Cine se pricepe?

Cine se pricepe? | Autor: marius

Link direct la acest mesaj

No cine stie de ce si mai ales cum sa scap?
www.romleas.ro/probleme/probleme.jpg
respectiv:
www.romleas.ro/probleme/probleme1.jpg


Marius Pernes
home page - www.marius.rdsor.ro

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns heny spune:



Viermisori nu sunt? Ca pana acum nu am mai vazut asa ceva.


Heny

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns josefine spune:

nu-s viermi, e spyware. ad-ware, spyboot sau webroot. ultimul e cel mai bun;-)

_
"I'll make him an offer he cannot refuse"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns josefine spune:

acum vad si problema 2, lsass-ul. asta e un proces obisnuit din windows, da' cred ca e corupt. daca ti se inchide calculatorul din 30 in 30 de secunde, intra si aici si fa ce spun cei de la symatec. [url"=http://securityresponse.symantec.com/avcenter/venc/data/w32.sasser.worm.html"]link[/url]

_
"I'll make him an offer he cannot refuse"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Cred ca pana la urma ori dau jos HDD- si scanez in paralel ori salvez datele si cu regretul de rigoare:

format c: <enter>

Am o gramada de worm adica asa ii gaseste NAV si spy si sa-i ia naiba ca m-au napadit. Odata am lasat si eu jos armele... ptiu.
Ma duc sa vad din nou registrii sa vad ce exe si dll si sys au mai sosit.

Cine stie cum se verifica si mai ales cum se inchid porturile pe un PC?

Marius Pernes
home page - www.marius.rdsor.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns heny spune:



Daca te referi la porturile de net, atunci instaleaza un program de Firewall care permite sa defineasca reguli pe porturi. Ex: Tiny Personal Firewall de la Lavasoft.

Heny

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

ooops! eu mi-am prins urechile cu aceeasi chestie acum ceva vreme...apoi s-a bulit hardul de tot, sper sa nu fi fost asta cauza, cei ce l-au reparat n-au stiuut sa ne spuna , a fost formatat hardul, reinstalat windows-ul si de atunci folosim fire-wall de la windows. Mi se pare muuuuult mai usor, sper ca e si eficient!

bafta!

mi-amintesc ca avusesem o problema similara in aceeasi perioada in care era sii la tine-se albastrea ecranul si se restarta comp. am mai patit chestia aia si dupa ce aveam fire-wall de la zone-alarm, dar de cand cu asta de pe windows n-am mai patit.

Mihaela si fetele mele
Ajutati-o pe Alina sa-si implinesca visul!


Mergi la inceput