Urari de Craciun

Urari de Craciun | Autor: numeioana

Link direct la acest mesaj

De fiecare data cand vin sarbatorile ma strofoc sa inventez ceva urari originale, ca sa evit sa le folosesc pe cele clasice: "Craciun fericit, sanatate si la multi ani!" sau "Craciunul sa va gaseasca in sanul familiei!" sau "Caldura in suflete de Craciun!".


Care sunt cele mai frumoase urari de Craciun pe care le-ati primit?

POZE
Ioana

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Sper ca Mos Craciun sa fie cat mai generos, pentru ca acest Craciun sa fie unic intre toate, copii canta colinde,brazii, casele si strazile se ornamenteaza ,luminile toate se aprind pentru ca Pruncul Iisus s-a nascut pentru tine, oricine ai fi tu...

Sarbatori fericite!

Familia mea
Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEABANICA spune:

1. "Fie ca aroma de brad,portocala,colindele,cozonacul cald si mirosul de iarna sa va umple inimile de bucurie si sufletele de liniste."-Craciun fericit!
2. "Sarbatorile de iarna sunt magice.Ele leaga realitatea de basm.Va dorim sa aveti un Craciun fericit si un an nou ca in povesti!La multi ani!"
3. "Sper ca anul care vine sa-ti aduca numai zile albe si frumoase ca zapada de pe brazi.La multi ani!si Sarbatori fericite!"

4. si o urare intre prieteni foarte buni care sti tu ca gusta o gluma - "Sania s-a rupt,reni au murit de frig,eu mi-am rupt piciorul si m-am intepenit in horn,spiridusii sunt la curve...Anu'asta p..a cadouri!Mos Craciun!

Sarbatori pline de iubire!


Andreea mami de ingeras Alexia Elena-12.08.2004poze vechi poze noi

"In aceeasi limba toata lumea plange,
In aceesi limba rade un pamant..." Grigore Vieru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

wow, Andreea, asta da urare originala

asi,

POZE
Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizy spune:

e veche urarea cu renii, sania,etc...
Tot o urare pentru prieteni apropiati :
noroc mult si sanatate
mult belsug si bunatate
Noul An sa va aduca
toate astea fara munca !
La Multi Ani !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

..si inca o urare

"De Sfintele sarbatori ale Nasterii Mantuitorului si la Cumpana dintre Ani, va urez din toata inima Ani multi si fericiti, multa sanatate, credinta si speranta, belsug, noroc si numai impliniri in Noul An, alaturi de cei dragi. Sarbatori fericite! La Multi Ani!"

Alexandra

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62868" target="_blank">La 1 anisor e diabetic insulinodependent si are mare nevoie de noi!

"Secretul fericirii este sa faci numai ceea ce te pasioneaza" Gabriel Garcia Marquez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tata lu Toma spune:

Pentru mine, urarile astea care umbla singure prin semeseuri rivalizeaza cu textele alea siropoase de pe etichetele sticlelor de vin. Sa-mi fie cu iertare dar si unele si altele ma distreaza la fel de tare. Apreciez de o mie de ori mai tare un "La multi ani !" simplu dar spus cu toata sinceritatea.







_
Sunt moderator dar ma tratez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

mai scrieti ca sotul are concurs de uraturi la servici ... buna aia cu munca!!

Alina si bb Vlad (25.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karmyna spune:

buna fetelor

sa va scriu si eu vreo cateva urari-
1-Haideti sa fim impreuna de sfintele sarbatori sa ascultam cu drag colindatorii,,sa ne incalzim impreuna la gura semineului,sa mamcam colacei si sa il asteptam bukurosi pe..MOS CRACIUN!!
-- SARBATORI FERICITE--
sau...........

2--Tata bun ,mama iubita
azi e ziua potrivita
sa va spun ce va doresc
sa varat cat va iubesc
va doresc intai de toate
un an nou cu sanatate
voie buna trai usor
bukurie si mult spor
iar din a dumneavoastra casa
binele sa nu mai iasa ....
sau....

3-- Fie ca sarbatorile de anul acesta sa va umple sufletul de bukurie ..incredere ,speranta si iubire...
Iar MOSUL sa aduca cele mai dorite si neasteptate cadouri voua si celor apropiati ..La Multi Ani!!cu Sanatate!!!!!

eu va doresc tot asa la toti de pe dc si numai bine
va pupicesc












http://photos.yahoo.com/crista_222000

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babisa spune:

Si eu sunt interesata sa citesc cat mai multe.Chiar daca aceste urari sunt trimise la norma...mie imi bucura foarte mult inima cand citesc astfel de mesaje...nu conteaza ce a fost in mintea respectivului ,ci conteaza ce e in mintea mea si cum primesc aceste mesaje care contin cuvinte specifice sarbatorii respective.
Mulumim pt cele scrise pana acum

http://pg.photos.yahoo.com/ph/erin_rux/album?.dir=/37ca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Himmelsduft spune:

Hallo!

Si de la mine ceva urari de Craciun.

1 / Stralucirea stelei de Craciun sa va lumineze inimile, iar in sufletele voastre sa se oglindeasca calda lumina a lumanariilor.


2 / Fie ca sarbatorile de iarna sa va aduca bucuria Craciunului prin speranta, spiritul Craciunului prin pace, emotia Craciunului prin dragoste.


3 / Un Craciun fericit si pentru anul care vine:
o primavara inflorita
o vara insorita
o toamna colorata
o iarna f distrata


Himmelsduft

calut

Mergi la inceput