Constanta te saluta! (58)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Mada...cum vreti...ma gandeam sa le luam ceva mic simbolic la fiecare, plusul era doar o idee. ca de aia vine Mosul. in leg cu mucii....da-i niste simptomatice, paracetamol....si eventual un ambroxol sau acetilcisteina ptr muci. daca nu trec in 2-3 zile ar cam trebui sa mergeti la medic saptamana viitoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ontica Camelia spune:

quote:
Originally posted by roxanaz

Mada...cum vreti...ma gandeam sa le luam ceva mic simbolic la fiecare, plusul era doar o idee. ca de aia vine Mosul.


Si eu ma gandeam la ceva simbolic si daca se poate apropiat de la un copil la altul sau chiar la fel, pt a evita eventuale conflicte. Zic si eu, majoritatea decide .

poze cu noi



Camelia & Alexandra Elena (27 feb 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Neata!!!
Deja am vb la gradinita si o sa ii pun si pe copilasii mei la treaba!!!

Roxa, mersi ca m-ai trecut cu Patrick pe listuta!!!! Il iau sub aripa mea!!!!! hihiihi

Iau in fiecare zi viata de la capat

Sinzi, Radusi David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Sanzi era o sugestie subtila (ca elefantu in magazinu de portelanuri)
exploatatoareoooooooooooo auz la ea, a pus copilasii la munca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jone spune:

17 dec e sambata si mie imi suna ok.
treceti-ne si pe noi pe lista.
jo si alexandra + sora mea daca nu e cu suparare.

dar am si eu o intrebare:"eu pot primi cadou de la mos craciun?"
ca am fost fetita cuminte impreuna cu alexandra mea.
si apoi ea nu cred ca o sa se uite la cadourile celorlati copii, dar sigur eu ma voi uita.
sa nu ma ca vin cu idei din astea.


jo si alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizuca spune:

Salutare, duduci! Ce mult as vrea sa putem venim si noi pe 17! Oare vom fi OK? Dupa citeva zile foarte grele, varicela pare pe duca. Azi noapte Alisia mea a dormit foarte bine, nu s-a mai scarpinat deloc, sper sa nu mai vina nici un val eruptiv. Rox, cite zile dupa caderea cojilor mai suntem contagiosi? Mi-e teama ca vom pierde si serbarea de la gradi.

Va pup, s-auzim de bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Buna fetelor!

Cu mare intarziere si mii de scuze, urez si eu La multi ani fericiti tuturor Andreelor/Andreilor!

Ne inscriem si noi pt. 17 (nu ne deranjeaza nici alta data, doar luni sa nu fie). Despre cadou: ceva simbolic, dar nici eu nu as vrea plus (ca nu mai stiu cum sa scap de ele ). Cum hotarati: ori se ocupa cineva, ori luam separat.

Sanzi, imi poti recomanda o jucarie pt. mos Craciun (stiu ca tu le ai pe toate ): Ursuletul Alfie, Litere din alfabet sau Laptop (toate Vtech). Care are succes mai mare la David? Eu m-am gandit la ursulet, ca am vazut unul Baby Alfie si pt. Stefan, dar imi fac si celelalte cu ochiul.

Multumesc pt. informatiii in leg. cu papusa cui ochi altfel decat albastri . Am luat de la Metro cu ochi negri, carucior, hainuta de schimb etc. Nu e cine stie ce, dar era singura care intrunea toate criteriile: bebelus fetita cu ochi negri care se inchid.



Va pup,
Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003) si Stefan (4 mai 2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Apropos la petrecerea de Craciun....

Chef cu informaticieni

Erau 4 informaticieni, si s-au hotarat ei sa faca o petrecere.
Primul: Eu aduc mancarea, salate, chipsuri, sandwiciuri.
Al doilea: Eu aduc bautura, cola, fanta,bere, vodca ..
Al treilea: Eu aduc muzica.. house, hip-hop...
Al patrulea: Eu aduc FEMEILE!
Primii 3 in cor: Cate?!
Al patrulea: Vreo 600 de mega

Cred ca si noi vom veni la petrecere, poate chiar si cu nepotica n-am apucat sa discut cu familia). In privinta cadourilor... probabil ca ar fi mai bine sa luam ceva simbolic (luna asta avem destule cheltuieli) si cat se poate de.... asemanator(Am sa ma gandesc la asta! Fructele si bombonelele nu-s bune?!), pt toti copii, pt a evita eventualele conflicte! Oricum, fiecare copilas va gasi si alte cadouri (atat frumoase, cat si utile), acasa, sub bradut! Surpriza placuta a intalnirii sa fie... chiar Mos Craciun!!! Si nu in ultimul rand... !
Si ca sugestie: poate va dura mai mult de o ora jumate (cat o de obicei la McD) petrecerea.... ca Sebi al meu.... de abia apuca sa se acomodeze cu... harmalaia si apoi trebuie sa plecam..... (si bine-nteles ca recupereaza acasa "activitatile pierdute": sare, canta, danseaza, tropaie, tipa, se invarte pana pica de ameteala, etc ).

Vic & Sebi (04.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Cornelia, eu il recomand pe Alfie...
Dar ma gandesc sa nu o sperie pe Maria (desi are ochii negrii-caprui), daca nu il iei pe Alfie, cea mai recomandata pt varsta asta este placa cu litere si activitati de la v-tech (eu am 2, inca una de la Leapfrog care are si un loc unde poti sa scrii literele cu un creion special). Laptopul mai tarziu, asta are si activitati in plus (numara, inlocuieste litera care lipseste, jocuri de memorie) care sunt peste 3 ani si mai sunt si in engleza...
Pt Stefan, eu ti-as recomanda volanul de la V-tech, e tare simpatic...e inca prea mic pt baby Alfie...

Gabi, imi pare rau pt Alisia, eu stiu ca dupa ce ii cad toate cojitele nu mai este contagios...
Sper ca pana pe 17 sa fiti voioase si cu chef de petreceri...si facem si noi o serbare cu ai nostrii copii de DC!!!!

Iau in fiecare zi viata de la capat

Sinzi, Radusi David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fiquelle spune:

Multumesc mult, Roxa. Hai ca o bag pe Efferalgan(contine paracetamol, parca) si daca nu ii trece pana luni mergem la dr de familie. Sper ca nu te-ai suparat pe mine ca am zis ca nu vreau plusuri

de la Mada si minunea Sofia Maria, 12.08.2004
http://community.webshots.com/user/fiquelle

Mergi la inceput