Bebelusi de iulie-august 2005 (34)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lia2000 spune:

Am uitat sa va zic: I-am dat astazi Giei fasole verde (din borcanel) . Si-a tot mutat-o de pe o masea pe alta, in fine, pana la urma a inceput sa manance. La un moment dat, chiar dupa ce luase o lingurita, o apuca un stranut, de am fost toata o fasole .

Emanuela, eu ii sterilizez si biberoane si canite, paharele & Co in masina de spalat vase. Tetinele le sterilizez la microunde inte-o punga ce face steam. Am inteles ca e musai pana la 4 luni, dupa aia depinde de fiecare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giana spune:

Ahhh,Anis,ce bine ca te-ai mai gandit putin innainte de-a renunta...Imi inchipui ce inseamna pentru tine listuta,ai facut-o cu dragoste si...e munca ta pana la urma.Nicaieri pe forum nu am vazut alta mai frumoasa si mai completa. MULTUMESC!!!
si,DA,am primit PM cand eram logata pe bb...,am schimbat eu numele la baietei...Mi se pare o idee super sa adaugam in listuta si evenimentele importante ale bebeilor nostrii,poate totusi n-ai sa renunti nici la ideea cu site-ul.

Lia2000, ..asta-mi aminteste de o povestire a maica-mi...i-am facut-o si eu,dar cu OU





Giana de Dani
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63229" target="_blank">POVESTEA NASTERII
POZELE NOASTRE
VARSTA DANI


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giana spune:

Acum 4 luni,pe vremea asta,ma pregateau pentru operatie...aveam niste emotii...
La 9.00 a venit pe lume bebe Dani si la 9.30 l-am tinut pentru prima data in brate la san.Strengarul meu,inca de pe atunci zambea in somn...Asa ca sa fie sanatos si fericit,ca mami si tati il adora.

Sa ne traiasca si sa fie fericiti si Ana-Maria(truli-luli),Marius Alexandru(ancutzathree)




Giana de Dani
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63229" target="_blank">POVESTEA NASTERII
POZELE NOASTRE
VARSTA DANI


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MONAI spune:

Salutare, gagici!
Anis, ma bucur ca te-ai mai gandit.

Sper ca lucrurile sa se opreasca aici.

Lory, ai fost tare draguta ieri.

Lia, tare faza cu stranutul.

Diana Mirela, bune dimensiuni.

Sa auzim numai de bine.
Mona si Sara (16/07/2005)

Scumpii de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankak spune:

Buna dimineata!

Raportam si noi prima rostogolire aseara, dupa baita cind s-a rostogolit si a ramas cu minuta sub el....asa s-a mai enervat! Cind va afla cum sa o scoata de sub el...sa te tii rostogoliri! Deja cind voiam sa-i pun pampersul...nene , sa te tii invirtitura!

Emaaimee esti asa de draguta, scumpa de tine, dar sa stii ca am incercat cu engleza mea de balta sa inteleg ce scrie acolo si mai din amintiri,mai cu dictionarul am inteles.Chestia nostima e ca multe sfaturi de acolo le-am pus in practica inca de cind l-am adus acasa pe Matei, cred ca instinctul m-a facut sa porocedez asa! Cred ca si de asta Matei doarme acum de la 11,30 noaptea pina la 11-11,30 ziua cu o pauza de laptic pe la 7,30-8 dim.
Cum a fost la petrecere?

Anca si Matei (26 august 2005)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ancaknacoschi/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankak spune:

Diana, am vazut si eu pozele cu printesa ta. Mi-au placut teribil cea cu baticutul rosu si aia in care ii baga pumnul in gura tatii. Dulcica foc!

Anca si Matei(26 august 2005)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ancaknacoschi/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns starchi spune:

[brown]Buna dimineata fetelor!!!!
Vad ca s-a mai destins atmosfera si ma bucur tare mult!Eu am ales acest site tocmai dat. prieteniei voastre exemplare.
Anis, felicitari pt decizie si pt listute!
Irinabungau, e ok, nu e chiar atat de rau sa fii refuzat de o domnisoara atat de frumoasa
Kulta: si noi am votat soricica, as fie sanatoasa si fericita asa cum arata in poza!

Sa va spun cum adoarme bbul meu ziua, mai nou adoarme cu manuta pe cate o jucarie de nu poti sa i-o scoti cu nici un chip si o mai si zdrangane in somn.Cred ca sta bine cu nervii in comparatie cu mama-sa care mai cedeaza de la atatea stari de veghe.

Si am invatat sa ne jucam si de-a cu-cu-baul.
Asa ca, de cate ori vreau sa plec de langa el, incepem sa ne jucam si cand ma vede dupa vreun colt al camerei sau din hol incepe sa rada in hohote.Asa ca ma spal pe dinti sau ma pieptan si fac cucu-bau!

Si ca tot vorbirati de cantecele de adormit, Matei e anesteziat cu "Ratustele mele".Pana adoarme ametesc strofele alea si le combin ca la un mom dat ma bufneste rasul de ce-mi iese din gura.

aoaleu...m-am intins ca o placinta[/brown

starchi&matei
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lcolteanu/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KULTA spune:

Buna dimineata,
Va multumesc din suflet pentru sustinere. Pentru mine, voi sunteti foarte importante.Daca nu v-as avea, n-as avea cu cine ma sfatui. Imi stiti toate problemele, durerile si implinirile.Imi pare rau ca am spus ca ma retrag pentru ca nu sunt atit de "tare" ca sa ma descurc singura.
Va multumesc pentru ca ati fost alaturi de mine.

Va mutumesc pentru votul vostru soricelului meu.
Va pupicesc mult si abia astept sa revin.



"Vanitatea, pacatul meu favorit."


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

Mai fetelor, nu v-am zis marele nostru eveniment: AVEM DINTISOR!!!


Din experientele voastre cu dintisorii , mai ales a lui Anis, ma asteptam si eu tot la asa ceva, dar nu asa repede, pt. ca ea nu a dat nici un semn: nu tu plans, nu tu chitait, marait. Doar ca rodea ceva mai intens jucariile si sanii mei (chiar ma amuzam gandindu-ma ce o sa-mi faca atunci cand va avea dinti ).

Ieri ma duc sa-i scot o batista din gura si...vad minunea care a iesit complet din gingie. Acum asteptam sa creasca. Este vorba de incisivul inferior lateral stang , iar vecinul da si el semne.
Daca mai stateam mult, ma trezeam ca fata mea are dinti si eu nici nu stiam!

mamica de superbebelusa (15 iulie 2005)

Iulia Anastasia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MONAI spune:

Kulta, desteapta decizie.

Ma bucur ca noaptea a fost un sfetnic bun .

Fetele, eu ma lupt de 2 zile sa-i schimb fetei modul de a adormi, adica la san. Si pediatra mi-a spus ca asta e cauza trezirilor ei frecvente noaptea, asa se alinta ea. Incerc, deocamdata cu reusite numai ziua, sa-i fac acel ritual de somn de care am citit atat, chiar si pe site-urile scrise de Emmaaimee. Dar pentru somnul de noapte, care e cel mai important, pur si simplu nu se lasa. Daca ziua imi adoarme singura, seara cu nici un chip nu lasa sanul. Si eu am reusit sa ma mai odihnesc cat a fost sotul acasa, dar acum iar o iau de la capat.
Fug ca a venit maseuza.

Sa auzim numai de bine.
Mona si Sara (16/07/2005)

Scumpii de noi

Mergi la inceput