nero - inchide discul?

nero - inchide discul? | Autor: april

Link direct la acest mesaj

acasa am B's recorder Gold 7 si ma descurc de minune cu inscripionarea, insa la serviciu am NERO si nu ma descurd deloc. Cum sa fac sa nu-mi inchida discul?? si cu inscriptionarea e greu. Ma tot intreaba ce tip de fisier vreau sa inscriptionea, si multe altele. Glod 7 e super dar nu pot sa-l pun la serviciu. Asa ca musai sa ma obisnuiesc cu nero desi nu-mi place deloc.

deci! cum fac sa mai pot inscriptiona de mai multe ori pe acelasi disc , binenteles pana la capacitate maxima.???????


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=56032&whichpage=1" target="_blank">copii capricorn

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns thalia spune:

Bifezi la More multissesion

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zana spune:

Acum depinde si de ce versiune la Nero ai, mai depinde si de ceea ce vrei sa inregistrezi pe CD: date, muzica, video.
Dupa ce faci primul CD sa vezi ca o sa-ti placa.

Informatii suplimentare la o versiune de Nero 5.5 dar si la versiunile mai noi sunt aproximativ la fel
aici

Succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

dar de ce nu-mi accepta un CD care e deja inscriptionat? ca loc mai este....

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=56032&whichpage=1" target="_blank">copii capricorn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zana spune:

Pai daca l-ai facut multisesion si nu l-ai inchis acum incepi cu continue multisesion.
Cand alegi prima data multisesion te intreaba daca il inchizi sau nu.


www.roportal.ro/discutii/ftopic1077.html" target="_blank">Informatii suplimentare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zana spune:

Dar poate spui totusi ce versiune de Nero ai si ce tip de CD, o fi reinregistrabil si nu l-ai sters

Cu Nero burning rom, din nero 6
1.alegi CD-ROM(ISO) in partea stânga unde sunt și icoanele cu cd-uri, apoi Multisession in dreapta și bifezi Continue multisession disk, dai mai apoi clic pe New.
2.dacă discul e OK și mai poți scrie pe el îți apare o structura "tree" cu sesiunile anterioare și continui, pagina următoare te va lasă să adaugi și fișierele tale in limita spațiului rămas (in partea de jos ai o bara ce indica daca mai ai loc)

Cu Nero Expres e puțin mai altfel, adică alegi Data, Data disk, și ai niste butoane in partea de jos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

nero express am

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=56032&whichpage=1" target="_blank">copii capricorn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m34 spune:

Nici eu nu ma impac deloc cu Nero Express, dar cel Full Version este excelent.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

quote:
Originally posted by zana

Acum depinde si de ce versiune la Nero ai, mai depinde si de ceea ce vrei sa inregistrezi pe CD: date, muzica, video.
Dupa ce faci primul CD sa vezi ca o sa-ti placa.

Informatii suplimentare la o versiune de Nero 5.5 dar si la versiunile mai noi sunt aproximativ la fel
aici

Succes!



zana am citi materialul ce mi l-ai pus mai sus si acolo scrie ca mai intai introduci un CD blank, adica gol. dar de ce nu pot sa introduc si un CD pe care am mai inscriptionat ceva??? pur si simplu nu-mi accepta un CD inscriptionat desi mai e loc.

am si CD cu programul NERO express, e cumparat, de firma la care lucrez. Nu-mi place si gata. Mi-as pune cel ce-l am acasa, dar n-am CD de instalare, \si nu pot spune la serviciu sa-mi cumpere alt program de inscriptionare. UFFFFFF

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=56032&whichpage=1" target="_blank">copii capricorn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zana spune:

April, poti sa introduci un CD inscriptionat mai inainte multisesion la care sa adaugi sesiuni, dar daca CD minune e inscriptionat altfel sau intr-un alt program nu cred ca se poate adauga pe el.
Sfatul meu e sa cumperi un blank si sa incerci din nou.
In link-ul de mai jos ai un tutorial ajutator cu ecrane si undeva la punctul 3 selecteazi multisesion pentru inceput.

Nu stiu daca m-am facut inteleasa dar tot softul stiut e cel mai simplu de folosit.
www.nero.com/nero6/eng/Tutorials_Express_Step_by_Step_prev.html" target="_blank"> tutorial

Mergi la inceput