Titan, Balta Alba mana sus!

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Stinu spune:

Si noi am stat azi in curtea gradinitei cu colegii lui Vladut pana pe la ora 14 .Acum e urat si s-a facut frig,am iesit pana la paine si am fost uimita de cat de repede s-a racorit !

Nici eu nu as opta pentru cresa ,desi cunosc pe cineva care a avut baiatul la Titan ,habar nu am unde este ,intreb daca vrei Laureta.Au fost foarte ,foarte multumiti .

Mihaela o minivacanta ,ce mai !
Pupici !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelia_laura spune:

Buna fetelor! Nu prea am mai scris caci am fost tot pe drumuri.
Duminica am avut si un accident cu masina. Mergeam pe Sos.Pantelimon cand ne-a taiat un pusti calea si a intrat sotul in el. M-am speriat rau ca eram si cu Eduard in masina. Pana la urma nu a fost nimic grav ca nu aveam viteza, ca altfel...
Eu m-am hotarat ca nu il duc la cresa pe Eduard asa ca acum suntem in cautare de o bona care sa stea tot prin Titan. Vine chiar azi o tanti sa o cunoastem, doar ca are 68 de ani si nu stiu daca ii face fata celui mic. As vrea sa incepem inainte ca eu sa nasc, sa se obisnuiasca copilul cu ea. Ce parere aveti?
laureta, eu una nu te sfatuiesc sa o duci la cresa decat daca chiar nu ai alta varianta. Eu m-am sfatuit si cu pediatra baiatului(si am incredere maxima in ea) si mi-a confirmat cele gandite de mine. Bine, la noi va fi si nou-nascutul si ne e frica sa nu ia si el bolile de la Eduard. Si crede-ma ca a lua o bona e un efort financiar fff mare pt noi.

Cornelia, de Eduard(1 an si 9 luni) si 22+
POZE NOI EDUARD & MAMI & TATI & ECOGRAFII BB2 & INTALNIRE MAMICI MARTIE 2006
www.babiesonline.com/babies/e/eduard" target="_blank">Pagina de web a lui Eduard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria2mami spune:

Iustina, a fost o minivacanta groaznica, nici nu vreau sa-mi amintesc!

Cornelia, bine ca nu sa intamplat nimic grav si ca sunteti bine sanatosi cu totii.

Fetelor m-am hotarat sa ma duc la sala de fittnes si la aerobic si sa ma pun pe regim poate mai am sanse ca pana la vara sa arat ca o sirena la mare...ca nu se mai poate, mi-a ramas mostenire de la sarcina de acum aproape 3 ani o burtica de mare frumusete......de luna viitoare ma duc la centrul de sanatate de pe socului impreuna cu o prietena care vrea sa slabeasca penru ca are nunta in septembrie.......sper sa reusesc
Am iesit azi afara dar am inghetat, e foarte frig si bate foarte tare vantul, vreme asta mi-a dat toate planurile peste cap...offf


Sanatate multa
Pupici
...ingerasa mea creata aici SI aici din trecut.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_tx spune:

Mihaela vreu si euuuuuu...... la sala
ca singura nu-mi vine sa ma duc.care sunt preturile acolo?
Cornelia imi pare rau bine ca s-a terminat asa si nu a fost mai rau


andreeat & Alex -8 dec.2000

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Bun gasit din nou !
Nu am reusit sa mai scriu in ultima vreme, am profitat de vremea frumoasa si ne-am distrat prin parculete, acum insa vad ca iarasi s-a lasat frigul si bate si vintul... nu ai vine primavara aceea odata ?
Andrei a cam racit, a avut putina temperatura si ceva muci, dar au trecut, mai tuseste putintel, dar sper sa treaca repede si asta, mai rau este cu datul medicamentelor, ca nu vrea neam sa inghita nimik nici din siringa (de la nurofen), nici din lingurita ...
Ioana, bine ai venit, noi ne plimbam frecvent pe bulevard cit era frumos, asta cind era andrei mai mic si statea in carucior ... mama mea sta in blocurile de linga policlinica, pe aleea zavideni, asa ca sintem in zona ! Pupici multi si sanatate !
Maria2mami, succese la fitness !
Cornelia, bine ca nu s-a intimplat nimik grav, si mie imi este frica de pietonii neatenti ori de cite ori mergem cu masina ...
Laureta, nici eu nu te sfatuiesc sa iti duci copilul la cresa, poate la vreuna particulara, vad ca Inisa este nascuta in acelasi an cu Andrei, la noi in grup este o mami care si-a dus deja fetita la o gradi particulara si este multumita de ea ! Altminteri, cauta eventual o bona, pentru ca este mai sigur asa !
Va pup cu drag pe toate si va doresc un sfirsit de saptamina linistit si cu soare !

Alice si Andrei
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an
Gizmo in 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stinu spune:

Mihaela si un pupic .
Cornelia ce ghinion ,bine ca s-a sfarsit cu bine si sunteti toti bine !

Apropos de sala ,uite cum am slabit eu ,cu regim disociat 1-1-1 si mi-am luat bicicleta de fitness si un aparat pentru abdomene .La prima nastere am tinut disociat ,acum insa fiindc inca alapatez ,bicicleta ,cu trening pe mine si abdomene .Imi doresc foarte tare o banda de alergare dar unde s-o mai tin si pe aia ?
Astept sa ne mutam la casa !
E un frig afara ,parca e noiembrie !
Weekend placut fetelor si pupici la mamici ,pitici si burtici !
Iustina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_tx spune:

ieri am fost in IOR la toboganul mare toata dupa amiaza.tare frumos a fost afara ca nu-ti venea sa mai intrii in casa.
ce pacat ca nu ne cunoastem ca poate a mai fost careva din voi pe acolo dar ......
astazi a fost foarte greu cu trezitul npentru gardi nu vroia de loc sa se ridice din pat puturosu meu.deabia l-am urnit.

andreeat & Alex -8 dec.2000

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stinu spune:

Buna fetelor !
Si noi am fost aseara in Herastrau .Ei au mai fost si sambata si duminica dimineata in IOR dar fara mine ,doar ei trei .Mie insa mi-a fost cam frig aseara ,am stat vreo 1/2 de ora pe o banca si mi-a fost frig de-a binelea .
Si noi ne-am sculat greu si am adormit greu aseara ,mai ales cea mica care nu stiu ce are de e asa de agitata !
Iustina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_tx spune:

salutare,salutare! hai ca vine primavara cica si iesim la iarba verde.

andreeat & Alex -8 dec.2000

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stinu spune:

Andreea sa stii ca vine primavara ,sau vara ,azi dimineata l-am dus pe Vladut la gradinita ,si am aut tricou si geaca de piele si mi-a fost cald .De fapt ce ma mir parca ar fi prima oara cand trecem de la cizme la sandale !
Si noi am fost aseara in parc ,cu bicicleta ,nu ne mai venea sa intram in casa asa era de frumos .
Fiica-mea cand o urc in carut stie ca e rost de plecare si acum imi tot arata carutul si ghetutele cica sa plecam .
Iustina

Mergi la inceput