Bebelusi de iulie-august 2005 (27)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

noi ne intoarcem pe toate partile si apucam jucariile de multisor acum stam in fundulet.

ankak ziceaiu de dureri de spate si de picioare? la mine sunt crunte mai ales de genunchi si glezne, asta este riscurile meseriei .

fetelo voi cum dati banana la bb? dr mi-a zis sa o coc dar eu m-am strambat.. ce alte fructe mai dati la bb in afar de mar si banana. eu o sa incerc si para. citrice nu ii bag decat dupa 9 luni ptr ca asunt acide si alergene.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabriel_bambache/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellarot spune:

Valcampan bine ai venit si felicitari pentru bb. E trista povestea ta, imi pare rau, da' bravo pentru curajul de a spune NU unui om care nu te merita. Sanatate si numai bucurii alaturi de micutul tau puisor.
Diana Mirela bine ai venit si felicitari pentru bb.

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellarot spune:

Nu mai e nimeni ??? Fetelor unde ati plecat?
Noi ne intoarcem pe burtica, da' nu si inapoi si e circ mare cand ne plictisim de stat pe burtica daca mami sau tati nu e prin zona Pe burtica stam precum "avionul" cu mainile si picioarele in aer.
Micuta mea daca prinde bine degetele lui tati sau ale mele, se ridica direct in picioare , iar in fundulet ar sta toata ziua.
In patut sau pat nu mai stam intr-un sigur loc ca e prea plictisitor

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bAly spune:

Fetele, cine ma ajuta si pe mine??

De miercuri am agatat o laringita de mai mare frumusetea. joi , vineri si simbata abia puteam vb. ieri a fost mai ok dar se pare ca am fortat gitul prea tare cu vb si acu iar abia ma pot auzi. pe mine ma tratez cu sirop de ceapa cu miere, cu sirop de pin su tinctura de cimbru.

Partea mai rea e ca am impresia ca o atinge si pe Laura -are mucusori si mi se pare ca e nitel ragusita. ce ma fac? ce pot sa-i dau ei? din ce i-au eu numai tinctura de cimbru e fara miere. puteti careva dintre voi sa intrebati medicul voastru pediatru daca e ok tinctura de cimbru pt bb de 4 luni? noi vom merge miine la dr, are ctrl de 4 luni, dar ma indoiesc ca va sti dr ceva de tinctura de cimbru.

In rest, laptic nu mai am aproape de loc. Ce eram eu obosita, acu cu laringita asta nici atit nu ma pot odihni, plus ca am evitat sa o mai pun la sin pt ca nu stiu daca e ok cu ce iau eu. Si incepusem sa-i dau formula de cand v-am scris ult data si va ziceam ca nu mai stiu ce sa fac cu burtica ei. Asa ca acu mai are cam o masa doua de sin si in rest biberon. Nici ea nu papa mult. De cele mai multe ori 60-70 ml si spre seara papa cam 110ml.

de dormit doarme bine noaptea, in sensul ca adoarme pe la 8, 8.30 se trezeste in jur de 3 si apoi la 6 sau 7. cateodata sa trezeste 1-4-6/7.

la cap kg nu stam prea grozav. nu sunt sigura dar cred ca are in jur de 5,500kg (n. cu 2,500kg) numa vreo 3 kg in 4 luni, da asta e. va zic miine exact dupa ce vin de la dr.

pupici si sanatate multa.


Alina, mamica de 2 fetite, Andreea cea nazdravana si Laura
http://community.webshots.com/user/zarzarele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

bbdeiulie-august Vrem si noi completare la date: la 4 luni avea 6 kg si 60cm iar la 5 luni avea 6,500 kg si 63 cm.Am inceput diversificarea la 5 luni.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabriel_bambache/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellarot spune:

Giana frumoasa povestea nasterii . Eu ma chinui sa o scriu de vreo cateva zile, da' cand vine cheful de scris...ma cheama datoria

Micutei mele i-au aparut niste blandute in stanga buricului si seamana cu cele aparute dupa ce ne urzicam. Ne mai apar rar de la caldura in zona pieptului sau gatului care trec insa repede, astea de acum au deja vechime de cateva zile sunt izolate. Mai are vreo 3-4 punctulete pe picior. Voi ati patit asa ceva? ce ati folosit?

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Moa fetele ,tare ciudat.Azi am zis ca nu o scot pe Ingrid afara, era prea umezeala si ceata.Si am iesit doar eu.Am stat vreo ora afara..si acum ma ustura f tare in gat (fara sa aibe legatura cuceva de baut ) si ma doare capul..Ce dumnezeu am colectat???

Aaaa..Ingrid inca nu a facut kka azi


AniS si Ingrid *** ingerashul ce mi l-a trimis Dumnezeu *** (2 august 2005)
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katink spune:

Alina, succes la control si insanatosire grabnica. Si la multe luni inainte Laurei!

KULTAAAA, cum ti-au iesit analizele? De ce nu ne mai spui nimica? Esti bine?

Andre_ea, multumesc pentru sfat. Hai ca daca nu am rostogolit-o pe mandra mea de a ametit, sper ca a prins miscarea
Am facut cum ai spus tu, si vad ca dupa 2-3 rostogoliri deja isi impingea singura piciorusul, mana sub ea ramane, dar oricum zic eu ca a prins miscarea... ii fac asa zilnic... trebuie sa se dea pe brazda.
Cat despre prinsul jucariile, cred ca si mai mult la noi a ajutat-o baby gym-ul primit cadou cand avea o luna pe care l-am si montat atunci, cu toate ca scrie pentru 3-6 luni.
Initial dadea asa haotic cu manutele in jucariile prinse pe cadrul ala, apoi a inceput sa le atinga, apoi sa le prinda cand cu o mana cand cu cealalta si acuma nu are probleme, cum vede ceva de prins cum PAC se infinge cu degetele in obiectul respectiv..
Poate nu ar strica sa ii luati o jucarioara dintr-asta si lui Tudor...

Cipcipcip, tot tin sa te intreb si uit mereu... Julia e nascuta pe 5 sau pe 4 aug.? In lista noastra e trecuta pe 5 si din cate imi amintesc tu cand postezi mesaje acolo jos in semnatura scrie 4 aug....



Pupici,
Katink si Emma Andreea, 5 august 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katink spune:

Ellarot, exact asa zic si eu cand sta Emma pe burtica, parca e avion Se sprijina numai pe piept si cu manutele parca innoata Sau daca ii pun jucarii in fata ei incepe sa le traga spre ea, sau acuma de exemplu e pe burta si sta cu o mana in gurita si cu una trage de un elefantel

Anis, sanatate mamicuta, dar ce e acolo la voi? Isi revine Ingrid si incepi tu? Sanatate va doresc!



Pupici,
Katink si Emma Andreea, 5 august 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

KAtink....nici io nu stiu ce e...dar tare mult vreau sa fie normal...ca am ajuns sa ma sfatuiesc singura ( ase citi vorbi singura)
Tu ce ai facut pana la urma?I-ai dat bibe?


AniS si Ingrid *** ingerashul ce mi l-a trimis Dumnezeu *** (2 august 2005)
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput