Impreuna, Timisoara (34)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katik spune:

salutare fetelor!
mai, dar harnicute ati fost. eu nu am apucat nici cum, cred ca am luat si eu raceala de la Krisztina, ca ma doare gitul si capul de nu mai stiu cum si unde sa ma ascund

mai, despre intilnire, nu stiu inca, vorba lui gabi, depinde de cum stam cu sanataturile. cind este dead-line ptr. raspuns?

angy, pofta mare, chiar ca mi-ai facut pofta.

alexa, inca nu stiu care va fi cadoul dar cred ca si-l va face singur, fiind vorba de ceva chestii de pescuit (nu ma prea pricep, asa ca decit sa cumpar prostii mai bine ii dau mina libera (sau poate totusi nu-i bine).

irina, multumesc de urari, ne-a cam trecut in mare dar nu prea stiu pina cind. mai vedem ce facem. cu "cadoiurile" incepem sa rezolvam incetisor: carticele cu povesti, multe, set de doctor cu "scop" adica stetoscop, pijama si mai vedem...

ana, fain ca mai apuci sa iesi din cind in cind. prin tirgu-jiu am fost dar tare demult, nu tin minte decit parcul brincusi care mi-a placut mult. valea jiului este minunata, am vazut-o de citeva ori. de-abia astept sa putem iesi si noi prin tara, sa mai vedem una alta...spor la treaba cu smotru!

bey silvana, ce e mult e mult, si concediu si ajutor dar si honey-moon! pai, spor la treaba (odihna).ma bucur ca sunteti mai bine.

doris, frumoase poezii, sa sti ca le-am copiat pentru mai tirziu, ca nu se strica pina invatam si noi poezii.

Mihi, ce-i cu linistea asta? poate te mai ratacesti printre treburi...

amonar, ce face bb mic?

acum va pup pe toate, ma astern pe treaba cu mult drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:

Hai ca acu pot scrie linistita ca pana nu demult s-au perindat tot felul pe aici si nu puteam.
Deci, am sunat acum la Tunnel si tipul care mi-a raspuns nu stia daca clubul e deschis in 26. Urmeaza sa sun azi dupa ora 18 sa vorbesc cu seful. Dupa ce aflu o sun pe Gabi, care va scrie pe forum.
Katik, Gabi va scrie diseara care este dead-line-ul.

Silvana si Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Ciao, fetele, intru si eu scurt ca am o groaza de trburi si incerc cu disperare sa ma organizez pentru Craciun. Am ajuns in Metro de unde am cumparat vin (au o tamaioasa romaneasca la 2 litrii cu 100 de mii de lei tare buna) am luat trei sticle, un bax de bere si sucuri, asa ca bautura e bifata. I-am luat Lorianei care isi doreste de Craciun un bebe mic o papusa bebelus cu toate accesorile - portbebe, marsupiu, vanita, scutece, biberon, etc. Poanta e ca sper ca vazand ca bebe mic are suzeta in gura sa o combin sa renunte definitiv la "dida". Azi a venit soacra mea cu doua femei sa-mi faca curatenie mare, cand iese sotul de la serviciu mergem dupa brad. Pentru o parte din oaspeti am cumparat cozonaci din aia simandicosi - aveau la Metro oferta cu 100 000. Mai trebuie sa iau cadouri pentru mama, sot, soacra. La cumnat&prietena i-am luat un tablou ca se muta in curand la casa noua. Chestiile pentru platoul rece le iau miercuri si le pun la congelator, salata de vintete o face mama, cea de boeuf soacra iar cozonacii buni.
Problema e ca de sef are idei. Si azi m-a sunat sa vin de urgenta la lucru, imi da tot felul de trebuei imposibile de rezolvat. daca o tine tot asa cred ca renunt ... oricum am chestia cu canadienii si intre timp imi gasesc eu ceva pe la TVR sau la vreun ziar!!!!!
Spor la cumparatori si la pregatiri si multa sanatate! Zilele astea merg si eu la Bega si va spun concret ce si cum e pe acolo!

Mamica de spiridus

Poze cu Loriana
http://community.webshots.com/user/danielactin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dreams2party spune:

