Sexul bebelusului

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aileana spune:

Sa va spun ce am patit eu. La 21 saptamani am fost la eco 3D, unde s-a vazut CLAR!!! ca este baietel, respectiv poza frontala in pozitie 'ginecologica'. Dovada este in pozele pe care le puteti vedea in semnatura mea.

Medicului meu obstetrician (Prof.Dr. Nicolae Crisan, coordonatorul maternitatii Bucur) nu i-am spus ca am fost la 3D, intrucat el mi-a zis ca nu e nevoie si n-as fi vrut sa-l supar.

Sambata asta, 10.12 am fost la el, dupa ce data trecuta ma amenintase ca vom merge la 'ecograful ala mare' ca sa vada sexul copilului. Ecograful n-a facut 2 bani, pt ca prima oara mi-a zis ca e fata, iar dupa 5 minute i s-a parut ca e baiat. Concluzia finala a fost sa vin peste 2 saptamani cand o sa aiba mai mult timp ca sa stam mai mult. Uitasem sa va zic ca m-a durut al naibii de tare manevra lui cu ecograful pe burta mea, ziceai ca vrea sa-l bage inauntru.

Sincer, cred ca important este sa ai incredere in medic, sau sa vezi cu ochii tai si sa fii suficient de informata ca sa intelegi ce vezi.

Oricum, Lady_Hawk, daca la 22 sapt. s-a vazut sigur fata, atunci FATA E!!!!!

Pupici.

26+

Ileana si
Most wanted baby

Pozele noastre

Life is like a box of chocolates...You never know what you're gonna get

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lady_Hawk spune:

aileana si eu cred ca la 22 si 4D e greu sa se fi inselat doctorita.
Flumoase tare pozicile lu` bebu_tau!Sa-ti traiasca!!!

Io22+ cu beba_mica

beba_mica a noastra...
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20722;19/st/20060414/k/e50a/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacorinuta spune:

La 22 sapt sunt sanse mai mici ca medicul sa se insele in ceea ce priveste sexul copilului,mai ales daca este si un bun ecografist, mie mi-a spus la 14 ce este si nu ma indoiesc de asta.Depinde acum ce simti si tu, insa depinde foarte mult si de ecograf cat este de performant.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zeynat spune:

http://www.ob-ultrasound.net/genderfaq.html

Scrie niste chestii interesante despre diagnosticarea sexului bebelusului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

ai a gresi e omeneste: daca baietelul sta intr-o pozitie naspa... sigur ca iese fata!

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikol31 spune:

dar ce sanse sunt ca la 22 de saptamani la un ecograf normal sa se greseasca sexul bebeului???? ca am inteles ca la 3d, 4d sunt cam slabe sansele, dar la unul normal? mie mi s-a spus fetita de cate ori am mers la eco si a fost o vreme cand mergeam saptamanal din cauza unui chist ovarian. ultimul a fost la 22 saptamani. ar mai putea sa-si schimbe parerea? multumesc
24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk.m spune:

fetelor, eu am tot zis ca vreau sa fie surpriza sexul copilului meu, dar parca tind sa imi doresc sa aflu, fiindca sotul meu isi doreste,,, ce sa-i faci, il iubesc muuuult de tot,,,si i-as face moftul asta!
ce credeti, sunt sanse ca la 14 saptamani sa se vada la cel mai performant ecograf din mures, 2d? stiu ca e devreme,,,
daca e baietel, pe la ce varsta i se vede... stiti voi ce? Eu tot glumesc cu sotul meu, il intreb ce cromozom mi-a "pasat"... x sau y??? :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scumpy69 spune:

buna seara tuturor mamicilor si la toate gravidutzele.sunt si eu o gravidutza si as avea si eu o intrebare la cate saptamani se vede sexul copilului?am citit pe un site ca de la 14saptamani se vede la eco sexul copilulu este adevarat?va mumtumesc mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

quote:
Originally posted by scumpy69

buna seara tuturor mamicilor si la toate gravidutzele.sunt si eu o gravidutza si as avea si eu o intrebare la cate saptamani se vede sexul copilului?am citit pe un site ca de la 14saptamani se vede la eco sexul copilulu este adevarat?va mumtumesc mult


bb-lului i se vede sexul incepand cu 12-14sapt...acum depinde de cat de bun e ecografistul si cat de performant e aparatul...dar sigur dupa 16sapt se vede
mie la 14 s mi-a zis ca e fetita



Ana-Maria
15+ am oMARIA!!!AMR 25sapt
proiectul bebe pink
www.flickr.com/photos/12649238@N02/?saved=1" target="_blank">diferenta dintre poza si fotografie+poze test+poze bb+poze burtica
www.dailymotion.com/anaxena/video/x3k83m_video008_events" target="_blank">filmuletze bebe

Mergi la inceput