Catina si (in)fertilitatea masculina

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luli spune:

Doamne Dumnezeule - cate iei - ti-ai facut un grafic, ceva? Catina pentru ce ti-a fost recomandata? Dar obligeana?
Eu am intrebat-o pe mama mea cum a facut preparatul de care spuneam ... si e in felul urmator:
A uscat catina bine bine dupa care a rasnit-o la masina si a amestecat-o cu miere de albine (a iesit ca o crema) i-a mai pus ceva ce anume... am uitat - voi reveni cu completari, promit.
Dopa care i-a administrat-o sotului meu cate 2 linguri/zi dimineata pe nemancate.

Luli

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luli spune:

Inca ceva ce am uitat sa intreb: sucul proaspat de telina - nu ajuta la nimic?

Luli

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana1971 spune:

Luli,

Spune-ne, te rog, reteta exacta de la catina cu miere (cantitati) si ce se mai pune in compozitie.

Multumesc,
Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luli spune:

Ok - maine o intreb inca o data pe mama si va scriu.


Luli

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana1971 spune:

Luli,

Asa-i ca nu ne-ai uitat cu reteta de catina?

Multumim,

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luli spune:

Nu am uitat, am intrebat si de fapt sunt 2 retete. Sotul meu a urmat-o pe cea cu miere. In capul meu era talmes balmes prima data retinusem un mix de retete. Dar acum vi le dau sigur corect.
1) 1 Kg de catina boabe - se storc iar zeama se amesteca cu 1kg de miere poliflora. Se ia 1-2 linguri dimineata pe stomacul gol.
2) 1kg de catina boabe - se usuca foarte bine pana ajung precum boabele de piper, se rasnesc cat mai fin dupa care se amesteca cu 1 kg ulei de masline. Se administreaza la fel ca si prima.
Se tin cure de 2 luni cu pauze de 1-2 saptamani.
Bafta !!!

Behind every love is a great story

Luli

Mergi la inceput