a ramas cineva cu clostylbegit si duphaston?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanabbb spune:

AMA merci!pai ,atunci nu ramane decat sa.mi vad de treaba in continuare...adica pastile,ceaiuri,monitorizare si
pupici la burtici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fabya spune:

quote:
Originally posted by oanabbb

AMA merci!pai ,atunci nu ramane decat sa.mi vad de treaba in continuare...adica pastile,ceaiuri,monitorizare si
pupici la burtici




Deci eu am facut stimulare cu medicamentele date de med.(din ziua a-3 -7 a Ultimului ciclu)si in ziua a 10 prima ecografie unde a masurat foliculi a urmarit cum cresc si in ziua a 13 mi-a facut o injectie ca sa se produca ovulatia la 36 de ore,cel putin la mine asa a fost exact.Si pe linga toate astea ne-a spus cind sa prestam pentru bebe ,deci luni seara injectabil iar marti seara si miercuri dimineta deoarce miercuri dupa amiaza a avut loc ovulatia.

Sa aveti o zi usoara si plina de surprize placute
Fabya


" Dragostea inseamna suferinta, si cum multi fug de suferinta, putini sunt cei care iubesc cu adevarat.''

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanabbb spune:

pai asta mi.a dat si mie,inseamna ca e de binevin din ce in ce mai multe vesti bune,si sunt .astept cu nerabdare sa imi vina azi sau maine ca sa ma pot apuca de closty...cine stie,poate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

Eu am luat cele doua medicamente timp de 2 luni consecutiv . Am ramas insarcinata a patra luna. Nu stiu daca de la ele sau din simplul motiv ca nu m-am mai stresat din cauza lor si am lasat destinul sa-si urmeze calea. Motive de infertilitate sunt destule. Nu dispera! BB vine cand vrea el, nu cand vrem noi. Mi-am dat seama de asta pe pielea mea. Iti tin pumnii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanabbb spune:

pai,doamne iarta,ma,ce ne facem daca el are chef peste vro 10 anisori?fereasca.se,bat in glumesc,MARA,eu as vrea sa.l ajut putin...tu aveai cm si fara pastile?eu nu am..dar pastilele astea sunt oricum ultima din lungul sir de incercari disperate de a avea bb.daca nu merg...va trebui sa las si eu o perioada sa vad ce se intampla si asa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

Aveam cm regulat, la 28 de zile. Mai informeaza-te si pe site-ul dr. Tunaru, la reclama. Bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanabbb spune:

merci de pont.nu stiam de site.ul asta.chiar acum ma apuc sa.l studiez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:

Eu am ramas insarcinata in urma tratamentului cu clostylbergit si progesteron, a treia luna de tratament. Asta se intampla acum 5 ani, am pierdut atunci sarcina.

Se poate, da-i bataie!



mamica lui Rares(10.03.2005)
http://community.webshots.com/user/andrruzza

"Neasteptatul se produce intotdeauna"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanabbb spune:

merci ANDRRUZZA,eu sunt abia la prima luna,asa ca inca am mari sperante,si mai aflu in fiecare zi cate o fata care a ramas ce closty.
va multumesc tuturorpt incurajari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami30 spune:

Oana eu am facut luna asta stimulare cu clostilbegyt. am trompele operate, si mai am si Cm-uri anovulatorii. Asa ca dupa laparo, un CM anovulatoriu, un alt CM cu un singur folicul ratat din alte motive, luna asta am facut stimulare. Am obtinut vreo 8 foliculi dintre care 2 s-au evidentiat, unu a ajuns la 25 mm si altul la 19, ieri am facut o injectie cu pregnyl pentru ruperea foliculilor, am prestat la indicatiile medicului si peste 10-14 zile iti pot spune rezultatul

pozelemele



cami




Mergi la inceput