canon powershot A 520

canon powershot A 520 | Autor: ingerash

Link direct la acest mesaj

are cineva canon powershot A 520? peste tot pe net sunt oferte, si in posta am primit, m-am documentat pe net si imi face cu ochiul. dar se merita? eu caut ceva in jur de 200 euro
dar vreau daca stti detalii despre acest canon plz!!!!!!!
mai ales o chestie la care nu ma pricep si trebe sa o aflu: cate poze de calitate superioara incap daca nu cumpar card de memorie suplimentar? si cam cat costa un card de memorie si cate poze in plus dde calitate superioara pot sa stochez daca am asa ceva?
sper ca intelegeti ceva din mesajul meu
mersi

Nu înceta niciodata sa zâmbesti, nici chiar atunci când esti trist, pentru că nu se stie cine se poate îndragosti de zâmbetul tău!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns april spune:

eu am. imi place.
Eu am cardul de 16 Mb, si incap 17 poze fff bune, dar se poate seta si la rezolutie mai mica si incap 45 pana la 100.
E cxam mic cardul dar si eu mi-as lua unul mai mare, dar nu stiu cat costa. Poate ne spune cineva, unul de cca 250Mb cam cat e??/

In rest e OK

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=56032&whichpage=1" target="_blank">copii capricorn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

april, spune-mi te rog, citi acumulatori are: 2 sau 4? si ce zoom optic? merci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loma spune:

noi avem si suntem super multumiti

o poza la rezolutie maxima poate fi in jur 2,8 - 2,5M depinde f. mult de culori, daca sunt multe culori cam pe aici se invarte, noi facem toate pozele numai la rezolutie maxima,

parerea mea daca vrei sa ti-l cumperi ia-ti neaparat si memorie suplimentara, cu 16M nu faci mare lucru,

ne-am cumparat acum o luna de 512M cu 40 de canadieni la un sale, probabil vreo 30Euro, iar cele de 1 giga se vand pe aici cu 86 -100 de canadieni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m34 spune:

Din review-urile de pe net am vazut ca A520 are zgomot ("purici" pe imagine) mai mare decat A510. Dupa parerea mea, ar merita mai mult un A510 la raport calitate/pret.
Dar am vazut la un coleg A520 si nu este deloc rau, insa nu scoate poze excelente in orice situatie; uneori are culorile mai diferite fata de realitate si, in zonele cu soare si umbre detaliile lasa de dorit, insa nici un aparat P&S nu este perfect (nici o grija, nici celelalte mult mai scumpe nu sunt perfecte !).
Focalizarea se face cam lent.
Este usurel, micut, merge cu 2 acumulatori, are zoom optic 4x.
Daca vrei mai multe detalii si review:
http://www.dpreview.com/reviews/canona520/
Pentru preturi memorie verifica la magazinele de calculatoare: Depozitul de Calculatoare, Best Computers, UltraPro, Flamingo etc. Au si site-uri pe net.

Mergi la inceput