Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (20)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pharmacris2002 spune:

Am facut kk fara nici un ajutor.Multumesc mult pentru informatii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinela79 spune:


Ce zi!!!!!!!!!!!ninge ca-n povesti.Eu azi l-am scos pe Iaris vreo 10 minute sa-l ninga pe nasuc.Am stat intre blocuri si nu mai era nimeni asa ca nu m-am speriat de pojar.Nici eu nu l-am avut in copilarie dar mama mi-a zis ca-s vaccinata.Eu ies mai rar dar mai ies pt nu e bine sa stea puiu numai in casa.Dr a zis sa evitam aglomaratiile, contactul cu copiii care merg la camin, cresa , gradi etc, dar sora mea e eleva si toata ziua stau bot in bot.Sper sa nu ne aduca ea ceva virusi.
Si iaris mai are probleme cu kk , fiind alimentat artificial, dar cand nu face intr-o zi in cealalta face si de trei ori.La noi a devenit normalitate.Daca nu si nu , punem supozitor cu glicerina.
Va las ca mai am de citit din urma, ca aveti o rapiditate la tastat, fantastica.
Va pup.
Ah oare postul acela dragut se prinde si la Bistrita, orasul asta mititel, dar frumos tare.

mary, mamita lui Iaris(18.09.2005)
http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/marinelaciurea/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo74 spune:

Jadi - daca vrei te facem vocal la trupa ROCK BABY. Motanel e si al meu, asa ruruie si guruie ca in curand cred ca ma trezesc cu pisicutze la geam.

Simona si bebe Luca
http://pg.photos.yahoo.com/ph/shalichias/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

nicole, f bine ca nu tii copilul cu caciulitza! nici io! spre disperarea catorva rude...

simo74 si ioana, "rock baby" le trebuie!? dupa ce ca al meu e plecat toata ziua la serviciu, formatie ii lipsea! neeh, io una nu-i zic ca mai exista tatici ca el. io ii spun ca numa parinti responsabili gasesc acilea pe forum, ca sa-si bage mintile-n cap cu chitarile lui cu tot, ca altii la varsta lui cresc copii, nu canta ca greierii! asa ca nu contati pe al meu!
simo, mersi de pont cu Baby Gym Deluxe. incep sapaturile. dar vad ca nu-l pot comanda pe net...







cristina, mama de radu (09.10.2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Ioana, eu ma oferisem sa merg cu tine dupa CMV, sau du-te tu si ne vedem la o cafea dupa!

Mai fetelor, nu-i mai culcati cu caciulite!

Pharma, l-a vazut pediatra pe haraila al meu si a spus ca e OK, de la secretii face asa ca trenul.

Jadi, cand ma gandesc cat imi ia mie sa-l adorm, ar fi exclus sa execut toate operatiunile alea intru ragairea lui, il intorci, il freci, il masezi, il bati energic...dar el unde e in timpul asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Copilul meu s-a trezit la 9 dupa 4 ore de somn adinc... nu era foarte infometat asa ca i-am facut baita, i-am bagat formula pe git si tot nu se satura dupa 130 ml... doamne ajuta-ma si tine-l asa! A mincat si o bucata titi, dupa parerea mea cred ca a depasit 150-160 ml cu usurinta la masa asta... dupa mincare, somn din nou... e parcat in pat si doarme de juma de ora.

Ne-a sunat si sotul si ne-a anuntat ca era pe autostrada in drum spre noi in circa 1 ora si jumatate ajunge.

Ioana ti se pare ca am alura de gurista pe scena? e doar asa un vis de al meu, inabushit in fasha.

Simo nici gind, doar daca accepta balene pe post de back vocals, hehe. Stiti negresele alea de cinta ele in rochii negre si dau din miini.

Jadi & bb Vlad 28 sept 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo74 spune:

Kristinutza - nici eu nu-i zic ca mai exista specimene ca el...ce vrei sa ne aprindem paie singure in cap? Gym Deluxe de abia a aparut de vreo 2-3 zile in magazin si d-aia nu e pe net.

Simona si bebe Luca
http://pg.photos.yahoo.com/ph/shalichias/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

quote:
Originally posted by Tonnia
Jadi, cand ma gandesc cat imi ia mie sa-l adorm, ar fi exclus sa execut toate operatiunile alea intru ragairea lui, il intorci, il freci, il masezi, il bati energic...dar el unde e in timpul asta?

Antonia




Tonia, esti o dragutza! Inca mai rid cu lacrimi!

Jadi & bb Vlad 28 sept 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo74 spune:

Am uitat sa va zic una tare! Doctora lui bb Luca citeste forumul desprecopii ca sa vada ce mai e nou, care sunt trendurile, etc. Am ramas paf cand am auzit. Suntem cool rau, daca ne citesc si doctorii.

Simona si bebe Luca
http://pg.photos.yahoo.com/ph/shalichias/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

in sfarsit doarme si bb al meu dupa o zi de cosmar .... tasu e la petrecerea de craciun si eu nu am somn ......bantui pe aici.

de unde cumparati voi Baby Gym??? si cam cat costa??? eu nu am gasit pe net ...

dupa ce s-a saturat sa se traga de par fiimiu si-a descoperit mai nou urechile si trage de ele si se zgarie ..... are deja ticuri.


Alina si bb Vlad (25.09.2005)

Mergi la inceput