La Elvetzieni (9)

La Elvetzieni (9) | Autor: iren

Link direct la acest mesaj

Aici gasiti:
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=23692" target="_blank"> Prima parte
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=28052&whichpage=1" target="_blank"> Partea a 2-a
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=31080&whichpage=1" target="_blank"> Partea a 3-a
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41396&whichpage=9" target="_blank"> Partea a 4-a
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41396&whichpage=9" target="_blank"> Partea a 5-a
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43005&whichpage=10" target="_blank"> Partea a 6-a
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50423&whichpage=11" target="_blank">Partea a 7-a
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58452" target="_blank">Partea a 8-4

Deci:
Întilnirea la ceas sus la HB la ora 18, la 18.30 avem rezervare la restaurantul www.tasteofparadise.ch" target="_blank">Taste of Paradise Löwenstrasse 35, la 5 minute distantza de gara (cine a fost la intilnirea din 12 martie 2005 shtie restaurantul) iar la ora 21.30 avem rezervare la discoteca www.sugarlounge.ch" target="_blank"> Sugar Lounge , aflata tot pe Löwenstrasse la numarul 2.
Discoteca este cu intrare, 20 fr, dar avind in vedere ca sintem un grup destul de numeros, cu masa rezervata, vom intra gratis, asha ca cei care vor veni mai tirziu la discoteca vor trebui sa spuna ca sint din grupul Andreei, ca sa nu plateasca intrare.
Cam astea-s informatziile de baza, pentru alte nelamuriri va rog sa ma contactatzi.





Iren dubla mamica Bogdanelu nazdravanu si Julia turbo

noiembrie
degetzeii




In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62378" target="_blank">Ajutatzi-o pe micutza Alina sa vada

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Io-s o puturoasa azi, m-am sculat pe la 11 juma, noroc ca Juli halise dimineatza un bibe de lapte, iar Bogdanelu mincase ce era prin dulapuri, ca-s la inaltzimea lui Acu stau in casa, e asha innorat de n-am kef sa ies, iar o sa ma injure berbatu ca n-are piine prea multa
In rest, mi-am luat o piatra de pe inima c-am reushit sa gasesc toate locatziile in timp util, am facut shi 5 foitze cu cazul Alinei, poate doneaza cineva, m-am cam kinuit, nu arata profi, da a fost prima oara cind am facut asha ceva, cu paginarea pozelor, micshorare, text, etc, oricum, care-o sa vrea sa dea ceva n-o sa se impiedice de faptul ca flyer-u nu-i facut profesional, io una m-am straduit
Restu, vegetatzi?

Iren dubla mamica Bogdanelu nazdravanu si Julia turbo

noiembrie
degetzeii




In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62378" target="_blank">Ajutatzi-o pe micutza Alina sa vada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns turturica spune:

iren, io nu poci ca sa viu, ma pregatesc de neamuri.
pistachio, mersi de oferta, dar simbata viitoare e prea tirziu pentru noi. Poate mergem o data impreuna dupa anul nou, cind mai mergeti voi incolo.

fetelor, eu m-am tuns, o freza de aici, a doua din stinga rindul de sus:
http://www.stellure.com/hairstyle/?show

nu mi-a iesit cam ca in poza, dar e ok. Acuma mi s-a pus pata sa mi-l si vopsesc. As vrea sa-mi pun niste suvite, dar inca nu-s hotarita. Bineinteles ca tipa da la coafor a zis ca mi-ar sta bine, dar ea nu-i obiectiva. Pe de-o parte ma gindesc ca daca mi-l vopsesc si nu-s multumita nu mai am ce sa fac, pe de alta parte m-am cam saturat de culoarea naturala. Noah, nu stiu inca ce sa fac si barbatu-mio nu m-ajuta deloc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Neatza, fete!
Io mi-s lenuasa, n-am kef de nika, degeaba ninge-afara, ca tot intuneric e Tre sa ies cu plozii pin la magazin, poate-mi mai trece somnu.
Delia, tare pacat ca nu potzi veni...Mah, n-arata rau frizura, vezi ca geseshti la magazin vopsea care are shi kit de shuvitze, te potzi face singura, nu-i mare scofala!
Anita mi-a tras clapa azi, ca n-a mai venit, da poate se tzine de cuvint sa vina saptamina viitoare
Adelu, piune umbli, bre? Eshti bine, sanatoasa shi formoasa?
'Matra, io te-ajtept miine, da nu dimi, ca dimi mak la playgroup.
Danelutza shi Mira, pe unde sintetzi, atzi luat vacantza?