salutare tuturor,
Vad ca toata lumea e cu treburi...
Noi am facut deja bradul(nu de alta, dar sa fim siguri ca apucam sa-l facem) am gasit in Iosefin unul mare, plin, cu 450.000+bonus 2 crengi de molid- asta la negociere.
Se pare ca acolo au preturi mai bune, ca in 700 mori cand intrebi, iar in Badea Cartan, n-am ce sa zic...multi, frumosi, da se poate si mai bine.
La capitolul cadouri si noi eram in pana de idei, pana ieri, cand am tras o fuga la expo, la Centrul Regional de Afaceri, acolo, langa sala Olimpia, si cand sa iesim, la o masuta o d-ra vindea ceva cosmetice, cand ma uit mai bine... parfumuri originale Organza, Lacoste, Laura Biagotti,Channel, Miakey, Hererra, Cerutti...-in sticlute tip baton-spray, de 8 ml- si rujuri si lip glosss L'Oreal, rimel L'Oreal-din acela mare,dublu-.Pretul...am zis ca nu vad bine 120.000 lei parfumu, 100.000 lei rujurile, la rujuri mai avea si versace, tot atat, dar numai unul.
Si am luat la parfumuri pentru tot poporul, da am luat o mica tzeapa, cand am ajuns acasa(am luat numar egal eu si Luci-sotzul meu-), sa vad ca unul care cica era al meu, Davidoff Cool Water era pt. bati, asa ca baiatu meu s-a mai facut cu un parfum.
Acu sper sa nu ma injurati ca abia azi scriu, da ieri eram rupta, ca am ajuns seara acasa.
Astia cu parfumurile mai vin in 27 februarie, cica va mai fi o expozitie,ca ei nu sunt din Tm.
Asa ca am rezolvat de cadouri pt. toti... mai trebe ceva de umplutura, ca sa fie punga mai mare, dar mai vedem.
Fetelor, pt. copii, la Galeria 1, am vazut jucarii frumoase si preturi f. bune si in P-ta Traian, la Universul Copiilor.
Pt. soti, tot acolo au o chestie faina, o " jucarie", o tanti care incepe sa danseze si ii sar " balcoanele" din desuurile sexoase....am murit de ras cand am vazut.
Pt. noi fetele.... ar fi fain un masaj, o floare, un dans pasional....
Na, ca deja ma intind.
V-am pupat
Ne mai auzim inainte de Craciun,
Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihi spune:

Ho ho ho dragele mosului!

pot linistita sa fac pe mosu cu vocea pe care o am acu...sunt mai bine azi, dar saptamana trecuta am fost beteaga rau ma tragea patu non stop am si chiulit miercuri si joi de la lucru.
A inceput Lori cu raceala, am continuat eu, apoi Arpi si in final sotu si mama..la care e mai greu saraca fiind mai in varsta.
Lorand mai tuseste si are mucuti insa Arpi e destul de rau, dar sper ca inspre bine totusi.

Fetele daca suntem ok, vin si io in 26.

Katik zi-mi si mie de bobitele homeopate minune ca noi toti abia putem respira...iar mucii izvor nu alta.

Danitin sa o ti tot asa , ba chiar iti doresc un an si mai bun...se pare ca dai randament pe toate fronturile...Doamne ajuta!

Doris felicitari, imi pare rau ca nu am venit si noi!

Fetele va pup si va doresc spor in toate dar mai ales sanatate sa le puteti face pe toate!

MIHI
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_bi spune:

salutare fetelor am intrat si eu putin pe forum sa scriu cate ceva zilele astea nu prea mi-a mers calc,si in afara de asta sunt f.suparata.
sa va spun ce am patit,acum 2 zile mi-a picat dintele care mi la pus stomatoloaga acum nici jumatate de an.iar azi cand am sunat sa ma programez a spus f.senin ca nu are loc ca are multe programari si ca nu mai poate sa ma primeasca decat in ian dupa 16 ian,deci eu ce ar trebui sa fac sa stau de sarb fara dinti in gura nu?
asta nu e destul ieri am avut accident de masina,nu a fost grav nu ne-am lovit,un imbecil cand a vrut sa intre la o benzinarie si sa vireze stanga,nu s-a mai uitat in oglinda sa se asigure iar noi veneam din spate,si nici macar nu semnalizase,asa ca ieri ne-am petrecut ziua la politie si colac peste pupaza am luat o amenda de 750.000 pt ca nu sotul meu nu si-a schimbat permisul pe timisoara el fiind din orsova si nu a stiut ca treb schimbat
in acest sfarsit de sapt am facut si un lucru bun ne-am cumparat un televizor de la selgros si zilele astea ne luam si comb frigorifica de la practiker.
cam atatea despre pataniile mele sper ca urmatoarele zile sa fie mai frumoase.
v-am puat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viorela hoff spune:

hallo fetele, dupa cum scrie in titlu "impreuna t...", va doresc numai bine de Craciun si anul nou!
Viorela

Tina catelus de catifea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Buna seara

M-a sunat Silvana. A vorbit la Tunnel. Este deschis probabil in 26, dar vroiau un avans pentru rezervare. Nu cred sa fie asa full imediat dupa Craciun, asa ca mergem direct, fara rezervare. Daca nu au locuri, oricum sunt destule localuri in zona.

Asa ca ramane sa ne intalnim in 26, la ora 18 in Unirii la Fantana, ca de obicei.

Vio, multumim pentru urari si iti dorim si tie asmenea, Sarbatori Fericite alaturi de cei dragi.

Mihi, multa sanatate.

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Buna dimineata, Timisoara ocupata

Cum merg pregatirile? Eu incep sa duc lipsa de elan. Ma enerveaza cand imi fac un plan si vine altul sa mi-l incurce

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Neatza, Timisoara!

Vorba lui Gabi, ocupate rau?
Deci, inteleg ca nu se mai face rezervare, mergem direct.
Cine mai vine?
Cand faceti bradul?
Ce meniuri mai aveti pentru Ajunul Craciunului?

DORIS siINES
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

Portofoliu INES

POZE CU NOI

Mergi la inceput