Clubul iubitorilor de folk

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Ma primiti si pe mine la voi? Eu sunt mai tanara (26 de ani) si mi-am petrecut copilaria si adolescenta intr-un orasel mai micut, unde concertele adevarate erau o raritate. In schimb, am incercat sa compensez absenta acestora ascultand pe la radio acest gen, sau cumparandu-mi casete (nu era moda CD-urilor pe atunci).
Era pe Radio Romania Actualitati, vineri seara: Omul cu chitara, emisiune realizata de Mihai Cosmin Popescu si Ducu Berti. O ascultam f des inainte. Acum nu prea mai am timp. Acolo aflati multe noutati din acest domeniu.
Preferati, in mod special: Nicu Alifantis, Ducu Berti, Vasile Seicaru, Hrusca, Maria Gheorghiu (nu am cuvinte!!!), Tatiana Stepa, Berinde, Doru Stanculescu si altii.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ralnied/my_photos
E si maine o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boeru spune:

Eu de cand cu link-ul numai radio3net ascult. Numai muzica buna. i-am trimis si sotului meu link-ul si nu i-am spus despre ce e vorba, l-am lasat sa descopere singur. Sa vedeti ce emotionat era. Mi-a zis ca majoritatea le stie dar uitase toate versurile asa ca i-am dat de lucru. Aseara am culcat copilul pe la 10.00 si el tot cu 3net-ul deschis si nici n-a observat cand a inceput meciul (si e microbist va spun!) Oricum meciul a fost mai mult pe "mute" ca nu puteam renunta la muzica!
Va pup!


Viata este facuta din bucatele mici de ciocolata, cand mai dulce cand mai amara, important este sa stii sa le gusti pe fiecare in parte.....
Raducu cand avea plete

Petrecere 2 ani la gradi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Neatza, Fetelor!
Aseara am fost la concertul lui Stefan Hrusca- Colinde.
A fost extraordinar.
Am cumparat si noul CD cu Colinde, la un pret foarte bun, cu autograf, desigur.
Am simtit din toata inima ca se apropie Sarbatorile.
La noi, in Timisoara, a fost prima reprezentatie.
Pentru cei care doresc sa-l asculte, va dau programul turneului.
3 dec. - Oradea
4 dec. - Baia Mare
5 dec. - Cluj
6 dec. - Tg Mures
7 dec. - Sibiu
8 dec. este ziua lui de nastere, si va fi la Brasov
Sa ne traiesti, Stefan Hrusca, si sa ne bucuri sufletele cu colindele tale minunate, multi , multi ani!
9 dec. - Suceava
10 dec. - Iasi
11 dec. - Galati

Din 14 dec, va concerta in Spania, pentru toti romanii de acolo.
14 dec. - Malaga
16 dec. - Roquetas de Mar
17 dec. - Arganda del Rey
18 dec. - Valencia
19 dec. - Zaragoz

Sper ca v-am fost de folos.

Am pus poze de la concert.
Intrati la
POZE cu noi- Concert Hrusca
Merita!

DORIS siINES
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

Portofoliu INES

POZE CU NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boeru spune:

Doris mama te invidiez! Vreau si eu! Dar vad ca Bucurestiul nu e pe lista!
Am vazut pozele, suuperb! Norocoasa fata esti!
Va pup! Revin!

Viata este facuta din bucatele mici de ciocolata, cand mai dulce cand mai amara, important este sa stii sa le gusti pe fiecare in parte.....
Raducu cand avea plete

Petrecere 2 ani la gradi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Doris, nici nu stii ce bucurie mi-ai facut! Adica la Iasi, 10 inseamna sambata, deci as putea merge si eu!
Vrei, te rog, sa-mi spui cat e biletul? Si... in Timisoara unde a avut loc? Merci!
Si eu te invidiez, sincer!

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ralnied/my_photos
E si maine o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Ceau, fetelor!

Ma bucur ca v-au placut pozele de la concert, cu greu m-am apropiat atat de mult de scena, din cauza jandarmilor, dar a meritat.
Ralnied1, ce pot sa-ti spun...
La noi in Timisoara, s-a tinut in Piata Unirii, fiind in aer liber, a fost gratuit, asa va fi peste tot.
Dupa concert, se vinde noul CD care se numeste:
Iarasi flori dalbe...
La pretul de 200.000 lei, fata de magazine unde la noi costa intre 280.000 si 300.000 lei.
Da si autografe, pana la ultimul spectator.
Merita sa mergi, nu vei regreta!

DORIS siINES
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

Portofoliu INES

POZE CU NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Doris, ma bucur tare mult sa aflu ca acest concert va fi in aer liber. De cand ma stiu imi doresc sa merg la un concert de colinde cu Hrusca. Inainte nu aveam bani (nu ca acum as avea, dar mi-as permite sa fac acest sacrificiu--ca pentru mine asta este, dar stiu ca merita din plin). In ultimii doi ani, cand aveam ceva bani, era la Iasi in timpul saptamanii si nu pot lipsi de la servici. Anul asta ma bucuram ca este sambata. Daca este si in aer liber, cu atat mai mult.
Vrei sa imi spui si la ce ora a fost la voi? Si cam cat a durat?
In Iasi nu am vazut nici un afis, nimic inca....

PS--Mi-ai facut un cadou ffff frumos de Mos Neculai. Iti multumesc!

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ralnied/my_photos
E si maine o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

ralnied1, a inceput la ora 19, si a tinut cam pana la 22,30.
A fost o pauza de 15 minute, pentru Hrusca, timp in care au colindat niste copii minunati din Ieud, Maramures.
Dar, s-a intins pana la 23 -24, cu autografele pe Cd.
Sa fii sanatoasa, ma bucur ca am putut fi de folos.

DORIS siINES
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

Portofoliu INES

POZE CU NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Doris, le-am comunicat fetelor din clubul iesencelor despre acest concert, gandindu-ma ca poate ele nu intra aici. Cred ca mai sunt ca mine, care abia asteapta... A durat f mult... O sa fie mai rau cu frigul... Dar cred ca la un asemenea concert, te incalzesti instantaneu...

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ralnied/my_photos
E si maine o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Mi-am mai adus aminte de ceva: din cate stiu eu, sotia lui Hrusca, Georgiana (sper ca am memoria buna!) este din Iasi. Deci, cum sa lipseasca orasul nostru de pe lista, nu?
Am reusit sa vad si pozele tale. Sunt super. Ce mandra esti alaturi de Hrusca!
Privindu-le, m-am simtit deodata ca si cum as fi fost si eu acolo...
Iti dai seama ca in aceasta saptamana, numai la asta ma gandesc pana sambata? Macar sa mai uit de munca de la servici!

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ralnied/my_photos
E si maine o zi!

Mergi la inceput