Aici raspund la intrebari legate de trat.nat.!!!3

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pauly spune:

Buna Livia.
Ti-am citit tratamentul si la ora actuala il urmez.Eu am avut o sarcina de 2 luni rezultata dintr-un fiv,spun ca am avut ptr. ca bebe meu a incetat din evolutie,adica a murit .Am apelat la fiv din cauza trompelor usor opturate dar recunosc ca m-am dus mult prea devreme adica inainte sa epuizez restul variantelor.(o eventuala desfundare).La histerosalpingofrafie o trompa se vede mai slab iar una nu.Din toate ingredientele acestui tratament te rog sa-mi spui care ar cel mai bun ptr. trompe?Sau sa il respect intocmai?
Multumesc de intelegere si ma bucur ca v-am gasit fetelor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca B spune:

Buna seara Livia, buna seara aspirantelor,
Va urmaresc de ceva vreme, am plans si am ras alaturi de voi iar acum am inceput sa sper din nou.
Livia, stiu ca esti foarte ocupata cu pregatirile pt Sfantul Craciun dar te rog sa-mi spui spui daca pot sa urmez tratamentul recomandat de tine in totalitate sau trebuie ceva modificat.Iata care este situatia mea: in iunie am avut o sarcina extrauterina in urma careia am ramas fara trompa uterina stanga.Ovarul stang este sanatos iar ovarul drept (cel cu care sper sa raman insarcinata) este ... mai mic si cu cicatrici deoarece cu 4 ani in urma am avut cateva chisturi dintre care cel mai mare a avut aprox 4cm de care am scapat cu tratament. In luna oct am inceput tratament de stimulare cu clomid, am avut ovulatie dar foliculii ovarului drept au fost mici, luna noiembrie a ovulat ovarul stang, iar luna aceasta m-am oprit deoarece am un chist 2.9cm pe ovarul stang si trebuie sa astept pana in ian pt a vedea daca s-a retras.Precizez ca ovarele ovuleaza pe rand iar acest CM e randul ovarului drept.
M-am hotarat sa incerc tratamentul naturist si sper cu ajutorul tau si a celorlalte fete sa gasesc raspus la nedumeririle mele. Din a cata zi a CM pot incepe tratamentul? Vit E de cate unitati, 250 sau 400? Nu pot gasi kamayani aici(Londra), se poate inlocui? Sa mai iau acid folic daca incep acest trat?
Eu va multumesc anticipat, spor la pregatirea Craciunului si sa va iasa bucatele mai bune ca niciodata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luli spune:

Buna Livia,

Poti sa ma scoti si pe mine la lumina?
Care e rolul catinei in tratarea infertilitatii masculine?
Sotul meu a luat timp de 2 luni de zile catina cu miere de albine poliflora pentru scaderea colesterolului si am ramas uimiti ca pe langa scaderea colesterolului s-a imbunatatit considerabil si spermograma.

Multumesc frumos,

Behind every love is a great story

Luli

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia1 spune:

buna fetelor!vreau si eu un tratament pt sotul meu.El are probleme cu motilitate.lui sunt cam puturosi si inceracam de 4 ani sa facem un bebe.am facut doua inseminari si un fiv si nu as mai vrea sa mai fac nimic,ci sa incerc pe cale naturala cu tratament naturist.poate cineva sa ma ajute?As dori un tratament mai simplu si fara ceaiuri,daca se poate cu pastile sau tinctura.v-as ruga,daca puteti sa-mi scrieti cat mai repede asa sunt in ro sa mi le aduca cunatul meu peste doua saptamani.Astept raspunsurile voastre.crezi ca pot gasi ceva aici in germania?PUPICI!

lucia cu dorinta de a avea un bebe!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Lucia1, ti-am raspuns la subiectul deschis de tine "branca ursului in Germania". Daca tot ai deschis acest subiect si tot ai cerut ajutor si mai mult de atat cineva s-a oferit sa te si ajute (in afara de mine inca o fata!) ar fi putut sa iti pese si sa ma dai pe acolo (adica pe la subiectul tau). Daca nu m-ai ai nevoie de ajutor e OK, dar un "multumesc fetelor, stiti m-a rezolvat altcineva sau bla.bla." cred ca meritam.
In rest iti doresc succes sa reusesti in ceea ce ti-ai propus.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kally_1531 spune:

