Muzicieni DC (2)

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

mai dar asta-i chestie de "scris" la ziar(chiar n-aveti o pila pe undeva?)...daca organizeaza olimpiada sa puna la dispozitie toate cele necesare...
instrumente(nu sa carati voi de la mama naibii cu masina) ca doar se pot aduce pentru cateva ore de la filarmonica, de la enescu...de oriunde...daca e buna vointza se poate...
chestia cu cazarea profesorilor...iar mi se pare o prostie... dupa ce ca ai salariu 3 lulele 3 surcele sa-ti platesti singur cazarea...offf...de-aia pleaca toti din rom ca sunt acriti pana peste cap...
deci cam pe miercuri-joi am putea sa ne vedem...sper sa fiu in forma si sa-mi revin repede dupa zilele de luni si marti
va pup sa auzim numai de bine

monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sveronica spune:

Buna seara tuturor,

Sunt profesoara la Lipatti si sunt mirata de ceea ce afirmi tu.
Toata dimineata am carat de la gara.....cu masina personala.....dar si cu ajutorul unui microbuz al primariei......grupurile din zona Cluj.....ptr. ca de aceasta zona am raspuns eu.Toti au fost placut surprinsi , fiind la a 3-a,a 4-a participare la astfel de concurs......Toti erau pregatiti sa se descurce cu metrou, etc.....asa cum se intampla si in alte locatii din tara ( Suceava, de ex.)
In ceea ce priveste cazarea......iar ma mir de acea exprimare a ta "flori".......La ce te referi?
Camere sunt suficiente.....f. bine organizate.....ptr. toti cei care au delegatie.....Ca fapt divers pot sa-ti spun ( ptr. ca le-am vazut de dimineata) ca arata bine. Nu or fi ele la nivel de 3 stele, dar de doua -DA ,si nu sunt nici gandaci.....nici geamuri sparte, ba dimpotriva.
Spui ca nu plateste nimeni transportul si ca faci pe buzunarul tau cei 1.200 km. Regulamentul acestor concursuri spune ca deplasarea trebuie decontata de catre inspectoratul scolar al zonei.DECI.......trebuie sa le multumesti , in ghilimele, ptr. aceasta situatie, celor din Timis.Ei sunt cei care ar fi trebuit sa aloce fonduri ptr. deplasarea instrumentelor, cel putin.....mai ales ca este in joc onoarea judetului .

BAFTA TUTUROR.....!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

angy, bafta, ma bucur ca totul s-a rezolvat, incerc sa te sun astazi

monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Ciao fetele!
Monica,mersi mult ca m-ai sunat si mii de scuze,cand tu sunai,eram in concurs,apoi a fost o nebunie intreaga care ne-a luat vreo ora si jumatate sa demontam,sa incarcam in masina,s-a facut destul de tarziu si am plecat imediat spre Timisoara.
Evident telefonul era pe silent,am uitat complet de el,l-am scos din poseta cand eram deja pe autostrada,atunci am vazut un nr. de Bucuresti,mi-am imaginat ca ai fost tu.
Asta era pe la 6 dupa-amiaza.
Ma bucur ca ati ajuns cu bine,cum se simt copiii acum?Cred ca nu se mai dezlipesc de bunica :)))
Va urez Paste fericit!
Sabina,Paste fericit! Cred ca esti la Busteni,pupici Sofiei si burticii!
Veronica,transmite te rog felicitari doamnei Stela(cred ca e ceva administrator prin scoala),pentru felul in care a rezolvat problema percutiei si totodata multumirile noastre si ale aradenilor)noi am avut instrumente multe :)) )
Paste fericit!
Fetele,am luat premiul 1 cu fata de-a VIa si II cu baiatul de-a VII,cam atat deocamdata,detalii mai deseara poate,acum fug la scoala sa-i ascult pe cei de liceu ca marti plecam la Cluj la Olimpiada mare,i-am si lasat 3 zile fara instrumente :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

angy, imi pare tare rau ca nu ne-am vazut, eu nu am mai insistat cu telefonul fiindca mi-am dat seama ca esti prinsa cu olimpiada, instrumentele si copilashii...felicitari pentru premii si bafta in continuare cu elevii cei mari.
va pup pe toate
Paste fericit!

monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

HRISTOS A INVIAT!pe toate

monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Adevarat a inviat!

Monica,mersi de urari,acu am nevoie sa-mi ti pumnii,dimineata plec la Cluj,la olimpiada de liceu,miercuri intram in concurs,apoi pe elevi ii las acolo sa mai viziteze Clujul,pana vineri cand e gata concursul si se intoarce autocarul inapoi,iar eu ma intorc miercuri imediat dupa ce canta.
Cum ati petrecut de Pasti?
Noi simplu,acasa,eu cu stressul pe cap.

Pussy!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

noi am fost tare fericiti ca suntem acasa asa ca am petrecut mai mult pe-acasa, eu am fost sa cant la patriarhie in noaptea de inviere(imi era taaare dor)apoi a doua zi nu am mai mers am stat si eu la masa cu toata familia si dupa amiaza am fost prin parcul carol...azi am fost la tara sa-mi vizitez bunica si ne-am strans acolo toate rudele...a fost tare placut si frumos, numai drumul de intoarcere a fost nasol de tot...fff aglomerat am facut 50 de km in aproape 3 ore
iti tin pumnii sa veniti plini cu premii...bafta! si
sabina tu ce mai faci? ce mai zice sofia? burtika cum este?

monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

angy ce super ai povestit, am trait si eu evenimentele alaturi de tinefelicitari pentru premii(diun cate se vede "radeti" tot)ma bucur ca esti multumita si papushica ta la fel ca a reusit sa vada fam regalapupici pentru voi 3
sabina, cum te simti, ce maif ace burtika?
noi asteptam sa vina vacantza mare apoi mai vedemdeocamdataa bia am mers prima zi la gradi aici si a fost taaare emotionant
va pup pe toate
numai bine

monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

neataaa:)
wow, angy, cu ce sa incep???

deci, felicitari pt copii!!! ma bucur mult, uite ca muncaadevarata nu ramane nerasplatita! Cat despre fata de premiul 2, asta e, o sa invete ca n=-are voie sa se deconecteze niciodata

cat despre intalnirea printesei cu Regina. ce frumos!!
imi place rimtul tau, sunt in extaz;0)
eu ma pregatesc sa intru l Uniunea compozitorilor, azi facactele, si sapt viit e sedinta. Am concert martea viitoare la Radio(studioul Alfred Alessandrescu) cu un trio de vioara/viola(schimba el), pian si clarinet(schimba si cu clarinet bas)
Canta Aperto...cu Loti Csnedes la vioara, Dolores Chelariu la pian si Abramovici la clarinet.Cam am emotii...sa vedem , sunt asa de ocupati incat nici nu stiu cand o sa asist la rtetitii.macar una sa fie....

Monica, burticu e bine, doar ca ma suge de enrgie:))) Acuma mi-am mai revenit, slava Domnului, nu=-mi mai e somn incontinuu, insa la Sofia am fost mult mai activa...daca asta iese mai prostut?? ca activitate intelectuala mai slabut la sarcina asta. (sunt paranoica si caraghioasa, stiu )





Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia


Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput