Rahova sau apropiere....(8)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

cristinico, sanatate multa alexandrei, hai ca daca ar fii doar mucisori nu e ceva asa de grav...sa dea Domnul sa fie doar atat...si ruxi are ceva mucisori dar nu mereu.
serbarea lui alex a iesit f frumos, a venit si moshul, le-a adus cadouri, el si-a spus poezioara f frumos, a cantat si a dansat impreuna cu ceilalti copilashi, doamna educatoare a fost si ea la inaltime
vio am facut si poze...si la serbare si la petrecere dar din pacate eu nu stiu sa le pun si tati chiar azi pleaca pana la fagaras la soacra-mea(de fapt sa o vada pe bunica lui fiindca nu se simte prea bine)asa ca o sa le puna peste vreo 2-3 zile cand se intoarce
andreea, v-am vazut pozele langa moshul si langa bradutz...mey dar ce frumuhsel si ce cumintel este tudor, sta in brate la moshul
fetele, am fugit....va urez multa sanatate la toate si spor la treaba si cumparaturi....o zi bunaaaaaaaa


monica

http://pg.photos.yahoo.com/ph/hapciu18/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Multumesc fetelor...nu stiu ce sa zic de Ale daca e mai bine sau nu. A dormit azi noapte dar cred ca era si efectul peritolului. Ca nasul a fost mult mai infundat si s-au ingrosat mucisorii, facea urat de tot si se tot ineca si tusea. A dormit bine de la 7 jumate pana pe la 12 jumate dupa care s-a infundat si asa de urat facea...
Oricum am comandat aseara pompa aia minune de muci si sper sa o primesc cat mai repede ca toata noaptea am facut scenarii ca ce bine era daca o aveam deja.
Vedem azi cum suntem.....
pe toate.

PS: Vio nu stiu unde ma trimiti sa mananc, dar cred ca prefer KFC
A fost aseara ceva in parc ca au dat artificii la 10 asa ca cred ca am pierdut, numai daca nu o fi in fiecare seara spectacol....

Cristina si Ale
Child birth is an act of Nature, adoption is an act of God

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Vio, eu as vorbi da' ce sa va povestesc, ca nu stiu? Ca abia astept sa vina concediul? Ca maine tre' sa fiu la servici de la 8 in loc de 9? Ca ne straduim sa facem un bebe? Pai aste sunt lucruri plictisitoare pt. voi! Hai, va rog nu ma expulzati, ca am fost cuminte!

I wish I were an angel...

http://photos.yahoo.com/anangel_lexi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Gata, am intepat puiul. A plans si a trecut.

Multumesc pentru aprecieri. Vio, n-a inteles copilul prea mult de mos. Cel mai mult mi-a placut ca l-am imbracat si pe el ca pe un baietel. Tare mult imi place cum ii statea.

Anangel_lexi, sper ca Mosul sa va aduca un bebelus de Craciun!



Andreea, mami de Tudor - 10.08.2005
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Anangel sper si eu sa vezi dublu la liniute cat mai curand. Am vazut si ce ai scris la Adoptii, nu am vrut sa scriu acolo pentru ca parerea mea e aceeasi cu celorlalte fete. Nu te supara pe ele, nu zic nimic cu rautate. Dar asa suntem noi, mamicile adoptive, putin mai impulsive. Si daca ai sa te gandesti bine ai sa ajungi si tu la concluzia ca desi pare ceva laudabil, pentru copilul ala un Craciun intr-o familie va fi o amagire doar. Stiu ce vrei sa spui, stiu ca vrei sa faci un bine, dar copiii abandonati sunt mult prea sensibili si orice lucru le poate afecta intreaga existenta....

Noi ne-am luat pompa aia minune, sunt tare curioasa cum va reactiona Ale cand o sa o "aspir" si sper sa o curete bine de tot si sa scapam rapid de muci.

Cristina si Ale
Child birth is an act of Nature, adoption is an act of God

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Hai ca mi-am adus aminte ce am patit cu Tudor la petrecere
Tocmai venise Mosul si il tineam pe Tudor in brate cu fata inspre el. Tot acolo ma uitam si eu si nu mi-am dat seama cand copilul meu a tras de par un copilas care era langa noi. El strange pumnul oricand simte ceva aproape de manuta. Maama ce rusine mi-a fost!




Andreea, mami de Tudor - 10.08.2005
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Eu nu stiu daca o sa mai intru maine pe aici, asa ca va spun de pe acum Craciun fericit si linistit si un an nou mult mai bun decat cel care se incheie!!! Sanatate, fericire si bucurii alaturi de cei dragi voua si sper sa ne vedem cu bine la anul!!! La multi ani!

I wish I were an angel...

http://photos.yahoo.com/anangel_lexi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anculina spune:

Buna fetelor!
Rusinica, stiu, n-am mai dat demult pe-aici...
Am facut si noi bradutul aseara...
Uitati aici poze :
http://community.webshots.com/album/524050589iPCNCL


In stanga paginii : Album List . Acolo puteti vedea la "pregatiri pt orfelinat " fotografiile facute la pregatirea sacilor cu cadourile din sponsorizari si donatii personale sau ale firmelor pt copilashi...actiune in care m-am implicat si eu...v-am zis eu mai demult...impachetarea a avut loc la mine...si la " pregatire pt craciun 2005 " fotografiile de aseara...

Pupici.

Daca iei totul prea in serios, faci riduri !Zambeste !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Insanatosire grabnica celor bolnaviori!

Stie cineva ce a fost in Parcul Sebastian aseara? Am vazut focuri de artificii pe geam, cred ca erau din parc, stie cineva cu ce ocazie?

Stiti daca se organizeaza ceva de Craciun in parc?

Eu am inceput sa decorez casa dar nu am terminat decit in sufragerie, cred ca n-am sa termin pina la Craciun Si nici cadouri nu am cumparat pentru toata lumea. Sper sa reusesc pina la urma..

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://pg.photos.yahoo.com/ph/seirimie/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Anangel si celor care nu mai intra le spun de acum si eu Craciun fericit!
Eu voi fi pe baricadele netului, numai s anu imi faca astia figura si sa n-am net sa lipsesc.
Anculina bine ai revenit si ma bucur ca a avut succes actiunea voastra!
Simona artificii a fost a 3 seara de cand dau, tot pe la 10 au fost de marti incoace. E o scena construita si banuiesc ca e spectacol in fiecare seara, asa a fost in fiecare an. Dar nu stiu programul de desfasurare si nici cine vine, oricum mergi intr-o seara, e frumos, vin trupe si cunoscute si mai putin, bineinteles ca e si un balci cu toate tampeniile de vanzare, uneori dadeau unii si vin fiert (acum eu spun din anii trecuti, anul asta nu am ajuns....).
Vio astept poze!

Cristina si Ale
Child birth is an act of Nature, adoption is an act of God

Mergi la inceput