Cafea fara cofeina - OK?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Irina71 spune:

Woooow, Alexia, felicitari pentru sarcina !
Am fost si eu mai demult in gasca celor de la "Endometru", te stiu de acolo .....
Si ori de cate ori vad ca cineva de acolo "trece" dincoace, la gravidute, parca imi creste inima .
Ai MARE grija de tine, nu face eforturi si menajeaza-te cat mai mult!
Te pup,

Irina. 26+

Multe poze cu mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Eu am baut tot timpul sarcinii cafea fara cofeina.

,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raalucutza spune:

eu am primit de la cabinet o cutiuta pt gravidutze si acolo aveam un pachet cu cafea fara cofeina!asa ca nu-i rea!si nici cea normala bauta cu moderatie!

raluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama_kaly spune:

Alexia cafeaua fara cofeina o poti bea ca pe apa Problema e la cea normala,in cazul in care faci excese!io18+(maine 19) cu Seby Poze mami si bebeBebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Si cea decofeinata tot mai are un 4-5% cofeina. Dar nu-i bai!



Simina & Andrei (Deiutzu) & Raluca

Virsta bebe2
Virsta Deiu


Home, wherever you are...

Excursie la Lake Arrowhead
Laguna Beach
Beach Cities

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anairda36 spune:

Daca bei cafeaua cu stacana si nu cu cescutza sigur ca face rau. Eu fumam cam un pachet de tigari pe zi si fara cafea nu faceam ochi dimineatza. In momentul cand mi s-a facut greatza dupa doua guri de cafea si un fum de tigara am stiut ca nu e ceva in regula. Nici nu mi-a mai trebuit in toate lunile astea. De mirosul de tigara inca mi-e rau iar cafeaua mai aluneca asa sub forma de capuccino.
Daca organismul tau simte nevoia de cafea, bea linistita ca nu se intampla nimic de la o cescutza.


26+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adar spune:

Hello...
Si eu am fost cafengioaica si fumegioaica de nu mai stiam de mine. Pana am aflat de bebel...ca acolo s-au rupt filmele cu tigari si cafea cu cofeina. De la 7 sapt. nu mai fumez si beau doar fara cofeina si nu mi-a facut rau. Cu tigara nu sunt de acord in timpul sarcinii, asa ca acolo nu ma bag...
Dar cafea fara cofeina (ma tot intreb...oare n-ar trebui sa se cheme CAFEINA in Romania, ca doar noi zicem cafea nu cofi ca americani...??? Cred totusi ca mai corect ar fi CAFEINA!)se poate bea fara probleme.

http://community.webshots.com/user/adarr103

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

Eu am avut greturi in primele 3 luni si jumatate de nu mai stiam de mine, insa cafea am putut sa beau.Doar o cescuta dimineata, dar combinam cafeaua cu cofeina cu cea fara cofeina(jumatate-jumatate).Stiu ca nu face rau in cantitati mici. Decat sa stau cu gandul la ea mai bine asa. Acum am vazut si "fosta cafea"de pe vremuri Inka.Are gust de nes, dar nu contine nici o urma de cofeina; e facuta din cereale prajite. Asa ca variante exista!
Mara 38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melutzica spune:

in primul rand as dori sa te felicit pt.bebe,si sa vina pe lume voinic si sanatos..Poti consuma cafea fara cofeina fara probleme,insa te-as sfatui sa nu consumi cafea cu cofeina pt. ca,creste riscul de avort sptonta,de moarte fetala intrauterina,si de o mortalitate la nasterea a copilului de 80% in cazul femeilor insarcinate care consuma intre 4 si 7 cescute de cafea.deci alege-o pe cea fara cofeina daca nu poti renunta la licoarea magica.multa bafta si noroc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexia27 spune:

Multumesc mult de raspunsuri. Sunteti grozave! Mi-am luat cafea fara cofeina, pe care o beau cam jumate-jumate cu lapte. Oricum, nu-mi fac problema de excese, ca de la a doua cana bebe protesteaza si mi se face greata, eu care in general nu sufar de asa ceva.
Sa ne ajute Dumnezeu sa ne tinem toate bebicii in brate, si cine are deja, sa-i traiasca!!

Mergi la inceput