bebelusi de iulie-august 2005 (26)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamini spune:

Monica, ia un paracetamol si du-te "sa te intinzi" ca poate daca n-o mai vezi iti trece.

Emaaimee, nu stiu de ce nu merge, poate il pacalesti. am unele in finlandeza, dar nu cred ca te aranjeaza.

MonaI, stii cind ne linistim cu toate ne apuca insomniile, asa ca s-ar putea sa fi avut deja ultimul somn tzapan si sa nu stim inca. dar ne mindrim cu papusicile noastre...hai ca merita. a mea rinjeste la mine si e goga unde ma duc, se uita dupa mine si ma gindesc ca ma iubeste si ea, nu-i degeaba vorba ceea: I`ll sleep when I`m dead..

Anis, tie tot ti se pare prea devreme,dar nu e. NORMAL dintii incep sa erupa de la 3 luni, la majoritatea pe la 6, dar si mai devreme sau mai tirziu e ok. fetita prietenei mele nu avea nici un dintisor la 11 luni. si acum ii are pe toti la 2 ani si 3 luni. si oricum, daca vor sa erupa sau au iesit, nu poti sa ii bagi inapoi. nu te mai stresa, ca iti faci rau. gindeste pozitiv: scapi de un bilci. haide!

M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamini spune:

Adriana, am postat si dincolo, vreau si eu un nr de cont in valuta.

M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

mamini-Finlandeza sigur nu stiu,nu incaTot nu am putut intraMama masi de treaba!Daca are aporx 70 cm inseamna ca e sub medie?
Ankak-pune-l la congelator
Monica-rezista ca pleaca
anis-facem galerie sa ii iasa dintele.Go Ingrid,go Ingrid !


decu fundita

Iaca poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamini spune:

Emaaimee, e peste medie de lunga. e chiar prea lunga pt greutatea ei. ideal e 65cm, max 68.5cm. dar crezi ca are 70 cm? mie mi se pare mult. Veve avea 61 cm la 3 luni si citeva zile si acum nu mai creste asa repede. la 5 luni au 66-68 cm. la 70 cm min e 7.4 si max 10 kg.

M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamini spune:

noapte buna, mamicute si bebei!

M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monical spune:

salutare
Mai intai, cu intarziere e adevarat, vreau sa urez La Multi Ani si multa sanatate bebelusilor nascuti pe 1,2 decembrie :DANIEL(Orca), ANDREI-PAVEL [ Alina78 ], DARIA-IOANA [ Calina 03 ],VLAD-CRISTIAN[cin ], OANA [ emaaimee ], IOANA SIMINA [nique15 ],INGRID ALEXIA [anis],GABRIELA-MARIA [ellarot ], DAVID-ANDREI [deny_82 ], ALEXANDRA [micha08 ]si celor care azi 3 decembrie implinesc cateva luni : MATEI [Monicutz ]si baietelului meu care face azi 4 luni
Monica - noi l-am botezat in sept pe Andrei, dar cumnata mea vrea sa faca botezul dupa Craciun si marti ar trebui sa mergem la tara la ziua de nastere al tatalui meu, si cum ar vrea sa vina si ea si bebe m-a intrebat daca poate sa-l scoata afara nebotezat, i-am zis ca si alte mamici au scos copilul afara fara sa fie botezat. Sper ca soacra sa nu-ti dea mare bataie la cap.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monical spune:

Laura - sunt foarte dragalasi Rares si Bianca,ochisorii lor m-au fermecat
Anca - in fiecare casa sunt discutii dar impacarea e foarte dulce sper s-o gusti
Albinutzza- multumim de urare, asa e parca e tati in miniatura
Anis - imi pare rau ca saracuta Ingrid sufere de diaree, sanatate multa si sper sa-si revina cat mai repede



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monical spune:

Emaaimee. Ella - am scos bineinteles copilul afara mai ales ca era vara, dar cumnata mea nu stia daca e bine sau nu, pana l-a urma s-a hotarat sa-l scoata si sa nu tina cont de vb batranilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monical spune:

bantui singura pe forum se pare ?! ma duc la culcare
Noapte buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

Salut! Sunt membru nou si insomniac.Am si eu o , Iulia Anastasia, nascuta pe 15 iulie 2005,in Municipal, cu dr. Badiu. A avut 3700g si 52 cm, Apgar 10.Acum, la 4luni, 2 sapt. si 3 zile, are 7200g si 63 cm. Poate ne trece si pe noi cineva in "statistici" ca noi nu stim cum!
Eu sunt viitor (anul V la Medicina, in Bucuresti).Multumim !

mamica de superbebelusa

Mergi la inceput