BUNA LIVIA!NU AM NICI O INTREBARE,DOAR VREAU SA-TI SPUN CA ESTI O FEMEIE EXRTAORDINARA.KALLY

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

kally_1531:multumesc mult pt.compliment!!!


luli:despre catina:indicata in sterilitate, insuficienta ovariana - se face un tratament de lunga durata (minimum trei luni), avand efect foarte puternic atunci cand este asociata cu tratamentul intern cu plante cu efecte hormonale (branca-ursului, naprasnic)mai este si stimulent puternic al sistemului imunitar,.Catina este una din plantele cu cel mai ridicat continut de vitamine F si E (vitamina E fiind numita si vitamina tineretii), intrucat este implicata in cele mai importante procese de regenerare din organism. Pe langa vitamina E, catina este foarte bogata in vitamina A, C, PP, la care se adauga intreg complexul vitaminic B.




Bianca B:poti incepe oricand trat.;vit.E sa fie de 200u.i.;acid folic vei lua tot timpul fiindca previne malformatiile congenitale(spina bifida).Poti renunta la kamayani dar trebuie sa bei cu o cana de naprasnic mai mult(adica 4/zi).


pauly:ar fi bine sa urmezi trat.intocmai!

housepocket480:poti incerca un trat. doar cu naprasnic(4 cani/zi)preparat special (gasesti pe forum)ca altfel nu are efect;muguri de zmeur 30 pic.de 3 ori /zi,tinctura de marar doar 21 de zile(nu mai mult);acid folic.Cum ai ramas insarcinata intrerupi trat.nat.,ok?!
Actul sexual sa se efectueze numai in perioada fertila (din a 9-a zi pana in a 18-a zi din 2 in 2 zile dupa o irigatie vaginala cu apa fiarta si racita (calduta)+1 lingura rasa de bicarbonat sau ceai (infuzie) concentrat de galbenele,apoi se sta minim o jumatate de ora culcata dupa contactul sexual, eventual cu bazinul mai sus.



papushel:usurel-usurel...poti incepe trat.oricand iar odata rezolvata rana pe col vei lua doar branca-ursului(5 ml de 3ori/zi);naprasnic 2 cani /zi+pulbere de naprasnic sublingual de 3 ori/zi;acid folic;Vit.E,mastodynon 30 pic.dim. si 30 pic.seara;muguri de zmeur(50 pic.de 3 ori/zi);tincturi de marar si telina din fiecare vei lua 5 ml de 3 ori/zi doar 21 de zile(nu mai mult),cretisoara-infuzie-1 cana/zi..Tincturile le diluazi cu apa!


tzontzonel si Flori70:puteti lua trat.care l-am scris pt.papushel...este un trat.pt.stimularea puternica a ovarelor...nu se face mai mult de 3 luni!

ps:trat.nat.se adm.inainte de masa !!!


Fetele mai scriu dupa SARBATORI pana atunci va urez din tot sufletul numai bine !!!

cu drag








Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papushel spune:

Livia, iti multumesc mult pentru raspuns...rana pe col nu cred ca e grava, papanicolau mi-a iesit normal (2), medicul nu mi-a zis de cauterizare, ci, culmea, mi-a dat carpicon si tricomicon ovule...asa ca astept urmatorul CM si ma apuc de ele, in paralel cu tratamentul tau, asta după sarbatori...pana la noi vesti, iti doresc sa ai sarbatorile fericite pe care le meriti din plin...La multi ani!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzontzonel spune:

Livia multumesc tare mult. Sa te ajute Doamne-Doamne si sa ai sarbatori fericite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Buna Livia,

Sunt Monica si la inceputul lunii decembrie am facut un FIV neterminat. M-am orit inainte de punctie pentru ca eram suspecta de hiperstimulare ovariana ~ 40 foliculi. Inainte de inhibare mi-au aparut 3 chisturi punctionate ulterior. Dupa cum se vede ovarele mele sunt tare harnice. Toate analizele de dinainte de FIV au iesit bine inclusiv laparoscopia.
Cauza infertilitatii in cazul nostru este masculina. < 1 milion , diagnosticat cu criptospermie.
Voi face un FIV dupa 3-4 luni de repaus pentru refacerea ovarelor.

Imi recomanzi ceva natural in cazul nostru?

Multumesc.

Monica

Mergi la inceput