Iren dubla mamica Bogdanelu nazdravanu si Julia turbo

noiembrie
degetzeii




In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62378" target="_blank">Ajutatzi-o pe micutza Alina sa vada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Hei, doamnelor, cum v-ati distrat? astept cu mare nerabdare povestile + pozele de la petrecere.
Va pup cu drag si va urez o duminica frumoasa in continuare.

"Unde exista dragoste, exista si Dumnezeu" - Tolstoi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

M-e lene sa mai scriu, asha ca va dau linku de pe casa ro, unde mi-am scris maretzele impresii, shi unde vedetzi shi pozele facute de Adela http://casa-romanilor.ch/forum/viewtopic.php?t=136
Pup shi-o zi mijtoaca

Iren dubla mamica Bogdanelu nazdravanu si Julia turbo

noiembrie
degetzeii




In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62378" target="_blank">Ajutatzi-o pe micutza Alina sa vada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Iren, as vrea eu vacanta!!. suntem totu betegi, adica am fost pe rand, saptamana asta a fost Daria, ea e mai bine de azi, doar mai are niste muci grosi si verzi... De ieri am inceput si eu, tusesc si sunt asa molesita ma dor toate oasele... si n-am chef de nimic. Azi a facut sotul meu mai toate pe aici cu exceptia pranzului. Acum astept sa-l bage pe David in pat(altfel vrea si el!!!) sa ma bag in baie si apoi la culcarica !!
Si... nici nu va mai gaseam, ma gandeam eu ca iara ati schimbat titlul subiectului!!
cum a fost la petrecere???

Mira30+ mami de DAVID (15.08.2002) si DARIA (20.11.2004)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/miraklucker/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Mira, la party fu bine, intra pe linku pe care l-am dat mai sus, spre casa ro, ca am scris acolo.

Iren dubla mamica Bogdanelu nazdravanu si Julia turbo

noiembrie
degetzeii




In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62378" target="_blank">Ajutatzi-o pe micutza Alina sa vada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Doamne fetelor, ca nu va mai gaseam!!!!!!
Pe pagina 6???
Sau ati plecat in vacanta?
Eu bolesc, inca, de aprope 2 saptamani, intai tuse apoi m-a luat o sinusita ... ca la carte cu tot ce se poate!!!!!! sunt bleaga ca o carpa Parca azi sunt ceva mai bine. De ieri am inceput cu antibiotice ca nu se mai putea, mai in fiecare seara eram inaitea lui David in pat. Al meu sot tot incerca sa ma trateze cu comprese cu tuica, inhalatii si alte cele dar n-a mers si gata, asa ca am trecut la masuri radicale!! Inca ma mai doare capul si curge de la mine din nas....., dar de aiai tot infundata sunt. si ca sa fie distractia completa Daria s-a molipsit si ea , dar din fericire e deja mai bine.
Bebelina cred ca e bine dupa cate ghinturi primesc nu se pare ca ar fi prea afectata de nimic!.
David nu mai are rabdare, mai toata ziua intreaba cand vine Mosul cand mergem sa luam bradul, si daca avem destule globuri?? Ce griji isi face si el!
In rest imi vine sa plang cand ma uit la mine in casa, nu am reusit sa fac nimic. Azi e zi de spalat, maine de vizite poate vineri ca e si sotul acasa. Daca nu asa ramane! Asta e sa fim noi sanatosi, ca nu-mi ridica nimeni statuie!
Acum ma duc sa mai arunc un rand de haine in masina cat inca e liniste si pace!!
Va pup pe toate
UN CRACIUN FERICIT SI UN mOS INCARCAT DE MULTE, MULTE DARURI!

Mira 31+ mami de DAVID (15.08.2002) si DARIA (20.11.2004)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/miraklucker/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pistachio spune:

ma, fetelor! dar chiar, pe unde sunteti?!
noi suntem bine, alex ma-nebuneste toata ziua ca vrea afara( tot timpul "mami, bye-bye!") si se duce la el la sifonier si-si trage haine si tot incearca sa se-mbarace!
si noi va dorim un craciun fericit alaturi de cei dragi!


http://pg.photos.yahoo.com/ph/anitasteven2001/detail?.dir=9aec&.dnm=3c16.jpg&.src=ph

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Pai am zis ca daca numa io vorbesc p-acilea, cu rare intreruperi, de ce sa mai scriu?
Noi veshti notabile n-avem, decit ca am pus pozne noi, le gasitzi la semnatura.
In rest, viva la revolucion!

Iren dubla mamica Bogdanelu nazdravanu si Julia turbo
decembrie
degetzeii


In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62378" target="_blank">Ajutatzi-o pe micutza Alina sa vada

Mergi la inceput