Rezultate dupa Menogon+Clomiphene?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Madaluta, eu am facut stimulare cu Clostilbegyt z2-6, sau 3-7. Foliculii si endometrul au fost ok, bb deocamdata nu, dar nu mi-am pierdut inca speranta :). Poate va fi luna asta :))
Oricum, mi se pare aiurea cum ti-a spus...pt ca incepi cam tarziu. Foliculii pot duce la sarcina cand sunt peste 14mm, deci nu inteleg de ce faci stimulare, cand ai ovulatie naturala...

Bafta si pupicei multi!

Fabya ce face ? Ti-ai mai facut azi test?

Ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

ingeras26a :draga de tine, te cred k nu intelegi nimic. Nici eu. de aceea am intrat in panica.fiecare medic la care am fost mi-a dat un alt tratament, dupa o alta schema.dar toti, absolut toti (3)mi-au dat stimulare.cica sunt sansele mai mari atunci cand foliculii sunt mai multi si mai mari.
iti dores din tot sufletul sa reusesti luna asta si apoi sa ma incurajezi si pe mine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Madaluta, esti dragutza:) sa dea Dzeu si promit ca te incurajez si mai mult :)) ca oricum te incurajez...

Ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

Madaluta, cumva medicul tau e Dantes, ca mi se pare un tratament asemanator cu ce-mi dadea mie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

Gabiu:nu, nu e dr Dantes, ci d-na Lutescu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fabya spune:

madaluta ti-am scris Mesaj Privat....
ingeras26a am facut numai un test acuma doua zile care e slab roz a doua liniuta.la med inca nu am ajuns nu stiu sa vad daca ajung maine ca nu am cum sa i-mi inpart timpul cu serviul.
Eu ma simt bine nu am prea multa pofta de mincare in rest e bine nu mi-a venit rusi sper sa nu vina ,dar ma simt foarte linistita ca azi am luat Carnetul de sofer. asa ca pot spune ca luna aceasta a fost o luna buna pentru mine dinmai multe puncte de vedere,deci am fost cuminte ca ma asculatat moshu
Eu va pupacesc pe toate si va doresc ca moshu sa vina si la voi cu tot ce va doriti fiecare dintre voi.

Sa aveti o zi usoara si plina de surprize placute
Fabya


" Dragostea inseamna suferinta, si cum multi fug de suferinta, putini sunt cei care iubesc cu adevarat.''

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annaa spune:

quote:
Originally posted by madaluta

de ce faci Pregnyl in z 15-16?eu stiam k acesta ajuta la spargerea folicului,


In decurs de peste 5 ani am facut 9 stimulari cu clomifen si clomifen+menogon, dar in serii de cate trei da diferente de 1 1an.
Monitorizare am facut de obicei in ziua a 8-a sa vada daca am ceva foliculi si daca are rost sa mergem mai departe, (si am avut de fiecare data)si apoi in ziua 13-14, sa vada cand imi recomanda pregnylul, si de la mine putere am mai facut si la un alt cabient in ziua cu pregnylul sa ma conving daca au mai crescut foliculi.
Pregnyul il facem dupa 1-2 zile, tocmai pentru a mai lasa foliculi sa creasca, si am facut si eco in ziua cu pregnylul si intradevar in 1-2 zile ajungeau la peste 20mm,si deci asa cum spunea si Dr. erau OK.
Pe prospectul pregnylului scrie ca foliculi de peste 14mm pot duce la sarcina asa ca nu se stie
Sa auzim de


Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

anna:si nu ai obtinut nici un rezultat in afara de foliculi?
eu vreau
vreau cu disperare
cum ai reusit sa treci peste toate infrangerile in aceti 5 ani?eu incerc de un an si deja simt k innebunesc....nu mai rezist sa vad in fiecare luna o liniuta....
sa auzim de ...dar sa si facem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

fabya: felicitari pentru permis si sa nu-l dai niciodata din mana la politisti, iti doresc o viata de soferita fara evenimente neplacute.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

chiar asa putine reusite cu medicamentele astea?

nici nu-mi vine sa il incep.Azi trebuie sa incep clomifenul, dar nu am nici o tragere de inima dc voi nu ati reusit...

Mergi la inceput