Primiti si voi SMS-uri ciudate ?!

Primiti si voi SMS-uri ciudate ?! | Autor: krelia

Link direct la acest mesaj

De vreo saptamana si ceva, primesc niste sms-uri foaaaaarte ciudate, care, de obicei, "suna" cam asa:
Email!"Debbie Cabrera"*NOW save on meds you need!* http://emotionha.com/ Good day! Visit our new online pharmacy store and save up to 85% Today special

si asta e unul dintre sms-uri....
altul .....

Email! "Solimar" * Fw: lowered price quality health commodities. Come across superb deals.*How's it going. Stop being busy for one minute and frequent this w

Si iar se termina...
si iar altul....

Email! "Nanette Mckenzie" *save up to 70% on the meds you need!* http://amoveen.com/ Good day! Visit our new online pharmacy store and save up to 85% Today

si ma opresc...
faza e ca nu m-am inscris pe nici un site cu promotionale farmaceutice...deci, na-r avea de unde....conexu' nu stie ce-i cu ele....iar io, mai am putin si-o iau razna cu Email! -u' lor.....

Mai sunt "fericiti" din astia ca mine, printre voi???
Multam!


Mai stii cum te strigam pe-atunci/Icoana cu picioare lungi...
Veneai pe rau sau rau erai/Curgeai in mine pana-n rai...

Krelia...viitoare printzesita
26 august 2006
"Si daca ramuri bat in geam...de ce nu tai copacul...?"

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Florentina G spune:

Si eu primesc frecvent astfel de mesaje insa am observat ca de cand le marghez cu spam s-au mai inputinat.
Am remarcat ca la destinatar era o lista lunga de nume asemanatoare cu al meu, incepeau toate cu "flor". Cred ca se da o cautare de adrese si se trimit la gramada pur si simplu. Stiu ca este o obtiune la yahoo - nu stiu daca la ei ai cont de e-mail - sa nu-ti faci publica adresa.


Tina si Maya
Pozele noastre
Botez Maya
Nunta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

mersi frumos, Florentina..insa.....nu m-ai inteles...eu le primesc ca SMS..pe telefon!!!
Voi mai supune atentiei operatorilor, problema in cauza....ca imi suna in creier..


Mai stii cum te strigam pe-atunci/Icoana cu picioare lungi...
Veneai pe rau sau rau erai/Curgeai in mine pana-n rai...

Krelia...viitoare printzesita
26 august 2006
"Si daca ramuri bat in geam...de ce nu tai copacul...?"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florentina G spune:

Acum am observat ca era vorba de SMS-ri si nu de mailuri.
Ce pot sa spun este ca poti fi fericita ca nu te taxeaza pentru mesajele primite. Cand eram in State ne taxau chiar daca primeam SMS. La fel era si cu apelurile, nu ca aici, boierie - sa mai si primesti bonus pentru minutele primite! Iar sotul meu a primit o invitatie de la un prieten sa se incrie in nu stiu ce SMS club, a acceptat-o si in zilele urmatoare a primit peste 100 de mesaje de la tot felul de persoane. Cand i-a venit factura a luat foc si nu alta, cauta disperat o modalitate sa se scoata din baza lor de date!



Tina si Maya
Pozele noastre
Botez Maya
Nunta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Si eu am primit o perioada foarte multe dar tot le-am sters, blocat....si nu am mai primit de mult. M-am plans sotului si mi-a spus ca m-am inscris pe diverse pagini si cei de acolo le trimit unor firme pt. reclame si ....asa intri in baza lor de date si nu mai scapi de ei.



Sarbatori fericite si indestulate.







Paulacu Paul 37+ siAlexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Ar fi bine daca ar exista o optiune de blocare a SMS-urilor...
...pana atunci....mai astept
Mersic!



Mai stii cum te strigam pe-atunci/Icoana cu picioare lungi...
Veneai pe rau sau rau erai/Curgeai in mine pana-n rai...

Krelia...viitoare printzesita
26 august 2006
"Si daca ramuri bat in geam...de ce nu tai copacul...?"

Mergi la inceput