ce spun babele

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns belnicol spune:

Fain de tot. Sinteti super! Hai sa mai aud si sa ma mai minunez!

nicoleta si matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giana spune:



Super tare,fetele...

Sa va spun si eu:
-sa nu-l dai peste prag
-sa nu-i tai parul pana la un an
-sa nu-i puio pamper la botez,sa fie infasat direct in crasma unde daca e posibil sa faca kk si sa stea asa pana la scaldatoare



Giana de Dani
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63229" target="_blank">POVESTEA NASTERII
POZELE NOASTRE
VARSTA DANI


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darria spune:

quote:
Originally posted by loredanap

- sa nu tii animale in brate cat timp esti insarcinata ca va fi copilul paros
Lori si Sebi
www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?sqldtl=1153&page=1" target="_blank">poznasu' nostru



Sunteti tare comice, pe multe nu le stiam.
Dar eu am catel(o cockarita), oare ce spun babele? O sa aiba par din cap pana in picioare, nu o sa mai aiba nevoie de haine si o sa faca ham ham

la purtator
noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

quote:
Originally posted by loredanap

sa nu-i faci baie zilnic ca apa slabeste




ta-reeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!

quote:
Originally posted by Giana


-sa nu-i pui pampers la botez, sa fie infasat direct in crasma unde daca e posibil sa faca kk si sa stea asa pana la scaldatoare




absolut dementzial!!! mai vreau



nu mai dati din coate...oricum, fiecare mâtză pe limba ei piere ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

a mi-am mai amintit 2:

- la botez tre' sa ti-l dea nasa peste prag si sa zica "te-am luat pagan te-am adus crestin"
- sa nu pui copilul sa doarma imediat dupa asfintzit!



nu mai dati din coate...oricum, fiecare mâtză pe limba ei piere ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Lori, treaba cu baitza sa sti ca e adevarata (nu ma refer la baitza in fiecare zi), dar de aceea dupa baita papa asa bine si mult, ca obosesc, transpira. Daca nu ar manca dupa baie asa bine si ar ramane nemancati ar scadea in greutate.
Cu asta sunt de acord: ca apa te slabeste.

Am mai auzit si eu altele:
- sa nu furi cand esti insarcinata ca apre forma obiectului furat pe corpul bebelusului
- sa nu tai unghiile cu foarfeca in prima luna, ci sa le rozi... ca altfel......nu-i bine
- sa nu stai cu spatele la bebelus ca nu mai ai lapte

Codruta & Petra (9 august 2005)

Poze cu noi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60154" target="_blank">Povestea nasterii & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Varsta lui Petra

www.euroski.go.ro" target="_blank">Tabara de SKI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spic de grau spune:

-Sa nu-i faci baie duminica ca slabeste toate gramele cate le-a luat in timpul saptamanii
-Sa nu-i faci baie lunea ca il uraste lumea.
-Sa nu-l speli pe cap vinerea ca va ramane vaduv(a)
-Sa nu-l pupicesti dupa ce se impartaseste ptr ca ii iei impartashania. Trebuie intai sa doarma si abia apoi il pupi.
-Ah si una care ma streseaza rau: sa ii umblii la zizee la baie ca sa fi sigura ca nu face fimoza.

Lumy- mamica lui www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=spic%20de%20grau" target="_blank">David Andréi (11 Martie 2004)



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34758" target="_blank">Povestea nasterii lui David


Yesterday was the past, tomorrow will be the future,but today is a gift, that’s why we call it PRESENT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Spic, ce-i aia zizee?

Codruta & Petra (9 august 2005)

Poze cu noi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60154" target="_blank">Povestea nasterii & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Varsta lui Petra

www.euroski.go.ro" target="_blank">Tabara de SKI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

codruta se vede ca ai fetita si nu ai treaba cu fimoza. zizee = putulica

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabriel_bambache/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredanap spune:

si eu am avut pisica cat am fost insarcinata si imi statea pe picioare cu capul pe burtaiar babele imi dadeau tot felul de exemple reale cum ca cineva a luat un pui in mana si a iesit copilul cu puf de pui


Mergi la inceput