nu o pot refuza! Asa ca ma imi iau camera si las copilul acasa cu mamele.

Fetelor, nu plingeti dupa alaptat, toate ajungem la lapte praf mai devreme sau mai tirziu... azi m-am hotarit sa incerc si luna ianuarie cu alaptatul. Parca vad ca in ianuarie o sa zic hai si februarie, numai tita sa am ca asa sint eu, nu ma lasa inima...

Norina te amin cu intilneala dupa craciun ca am trebi multe si nu stiu cum sa scot camasa!

Back to work dar sa fiti rele ca ma uit la voi !

Jadi & bb Vlad 28 sept 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina81 spune:

Salutare din nou!
Am completat si eu albumele comune!V-am admirat mult caditele,a noastra este simpla.Am pus o poza la zmei si zmeoaice...cred ca v-am luat pe toti!



Irina si Matei-Cristian (1.sept.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norina spune:

Jadi, no problem cu intalneala. E ok, sapt asta e treaba multa la toata lumea. Maine ma duc cu bb la vaccin, la Galati la control, poimaine la epilat, etc. Asa ca stai linistita, ca ne vedem sapt viitoare, facem o plimbare ca sa dam jos carnatii si sarmalele mancate la Craciun Ioana bine ca m-ai lamurit, deci pana la urma e puseu de crestere la 3 luni, hmmm...atunci se explicaDeci vrei sa parasesti Romanica, tzarisoara noastra fremoasa - (ai dreptate, as pleca si eu si maine, desi nu am nici o sansa),dar iti urez succes!Norinapoze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

Buna fetelor

In sfirsit am terminat si noi cu nasi acum ramine cu data de botez stiti eu imi sint balanta si niciodata nu stiu exact

Ioana despre intrebarea ta despre bone asa este cum ti_a spus Dorulet, cit despre crese trebuie sa-ti faci calculul cu doi ani inainte cind vreai copil ca sa il inscri la cresa,dar am inteles ca impresarul deja iti cuta si bona asta este perfect ,iti doresc mult curaj si sa ne facem vecine cit mai repede ca tot ma gindeam eu ca trebuie sa merg in vacanta la Nice la vara

Dorulet deci ia facut pentavac intr_un piciorus care nu a durut foarte tare mai ca nici nu la simtit si prevenar in celalant piciorus care a urlat de mama focului ,dar lam luat in brate cu un pupic si a uitat

poze
DanaAntoine

Mergi la inceput