Dupa cat timp a doua cezariana?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

Eu stiu ca sunt probleme hormonale, teoretic. Dar acum cu tratamentele astea de substitutie hormonala..s-ar putea sa nu fie probleme. Habar-n-am, eu nu as face asa ceva. Trebuie sa intrebi doctorul...

Ioana 18 saptamani si Katja(30 martie 2004)

poze cu mami, tati si katja

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bagoiu spune:

Eu am trei cezariene fiecare la diferenta de doi ani. n-am avut nici un fel de problema, dar daca i-as zice doctoritei ca il mai vreau si pe al patrulea m-ar omori. Eu stiu? poate dupa ce ii dau pe toti la scoala!

Irina & trupa

[blue]Ceea ce la oameni nu este cu putinta la Dumnezeu este cu putinta.[blue]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rodica spune:

Eu am doi copii nascuti prin cezariana amandoi. Diferenta de varsta dintre ei? Un an si patru luni. Am cezariana verticala, prima fiind facuta de urgenta. N-am avut timp sa fac sport, ca am lucrat intre 8-10 ore pe zi la calculator ( e drept ca n-am dat cu sapa). Am lucrat pana in luna a 9a si am fost ok.
Cred ca depinde de rezistenta fiecaruia, rezistenta pe care n-avem cum s-o cunoastem dinainte.
Multa bafta!
Ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giana spune:

Am cautat subiectul asta...ar trebui sa ne anunte si pe noi cand le muta dintr-o parte in alta...Ma rog...

Eu zic ca dereglari hormonale sunt si de la anticonceptionale,si de la sterilet...numai preze nu deregleaza sau diafragma,dar din cate am inteles este mai putin folosita in Romania.

Ma bucur ca sunt pe acest forum mamicute la a doua,a treia cezariana! La inceput credeam ca nu mai am nici o sansa pt al 3-lea bb.Acum sper ca se va putea.Binenteles,las un timp sa treaca...dar nu prea mult




Giana de Dani
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63229" target="_blank">POVESTEA NASTERII
POZELE NOASTRE
VARSTA DANI


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelia_laura spune:

Fetelor, eu am nascut prin cezariana in iunie 2004(acum 1 an si 6 luni) si deja sunt insarcinata in 8 saptamani cu bb2. Si m-au vazut pana acum 3 medici dintre care nici unul nu a spus ca ar fi vreo problema, chiar doi dintre ei m-au incurajat sa nasc normal de data asta.
Dupa prima nastere mi sa spus sa las sa treaca macar 1 an pana incerc din nou sa raman. Si am ramas la 1 an si 5 luni dupa prima cezariana.
Si ma gandesc si eu la eventualitatea unei a 3-a cezariene.


Cornelia mami de Eduard(21 06 2004)
POZE EDUARD & MAMI & TATI
www.babiesonline.com/babies/e/eduard" target="_blank">Pagina de web a lui Eduard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisi_ella spune:

Si la mine la fel s-a intamplat!! Cand avea Emma 1 an si 5 luni, am ramas gravida cu Matei. Sunt 2 ani si 1 luna diferenta intre ei! Optim!! Sa dea Domnul sa ai o sarcina usoara si sa-ti dea muuultaa putere si rabdare...ca vei avea nevoie!

Multa, multa sanatate!!

quote:
Originally posted by cornelia_laura

Fetelor, eu am nascut prin cezariana in iunie 2004(acum 1 an si 6 luni) si deja sunt insarcinata in 8 saptamani cu bb2. Si m-au vazut pana acum 3 medici dintre care nici unul nu a spus ca ar fi vreo problema, chiar doi dintre ei m-au incurajat sa nasc normal de data asta.
Dupa prima nastere mi sa spus sa las sa treaca macar 1 an pana incerc din nou sa raman. Si am ramas la 1 an si 5 luni dupa prima cezariana.
Si ma gandesc si eu la eventualitatea unei a 3-a cezariene.


Cornelia mami de Eduard(21 06 2004)
POZE EDUARD & MAMI & TATI
www.babiesonline.com/babies/e/eduard" target="_blank">Pagina de web a lui Eduard




_Ella, Emma & Matei

Povestea nasterii lui Matei ;)
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58237

http://community.webshots.com/user/emmaandreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

eu am doi copii nascuti prin cezariana, la o diferenta de 2 ani si 3 luni. Cand fetita mea avea 6 luni am ramas din nou gravida. Grija mea cea mai mare a fost bineteles cele 2 cezariene la activ si faptul ca o sa mai fie una la 15 luni dupa cea de-a doua. Am fost la 3 medici toti m-au linistit. Atata timp cat nu apar contractiile riscul de ruptura de uter este ff mic, de aceea se face cezariana programata cam la 2 saptamani inaite de termen. Am ajuns la 31 saptamani si pot spune ca nu am avut nici un fel de probleme. sper sa fie asa pana la sfarsit!

Mira 30+ mami de DAVID (15.08.2002) si DARIA (20.11.2004)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/miraklucker/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

quote:
Originally posted by pisi_ella

Si la mine la fel s-a intamplat!! Cand avea Emma 1 an si 5 luni, am ramas gravida cu Matei. Sunt 2 ani si 1 luna diferenta intre ei! Optim!! Sa dea Domnul sa ai o sarcina usoara si sa-ti dea muuultaa putere si rabdare...ca vei avea nevoie!
Multa, multa sanatate!!


Si ai nascut a doua oara tot prin cezariana sau nu? Ca si eu sunt in aceeasi situatie, fix aceeasi diferenta (un an si o luna) va fi intre copiii mei (tot fetitza si baiat).

Editez ca sa spun ca am citit povestea ta si alui Matei, imi pare rau ca nu o observasem dinainte! Sa-ti traiasca puiutii!



Ioana 18 saptamani si Katja(30 martie 2004)

poze cu mami, tati si katja

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisi_ella spune:

2 ani si 1 luna, poate vrei sa zici...nu 1 an si 1 luna....ca ar fi fost vai si amar de tine!!
Da, ambele nasteri au fost prin cezariana.
Si tie iti doresc multa sanatate si sa ai o sarcina usoara!! Daca vrei...mai schimbam impresii pe PM .

quote:
Originally posted by inaioana

quote:
Originally posted by pisi_ella

Si la mine la fel s-a intamplat!! Cand avea Emma 1 an si 5 luni, am ramas gravida cu Matei. Sunt 2 ani si 1 luna diferenta intre ei! Optim!! Sa dea Domnul sa ai o sarcina usoara si sa-ti dea muuultaa putere si rabdare...ca vei avea nevoie!
Multa, multa sanatate!!


Si ai nascut a doua oara tot prin cezariana sau nu? Ca si eu sunt in aceeasi situatie, fix aceeasi diferenta (un an si o luna) va fi intre copiii mei (tot fetitza si baiat).

Editez ca sa spun ca am citit povestea ta si alui Matei, imi pare rau ca nu o observasem dinainte! Sa-ti traiasca puiutii!



Ioana 18 saptamani si Katja(30 martie 2004)

poze cu mami, tati si katja



_Ella, Emma & Matei

Povestea nasterii lui Matei ;)
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58237

http://community.webshots.com/user/emmaandreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

Da, 2 ani si o luna, am gresit!

Ioana 18 saptamani si Katja(30 martie 2004)

poze cu mami, tati si katja

Mergi la inceput