Bebelusi de iulie-august 2005 (29)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamini spune:

quote:
Originally posted by anis

'neata mamici...
Ingrid vad ca ieri si azi nimineata n-a mai facut deloc diaree...ma oftic un pic pt ca azi vine dr si vroiam sa ii arat...

AniS si Ingrid *** ingerashul ce mi l-a trimis Dumnezeu *** (2 august 2005)
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."



Anis, cum sa te oftici, Doamne fereste! bucura-te ca e fata bine, lasa pediatra...
e foarte studioasa frumusica ta

M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankak spune:

Buna dimineata fetelor!
Noi ieri am tras putin chiulul de la forum . Azi speram sa recuperam! La noi nimic nou, dormim 10 ore pe noapte fara intrerupere, in schimb mai fentam putin la mincare, lasa in bibe cam 10-15 ml.
Citesc si revin!

Anca si Matei (26 august 2005)


http://pg.photos.yahoo.com/ph/ancaknacoschi/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellarot spune:

Buna mamici si pitici !!
Ieri ma fost la control cu micuta pt blandutele care i-au iesit zilele trecute si suntem bine, ne-am cantarit si avem 6450 gr.
Azi mergem la vaccin da' trebuie !

maminisi Gabriela mea are chelie la spate, mai are putin par,da' e acoperit de restul pletelor si stii care e culmea cheliei? ii cade par tot de acolo Restul parului e super lucios si e altul decat cel cu care s-a nascut, ama observat zilelel trecute ca de la negru are acum saten cu nuante roscate

Giana si eu patesc asa cu pampers-ii de la o vreme da' am pus-o pe seama activitatii de pedalare a micutei care, mai ales cand face kk , are un chef nebun sa pedaleze ...stie ac trebuie sa o schimb si e fericita cand ramane in funduletul gol
Libero am avut si am fost multumita de ele, da' am renuntat ca erau prea grosi fata de pampers.

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamini spune:

quote:
Originally posted by ellarot

Buna mamici si pitici !!
maminisi Gabriela mea are chelie la spate, mai are putin par,da' e acoperit de restul pletelor si stii care e culmea cheliei? ii cade par tot de acolo Restul parului e super lucios si e altul decat cel cu care s-a nascut, ama observat zilelel trecute ca de la negru are acum saten cu nuante roscate
Ella & Gabriela-Maria (02.08.2005)
varsta Gabrielei-Maria
poze



Gabriela ta are super-freza , cred ca isi acopera cheliutza...
bafta la vaccin!

M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KULTA spune:

Mamini, astept rezultatul ekg-ului in 2 saptamini. Abia astept sa vina mama iar. Mi-ar placea sa imi faci cunostinta cu prietena ta. Esti tare draguta sa te gindesti la mine.
Pupicei multi
P

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankak spune:

Pisi_ella Bine ai revenit! tizului Matei!

Mamini Faina maseluta! Si eu care credeam ca te-a fericit Veve cu un dintisor fara sa simti, ca saraca Anis cred ca are muuuuulte fire de par alb de cind se chinuie dintisorii lui Ingrid sa iasa in "lume" Frumoasa fata ai! Seamana cu mama, asta e clar la cit de frumoasa e!

Anca si Matei (26 august 2005)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ancaknacoschi/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellarot spune:

Anis pune-o cat mai des pe Ingrit la san si iti vei reveni sigur. Ma bucur ca febra a cedat, era si cazul
Laura25 si mie imi facea mama branza cu galbenus de ou crud insa. si tare bun era ....si acum imi place da's prea lenesa sa-mi fac Da' nu stiu daca e recomandat galbenusul crud la bb. Parerea mea e ca nu , asa ca mai bine amestecata cu fructe decat cu ou.



poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankak spune:

Eu am fost la o prietena acum 2 zile si l-am cintarit pe Matei ca dr mea il pune pe in cintar care parca e de la anticariat. Are 6770 gr.

Monica, inca nu am ajuns sa citesc daca ai venit de la coafor! Sper sa te fi simtit bine! Cit despre soacra, eu nu am avut "placerea", am o soacra piinea lui Dumnezeu! Tare mi-i draga, si asa il iubeste pe Matei, daca as vrea il pot lasa la ea si o sapt. ca nu se supara, ba din contra!

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ancaknacoschi/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankak spune:

Acusor nu te stresa! Si Matei mai are scune verzi dar alterneaza cu cele normale, dupa unul mai verde face urmatorul normal. Sigur nu sintem de aceeasi mama? Ca eu cu soacra-mea nu ma confrunt cu problemele pe care mi le face maica-mea!

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ancaknacoschi/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellarot spune:

Monai ii dau cu lingurita ceai , suc de fructe , da' tare greu merge. Suzeta nu o vrea desi trebuia sa i-o dau dupa spusele medicului ca sa nu-si mai bage degetul cu hemangiom in gurita (da' sincer ma bucur ca nu vrea, deh...mostenire de familie incapatanarea asta ) Mai bine ii dai tzitzi cand o vad cu degetelu respectiv in gurita si rezolvam problema....de cateva zile vad ca nu si-l mai suge, doar si-l baga 2-3 secunde in gurita si gata. Cu biberonul nu am avut succes si am renuntat la acest chin, mai bine ma chinui cu lingurita ca ricum va fi mult mai de folos pe viitor
svety si eu pap dulce mai ales ciocolata si budinca da' si foarte multe fructe si lactate.

Ca tot vorvea cineva de par ....si mie imi cade foarte mult, m-am si tuns din cauza asta , nu ca mi-ar sta rau da' am avut tot timpul parul lung.Da' asta e micutii nostri merita orice sacrificiu , iar legat de greutate vad ca am scapat de multe kg am pus 18kg si mai am de dat jos vreo 4 kg, vreo 2 mai opresc si pentru mine
BravoLia2000 ar fi intr-adevar pacat sa nu papam noi ce ramane

poze

Mergi la inceput