Aici raspund la intrebari legate de trat.nat.!!!3

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb4me spune:

buna fetelor!
am patit si eu ceva asemnator luna aceasta dar luasem branca ursului.Am facut tratamentul doar doua saptamani si a trebuit sa intrerup pentru ca ameteam ingrozitor si simteam o presiune puternica in crestetul capului. tensiunea mi-a scazut (10 cu 7). In a 17 zi de la prima zi de ciclu am avut dureri de burta si cateva pete maronii .... insa presupun ca a fost ovulatie pentru ca la doua zile dupa asta a aparut si "albusul de ou" ;) ... acum astept cu nerabdare sa treaca zilele sa imi pot face testul de sarcina ... optimismul imi scade pe masura ce durerile de burta se intetzesc ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bodea spune:

Bine v-am gasit.Ma numesc Teo si intru prima oara in legatura cu voi.Ma aflu in situatia multora dintre voi,adica imi doresc cu disperare un bebe si nu vine.Acum o luna am inceput sa iau branca ursului si cred ca am eliminat ceva in primele zile,adica urina era maro inchis si m-a durut in partea dreapta cateva zile. Acum sunt ok si sper sa aiba un rezultat aceasta tinctura.A mai patit cineva asa ceva, ar trebui sa ma ingrijoreze? Daca stie cineva ce s-a intamplat ,astept un raspuns.Va pup.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chivutamonica spune:

buna Mariee,
din raspunsul tau am remarcat ca imi ziceai sa pun pina la venirea CM., ovule cu utrogestan,,,eu nu am pus asa ceva.Unde gasesc?
sau nici nu stiu cum sa te intreb,crede-ma.
sa stii ca ai avut dreptate de ce mi-ai zis ,daca stau bine si analizez cum a fost a doua ora cu acele pete maro si dureri,pot sa zic ca mi-a venit si ovulatie,parca era ca si gelatina...dar cu cheaguri.
...acum iar am luat-o de la capat cu trat.stau in fata calc.cu ceaiul de BU.si-l savurez incet dar fara placere.
Mii de multumiri si pupici


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariee spune:

Moni, utrogestanul este un progestativ, se gaseste la toate farmaciile din Ro fara reteta se da!!! sunt niste pastilute rotunde gelatinoase care se pot inghiti cu apa (pot provoca greata) sau folosite intravaginal, fetele spuneau ca sunt mai eficiente!!!!
[[size=2]red]DAR ATENTIE!!! NU LE PUNE DECAT DUPA OVULATIE!!! ALTFEL INHIBA OVULATIA!!!![/size=2


Ceaiul de BU nici eu nu il suport deloc!!! Folosesc pulbere sublingual 15min apoi o beau cu apa!! Nici asa nu e amuzant dar ceaiul chiar nu il suport!!!! Fetele ia capsule, am vazut p forum; cred ca imi voi cumpara cand voi merge in Ro!!!

Teo[/red], bine ai venit!!! Eu nu am avut simptomele acestea dar cred ca sunt pozitive!!!!

pupicei dulci



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chivutamonica spune:

draga Mariee,
ma bucur ca mi-ai raspuns dar din pacate nu sunt in Rom.De un an si jum. sunt in SUA.{Las Vegas}.
poate stiu fetele care sunt pe aici unde si sub ce denumire le gasesc.
pupici
Moni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb4me spune:

quote:
Originally posted by Mariee

Moni, Ceaiul de BU nici eu nu il suport deloc!!! Folosesc pulbere sublingual 15min apoi o beau cu apa!! Nici asa nu e amuzant dar ceaiul chiar nu il suport!!!! Fetele ia capsule, am vazut p forum; cred ca imi voi cumpara cand voi merge in Ro!!!


in ce sens nu il suporti ? ai cumva probleme cu tensiunea ? ai avut vreo reactie neplacuta de la tinctura ? difera reactiile daca iei pulberea? ...as incerca si eu cu pulbere daca as stii ca nu imi scade tensiunea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laauurra spune:

quote:
Originally posted by chivutamonica

draga Mariee,
ma bucur ca mi-ai raspuns dar din pacate nu sunt in Rom.De un an si jum. sunt in SUA.{Las Vegas}.
poate stiu fetele care sunt pe aici unde si sub ce denumire le gasesc.
pupici
Moni

chivuta


Si eu sunt in Las Vegas, produse naturiste gasesti la Sufower mrket (Flamingo cu Raimbow) sau la Whole Food Market (pe Charleston blvd. vis-a-vis de Boca parck )... de obicei caut numele de plante in latina si din latina in engleza si ma duc la ei. Daca ai ceva ce nu gasesti te poti duce la ei si ei pot incerca sa-l gaseasca pentru tine, dar sunt multe plante pe care ei nu le folosesc.
Eu am gasit pastile de VITEX CASTUS AGNUS la Sunflower market costa aproape 7$ cutia de 90 pastile.

--------------------------------------------------------------------------------

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elpower spune:

Buna la toata lumea,
Citesc de mult acest forum, dar nu am vorbit niciodata aici. Am treizeci si doi de ani, iar sotul meu douazeci si noua si ne dorim enorm un BB.
Acum, ca am inceput de o saptamana tratamentul Liviei, am zis sa ma bag si eu in seama putin. Mai ales ca oricat as cauta, nu mai gasesc informatia cu privire la cat metronidazol trebuie sa contina un ovul. Stiu ca trebuie supozitoare, dar astea sunt imposibil de gasit, asa ca am luat flagyl ovule care contin 500mg metronidazol/ovul. M-am gandit ca, in lipsa de altceva, le pot folosi si pe astea.
Despre efectele tratamentului pot spune, desi e prea devreme sa ma pronunt, ca nu le-am observat decat la ten. S-a facut mai luminos si nu mai este deshidratat. Desi s-ar puteasa fie si de la spirulina pe care o iau de trei luni. Oricum, nu asta urmaream sa obtin, dar ma simt putin incurajata ca are un efect. Ma gandesc ca poate fi si de la pulberea de seminte de marar. Seminte de telina nu gasesc nicaieri, asa ca le-am inlocuit cu tinctura. In cazul asta tot o lingurita de pulbere de marar o trebui sa iau sau doar o jumatate?
Sper sa ma ajute si pe mine Dumnezeu sa devin mamica.
Va pup si va multumesc ca existati!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

metronidazol trebuie 1g/zi deci 2 ovule(in funduletz) odata!

tinctura de telina:o lingurita dizolvata in 1/2 pahar apa de 3 ori/zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elpower spune:

Multumesc mult Livia. Sa-ti dea Dumnezeu sanatate si bucurii!

Mergi la inceput